Rezultatele și marcatorii etapei a 18-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 Apr. 2015, 17:07 Actualizat: 06 Apr. 2015, 11:35 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 18-a

Campionatul Ligii a III-a își dispută astăzi prima parte a meciurilor etapei a 18-a a returului. Începând din această rundă, jocurile se vor desfășura de la ora 17:00, cu două ore mai târziu față de cum s-au derulat până acum în 2015. Restul partidelor se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În acest weekend vor sta cinci echipe: Cetatea Târgu Neamț și Bucovina Pojorâta (ambele din S1), Dinamo II București (S2), Millenium Giarmata și Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (ambele din S4). Dinamo II și Millenium vor câștiga totuși la „masa verde”, deoarece Oțelul s-a retras în iarnă, iar Minerul Mehedinți a fost exclusă pentru că nu s-a prezentat la două jocuri.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

Bucovina Rădăuți – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1-1
Zaremba (80 – pen.) / Val. Suciu (90+3)
Ceahlăul II Piatra Neamț – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc  1-2
Drăghiceanu (60) / B. Bajko (14, 76)
CSM Pașcani – SCM Petrotub Roman  1-0
Corman (63)
Știința Miroslava – FC Zagon  7-0
Tudurache (25,38), G. Petrea (43,72), Talpan (69.83), Tăcuțanu (58)
Sporting Liești – Aerostar Bacău   0-1
Homneac (29)
Cetatea Târgu Neamț și Bucovina Pojorâta stau.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Callatis 2012 Mangalia – Juventus București   0-2
Arnăutu (53), Fl. Cazan (90+1)
Metaloglobus București – Gloria Popești Leordeni  2-0
Păuna (19), Ghenovici (90+4)
Voința Snagov – CS Tunari  4-3
Fl. Anton (40), D. Florea (42), Buduroi (50), Slv. Radu (63) / Vleoangă (18), I. Mocanu (70), E. Vlad (78)
Înainte Modelu – Viitorul Domnești  1-1
L. Mitrea (77) / Șt. Cârjan (57)
Dinamo II București – Oțelul II Galați  3-0
Oțelul II s-a retras în această iarnă și pierde meciurile returului la „masa verde”.
AFC Dunărea 2005 Călărași – Metalosport Galați   0-0
Viitorul Axintele – Delta Dobrogea Tulcea  1-1
C. Dedu (88) / Igiroșanu (90+2)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

Atletic Bradu – ACS Urban Titu 3-1
C. Șerban (26), Cip. Tănasă (75), Ruță (85) / Caramalău (90)
Concordia II Chiajna – CN Dinicu Golescu Câmpulung 3-0
Jallow (55), V. Militaru (65, 80)
AFC Astra II – Inter Clinceni 0-2
Oșca (21), Fl. Budeanu (58)
FCM Târgoviște – CS Afumați 1-1
Săndulescu (58) / Voican (70)
CS Vișina Nouă – CS Podari 2-1
Holtea (1), I. Dinu (29) / Mirescu (65 – pen.)
SCM Argeș Pitești – Chindia Târgoviște 0-1
D. Popa (10)
Sporting Roșiori – CS Ștefănești 2-2
Bocănete (4), Vâlcică (77) / A. Voicu (58), G. Lazăr (90+3)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Vulturii Lugoj – FC Hunedoara 1-0
Stoichescu (71)
ACSVM Craiova – CS Ineu 1-0
Borneci (8)
Pandurii II Târgu Jiu – Știința Turceni 3-3
P. Trifu (65), D. Mărgărit (67), Shamsin (73) / B. Tudorache (43), D. Butoi (77 – pen.), Slavu (80)
ACSO Filiași – UTA Bătrâna Doamnă 0-1
C. Rus (90)
Millenium Giarmata – Minerul Mehedinți   3-0
Mehedințenii nu s-au prezentat la primele două etape din retur și vor fi excluși din campionat.
Național Sebiș – CS Minerul Motru   0-1
Stoenac (26)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

FC Zalău – CS Oșorhei      3-0
A. Ceaca (21, 55), R. Stanciu (70)
Metalurgistul Cugir – FCM Baia Mare      0-3
M. Deac (31), Vl. Pop (55, 88)
Sănătatea Cluj – CS Iernut  5-4
Bg. Cristea (1 – pen.), M. Negrea (35), Kiss (45, 80), Ad. Lupu (81) / L. Chețan (9), R. S. Stoica (21, 23), I. Roman (90)
FCM Avântul Reghin – FC Arieșul 1907 Turda    0-1
Fl. Cordoș (70)
Unirea Dej – Unirea Jucu    1-2
Găbruș (55) / G. Luca (38), Al. Pop (70)
CSC Sânmartin – CSM Sighetu Marmației    1-2
Cura (39) / P. Dragoș (88), Greu (90+4)
FC Gloria Progresul – Industria Galda    1-1
Fizeșan (5) / Baghiu (15)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 03 Apr. 2015, 17:07 Actualizat: 06 Apr. 2015, 11:35 Rezultate
Pe aceeași temă