Rezultatele și marcatorii etapei a 13-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 22 Nov. 2014, 16:04 Actualizat: 22 Nov. 2014, 18:28 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 13-a

Campionatul Ligii a III-a își dispută astăzi, de la ora 14:00, prima parte a meciurilor ultimei etape a turului. Restul jocurilor acestei runde a 13-a se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În acest weekend vor sta Aerostar Bacău și CSM Pașcani (ambele din Seria 1) și Minerul Mehedinți (S4), echipe care nu au adversari, fie că așa s-a început sezonul, cu câte o echipă mai puțin în două serii, fie că s-a ajuns la excludere, cazul FC Păpăuți.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

Bucovina Rădăuți – Ceahlăul II Piatra Neamț     2-0
Sabie (15, 28)
Sporting Liești – Petrotub Roman  1-1
Bogoș (58) / M. Damian (25)
FC Zagon – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc    0-2
B. Bajko (40), Ilyeș (60)
Cetatea Târgu Neamț – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe    1-1
R. Miron (45+1) / Șaim (28 – pen.)
Știința Miroslava – Bucovina Pojorâta    1-2
C. Tofan (29) / S. Rus (62), A. Prundean (75)
CSM Pașcani stă, deoarece FC Păpăuți a fost exclusă.
Aerostar Bacău stă.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Callatis 2012 Mangalia – Dinamo II București    0-2
Vl. Tudorache (55), Krausz (70)
Dunărea Călărași – Înainte Modelu  7-0
Bumbac (8), M. Ștefan (47, 50), M. Șerban (49), Kanda (52), A. Nicolescu (76 – pen.), V. Andrei (85)
Metaloglobus București – Viitorul Domnești  2-2
Șt. Stângă (15), A. Robu (80) / Pațurcă (77, 82)
Gloria Popești Leordeni – Oțelul II Galați  4-2
N. Bucă (7), Popică (54), Romanescu (62), Ad. Cristea (77) / A. Ghiță (30 – autog.), G. Bârlădeanu (60)
Viitorul Axintele – Voința Snagov 3-0
A. Enciu (15, 40), Ciochină (82)
Juventus București – CS Tunari  0-2
B. Pleșa (58), Ilin (77)
Metalosport Galați – Delta Dobrogea Tulcea  0-1
R. Paraschivoiu (18)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

SCM Argeș Pitești – AFC Astra II 7-2
Iamandi (11), A. David (14, 59), M. Dima (20), M. Albu (57), Dalu (77, 80) / Jipa (42), M. Răileanu (55)
Atletic Bradu – CS Ștefănești  2-2
C. Șerban (22), D. Popa (42) / Șt. Niculae (30), Voineag (70)
CS Afumați – Inter Clinceni  3-2
Vlada (18 – pen., 48), Funieru (32) / Al. Andrei (27), M. Cristian (75)
ACS Urban Titu – CN Dinicu Golescu Câmpulung  0-1
Mazarache (45+1)
FCM Târgoviște – Concordia II Chiajna 0-3
Fl. Anton (42), Digbeu (55), Cr. Ciobanu (77)
CS Vișina Nouă – Sporting Roșiori 3-2
Aria (30, 52), I. Badea (48) / D. Gheorghe (6), Lătea (78)
CS Podari – Chindia Târgoviște  0-1
Ad. Grigore (68)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Vulturii Lugoj – Național Sebiș     0-2
I. Radu (62), Bozian (78)
Pandurii II Târgu Jiu – ACSO Filiași  0-0
ACSVM Craiova – Millenium Giarmata     1-1

Țucă (16) / Beloescu (32)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – Minerul Motru      5-1
B. Steop (41, 81), Z. Radu (53, 62), Ad. Negruț (90) / Fărcășanu (35)
FC Hunedoara – UTA Bătrâna Doamnă 2-4
Făgărășanu (24 – pen., 79), / Ad. Voicu (33), O. Gueye (45), Burlă (58), Strătilă (80)
CS Ineu – Știința Turceni 2-0
Georgiu (35), Vl. Filimon (88)
Minerul Mehedinți stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

FC Zalău – Unirea Dej  3-0
Roghină (15), C. Cozma (46), Kinczel (83)
Sănătatea Cluj – CSC Sânmartin 0-1
Gh. Popescu (80)
CS Oșorhei – Industria Galda  2-0
Hosu (62, 64)
FCM Baia Mare – Unirea Jucu      2-0
R. Leonte (41), M. Deac (51)
FCM Avântul Reghin – FC Gloria Progresul  1-1
Fl. Truță (90+4 – pen.) / Brumă (70)
Metalurgistul Cugir – CSM Sighetu Marmației 0-2
A. Pușcaș (34 – pen.), L. Bucur (71)
CS Iernut – FC Arieșul 1907 Turda 0-1
Hidișan (13 – pen.)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 22 Nov. 2014, 16:04 Actualizat: 22 Nov. 2014, 18:28 Rezultate
Pe aceeași temă