Rezultatele și marcatorii etapei a 12-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Nov. 2014, 14:29 Actualizat: 20 Nov. 2014, 01:50 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 12-a

Campionatul Ligii a III-a își dispută astăzi, de la ora 14:00, prima parte a meciurilor penultimei etape a turului, cea de-a 12-a. Restul jocurilor acestei runde se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În acest weekend vor sta Cetatea Târgu Neamț (S1) și Millenium Giarmata (S4), echipe care nu au adversari, deoarece cele două serii în care evoluează au pornit sezonul cu o formație mai puțin.

În plus, în Seria I va sta și Ceahlăul II, fiindcă FC Păpăuți a fost exclusă din campionat din cauza baremurilor neplătite și a două neprogramări. cludere. Ca atare, rezultatele obținute de echipa mutată din județul Covasna în Brașov în acest tur au fost șterse, însă nu s-au produs prea multe modificări.

Mai mult, în această săptămână s-a produs o modificare și în clasamentul Seriei a III-a după ce SCM Argeș Pitești a câștigat la „masa verde” meciul cu FCM Târgoviște din ultima etapă, pe teren încheiat la egalitate, 0-0, în urma unei schimbări greșite făcută de dâmbovițeni în minutul 90.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

CSM Pașcani – Sporting Liești      6-0
A. Chelariu (49 – pen.), Nuțescu (56), Viorică (61, 80), Lipovanu (72, 90+2)
Bucovina Pojorâta – Bucovina Rădăuți      3-2
Pădurariu (44), A. Răzlog (79, 82) / Zaremba (32,67)
SCM Petrotub Roman – FC Zagon      1-1
M. Popa (55) / E. Popa (90)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Aerostar Bacău      2-3
B. Bajko (61,76) / Tismănaru (32), Artenie (44), C. Ichim (93)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Știința Miroslava      2-1
Stângă (56 – pen.), Kurtuly (83) / Talpan (22 – pen.)
Ceahlăul II Piatra Neamț stă, deoarece FC Păpăuți a fost exclusă.
Cetatea Târgu Neamț stă.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Dinamo II București – Viitorul Axintele 3-0
Bilciurescu (15, 55, 57)
Înainte Modelu – Metaloglobus București 1-0
Peniță (51)
CS Tunari – Gloria Popești Leordeni 2-0
G. Anghel (15), Ilin (47)
Voința Snagov – Dunărea Călărași      0-1
M. Ștefan (69)
Viitorul Domnești – Juventus București    0-5
Arnăutu (21), Al. Nica (50, 52), Goge (54 – pen.), Fl. Ardelean (71)
Oțelul II Galați – Metalosport Galați    3-0
Adăscăliței (35), Răgălie (68), Ad. Rusu (75)
Delta Dobrogea Tulcea – Callatis 2012 Mangalia   5-0
R. Chelaru (4), G. Butoi (48), Dragu (63, 71), I. Filip (88 – pen.)
 

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

AFC Astra II – CS Vișina Nouă    2-1
Jipa (38), A. Ioniță II (59) / Aria (80)
Sporting Roșiori – Atletic Bradu    1-1
Bîră (14) / Alin Păun (40)
Chindia Târgoviște – FCM Târgoviște    4-1
A. Voinea (34), Cherchez (52, 90), Ad. Grigore (72) / G. Dragnea (50)
Concordia II Chiajna – SCM Argeș Pitești    0-3
Iamandi (12), Marincău (25), B. Stancu (35)
CS Ștefănești – CS Afumați    1-1
I. Niculae (2) / Vlada (80)
Inter Clinceni – ACS Urban Titu    1-0
Fluerică (20)
CN Dinicu Golescu Câmpulung – CS Podari    0-1
N. Nicolae (49 – pen.)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Minerul Mehedinți – FC Hunedoara  1-2
Boboescu (6) / Uibariu (1), Făgărășanu (43)
Minerul Motru – CS Ineu  1-2
P. Trifu (26) / Bilia (29), Georgiu (46)
Național Sebiș – Pandurii II Târgu Jiu  2-0
I. Radu (47), Bozian (59)
ACSO Filiași – ACSVM Craiova  3-1
Ștoiu (30 – pen.), M. Răducanu (64), Buciuman (74) / L. Scarlat (87)
UTA Bătrâna Doamnă – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic  2-2
Ad. Voicu (16 – pen.), Botiș (78) / Z. Radu (44), Perju Silaghi (54)
Știința Turceni – Vulturii Lugoj  0-1
Marta (80)
Millenium Giarmata stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

Unirea Dej – FCM Avântul Reghin   0-0
FC Arieșul 1907 Turda – FC Zalău   0-1

Roghină (45)
FC Gloria Progresul – Sănătatea Cluj      1-1
O. Bucur (8) / Negrea (40)
CSC Sânmartin – Metalurgistul Cugir      2-0
Arsene (13), L. Lobonț (35)
CSM Sighetu Marmației – CS Oșorhei      0-0
Industria Galda – FCM Baia Mare      2-1
P. Păcurar (12), Frențiu (75) / R. Leonte (32)
Unirea Jucu – CS Iernut      3-0
Moț (28), P. Mocan (59), Ad. Anca (90+2)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

*Se vor disputa sâmbătă, de la ora 14:00.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Nov. 2014, 14:29 Actualizat: 20 Nov. 2014, 01:50 Rezultate
Pe aceeași temă