Rezultatele și marcatorii etapei 7 a Ligii a III-a!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 08 Oct. 2013, 15:00 Actualizat: 09 Oct. 2013, 15:33 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 7 a Ligii a III-a!

Campionatul Ligii a III-a are astăzi programată prima etapă intermediară din acest sezon. Etapa a șaptea a celui de-al treilea eșalon este programată să se joace de la ora 15:00.

În această rundă, Bucovina Pojorâta (S1), Muncitorul Reșița (S4) și Metalurgistul Cugir (S5) sunt nevoite să stea, deoarece adversarii lor s-au retras.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Kosarom – Ceahlăul II 4-1
Chimir (9), Viorică (22, 51, 90+3) / Țepeș (76)
CSM Moinești – Petrotub 0-1
Carnariu (90)
Aerostar – Bucovina Rădăuți 3-0
Boghian (57, 75), S. Bălan (90)
Cetatea – Sporting Suceava 5-0
A. Bucătaru (5), Bobric (34, 86), Chirilă (40), D. Ungureanu (82)
FCM Dorohoi – Știința Miroslava 2-1
Orășanu (38), Grumezescu (44) / Enache (90)
Bucovina Pojorâta stă deoarece FCM Bacău s-a retras.

SERIA II

Viitorul Axintele – CS Afumați    1-1
A. Robu (14) / Vlada (33)
Rapid Fetești – FC Voluntari    1-3
T. Ivan (73) / Marinkovici (59, 66), S. Rădoi (69)
Dunărea Călărași – Progresul Cernica    3-1
Kanda (33, 49), M. Ștefan (61 – pen.) / A. Enciu (69 – pen.)
Oțelul II – Sporting Liești    0-1
Teleagă (84)
CS Ștefănești – Gloria Pop. Leordeni    1-1
Adr. Bălan (78) / Al. Mărgarit (58)
Conpet Cireșu – Callatis Mangalia    1-0
Bogoș (40)

SERIA III

Vișina Nouă – Inter Clinceni    2-0
Aria (5, 55)
Viitorul Domnești – CS Balotești    0-2
N. Filip (15), Antoche (36)
Concordia II Chiajna – CS Apă Craiova    1-0
I. Jianu (60 – autog.)
Dinamo II – FC Balș    1-2
V. Balint (90+2 – pen.) / M. Niță (12), A. Florica (49)
Juventus București – CS Podari    4-3
S. Rotaru (20, 42), D. Burlacu (57), Bustea (65 – pen.) / E. Preduț (15), R. Bălan (28), Stăncuță (32 – pen.)
Metaloglobus București – CS Tunari    4-0
I. Drăgan (43), Ghenovici (61), D. Balauru (79), Anghelini (90)

SERIA IV

FC Caransebeș – Vulturii Lugoj 2-1
B. Steop (27), Negoescu (74) / Radosav (67)
FCM Reșița – Jiul Rovinari 0-0
Pandurii II – Știința Turceni 3-0

Vlăduți (19), S. Lupu (52, 63)
Millenium Giarmata – FC Avrig 2-1
Naidin (60), Jichici (70) / I. Frățilă (90)
FC Hunedoara – Becicherecu Mic 1-0
F. Nicula (54)
Muncitorul Reșița stă deoarece Minerul Mătăsari s-a retras.

SERIA V

FCM Baia Mare – Șoimii Pâncota 0-1
Al. Mihai (4)
Unirea Jucu – Sănătatea Cluj 2-3
Mocan (10), Mănășturean (17) / Perde (30), Al. Pop (34), Văidean (78)
CS Oșorhei – CS Ineu 0-2
Cr. Andor (37 – aut.), Iambor (41)
Unirea Dej – FC Zalău 5-0
C. Cornea (35), R. Moldovan (37, 65), Ibrahim (53)
Arieșul 1907 Turda – Național Sebiș 1-3
M. Morar (83 – pen.) / Blănaru (22, 44. 85)
Metalurgistul Cugir stă deoarece FC Maramureș s-a retras.

SERIA VI

FCM Târgoviște – SCM Argeș Pitești        1-5
Mândru (17) / Albu (25, 50, 82), Călin (60), Nilă (61)
FC Zagon – Fortuna P. Câmpina        1-0
Mircescu (86)
Conpet Ploiești – Civitas Făgăraș        3-1
D. Gheorghe (21), C. Munteanu (61), Iancu (88) / Damian (90)
Avântul Reghin – Chindia Târgoviște        0-1
L. Pârvu (90)
FCM Câmpina – Atletic Bradu        3-2
Burloiu (16), Catană (41), D. Nae (72) / Păvăluță (45), Jenaru (80)
FC Păpăuți – Urban Titu            4-0
C. Preda (18), Leonte (35), Cr. Voicu (65, 75)

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 08 Oct. 2013, 15:00 Actualizat: 09 Oct. 2013, 15:33 Rezultate
Pe aceeași temă