Rezultatele și marcatorii etapei 13 – Liga 3

Autor: Anghel Marius-Octavian Publicat: 19 Nov. 2010, 15:00 Actualizat: 20 Nov. 2010, 16:21 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 13 – Liga 3

Astăzi, de la ora 14:00, vor avea loc majoritatea meciurile
celor șase serii ale etapei a XIII-a ale Ligii a III-a. Mâine, de
la aceași oră, se dispută alte șase partide. Șase formații din
patru serii sunt nevoite să stea, deoarece fie nu au adversari, fie
aceștia s-au retras.

Liga2.ro vă ține
la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și
clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor
șase serii:

Seria
I

Petrotub – Aerostar 3-0
M. Popa (16),
Marțolea (28), D. Marin (51)
Oțelul II – Ceahlăul II 1-2
Elek (11) /
Bobric (17), Al. Gheorghiu (59)
Rapid Sv. – Cetatea Tg. N. 2-3
M. Negru (18),
Breniuc (49) / Isache (29), Usturoi (33), M. Petrescu
(60)
CSM Focșani – FCM Onești 0-0
ASC Bacău – Poli Galați 1-0
Cr. Ungureanu
(81)
Luceafărul Mihai Eminescu – CS Panciu
, se dispută mâine, de la ora
14:00

FCM Bacău și CSM Pașcani
stau.

Seria
II

Dunărea Călărași – CS Tunari 3-2
A. Bălan (2), M.
Șerban (50), Bogoș (90) / D. Chirilă (4, 10)
Callatis Mangalia – Spicul 3-1
Doicaru (14),
Calagi (48), B. Bucur (76) / Pătrașcu (74)
CS Buftea – ABC Stoicescu 4-2
D. Badea (8),
Dorobanțu (37 – pen.), I. Mihai (70), Negrea (85) / Mândroasa (22),
C. Cristea (46)
CS Eforie – Comprest GIM 3-0
Borza (19),
Potoșcă (41), L. Croitoru (76)
Phoenix Ulmu – FC Voluntari 1-0
Latu
(55)
Rapid II – CSM Rm. Sărat 3-1
M. Stoica (35),
Dobroiu (63), Ciolacu (75) / Ed. Burlacu (58)
Partizanul Merei – ACS Berceni 2-2
Popescu (30),
Cazan (87) / Nica (15), Mocanu (62)
Unirea Slobozia stă.

Seria
III


FCM Alexandria – Viitorul Domnești 3-2
D. Voicilă (42,
51, 56) / L. Pavel (23), Ciochină (33)
Petrolul Videle – Chimia Brazi 1-7
Chiriță (3 –
pen.) / Vișan (28, 38, 47, 67), Păun (63), C. Vlad (78,
83)
Girom Albota – AFC Filipeștii de Pădure 2-3
Mihalcea (80,
90+2) / Micu (42), Bridinel (80), Iacob (88 pen.)
FCM Târgoviște – CSO Plopeni 3-0
Cherchez (52),
Bârsănel (68), Al. Filip (80)
CS Balotești – Viitorul Chirnogi 1-0
Novac
(89)
Conpet Ploiești – Argeșul Mihăilești 4-0
Crețu (14 –
pen.), Ilioiu (34), C. Ilie (85), Ivan (90)
Chindia Târgoviște – Electrosid Titu 2-2
Verdeș 24, I.
Radu 49 / M. Ionică (23, 75)
Inter Clinceni – Atletic Bradu 0-1
D. Neacșa
(35)

Seria
IV

Minerul Mătăsari – CSM Slatina 0-0
Prometeu Craiova – Ghecon Lăpușata 2-0
Bălă (10,
45)
Pandurii II – Dunărea Turnu Măgurele 2-0
Siminic (42),
Nicoloff (78 – pen.)
Minerul Motru – Vișina Nouă 1-1
Ceaușu (65) /
Turcin (25)
FC Caracal – FC Piatra Olt 2-2
Preda (48), C.
Rădulescu (88 – pen.) / Dragalina (39), Yartey (58)
Triumf Bârca – Jiul Rovinari
, se dispută mâine, de la ora
14:00

Oltchim Râmnicu Vâlcea și FC Drobeta Turnu
Severin
stau.

Seria
V

Gloria Arad – Timișoara II 3-2
Bumbac (11),
Eșanu (23), Dubeștean (78 -pen) / Al. Boștină (36), Ir. Găman
(86)
Milenium Giarmata – Național Sebiș 2-1
D. Roman (10), V.
Miculescu (70) / Ad. Lengyel (20)
Unirea Sânnicolau Mare – Mama Mia Becicherecu Mic 1-0
Bozian
(36)
Bihorul Beiuș – Autocatania 0-1
Neagu
(33)
CSM Școlar – Termo 2-1
Breșneni (44
-pen), Turculeț (48) / V. Ciobanu (8)
Luceafărul Oradea – FC Hunedoara 2-0
Ember (75 -pen),
Dumiter (80)
ACS Recaș – CFR Simeria
1-1
Nanu
(90) / D. Dăscălescu (2)

Seria
VI

Seso – AFC Odorheiu 4-0
Moțet (11-pen),
Pallko (61-aut), D. Văscan (76), B. Mitrea (80)
Sănătatea – Bistrița II 3-1
Ceaca (15), Albu
(44), Sabo (68) / Popan (79)
FC Maramureș – FC Zalău 1-0
V. Pop
(75)
Ungheni – Mediaș II 1-0
V. Popa (90+3)

FC Zlatna – SCM Brașov 2-1
P. Ciucă (57,
87) / Ciobanu (41)
Reghin – Cisnădie 1-0
V. Bucium
(80)
Unirea Dej – Un. Florești 1-1
Breaz (70) /
Onacă (17)
Unirea Tărlungeni
stă.

Autor: Anghel Marius-Octavian Publicat: 19 Nov. 2010, 15:00 Actualizat: 20 Nov. 2010, 16:21 Rezultate
Pe aceeași temă