Rezultatele și marcatorii etapei 10 – Liga a 3-a

Publicat: 21 Oct. 2011, 15:15 Actualizat: 27 Oct. 2011, 15:32 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei 10 – Liga a 3-a

Seria I și cea a VI-a își dispută astăzi, de la ora 15:00, toate meciurile etapei a X-a a Ligii a III-a. În rest, Seria a II-a, a III-a, a VI-a și a V-a au fost programate pentru mâine meciuri începând de la unul până la trei.

Numărul meciurilor ce nu se vor disputa au rămas, deocamdată, aceleași, Oțelul II Galați (Seria I) și Conpet Cireșu (Seria II) urmând a fi nevoite să stea, deoarece nu au adversari, în timp ce în Seria a III-a se vor juca cele șase meciuri rămase, fiincă în această rundă Atletic Fieni și Rapid Clejani trebuiau să se dueleze între.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

Seria I

Petrotub – Ceahlăul II 5-0
Harbuzaru (35, 38, 59), Țapu (62), Drugă (90)
CSM Pașcani – Aerostar 2-2
Călugăru (88), Nuțescu (90 – pen.) / Dumitriu (60), Pasinciuc (71)
FCM Dorohoi – CSM Focșani 1-0
Porfireanu (38)
SC Bacău – ABC Stoicescu 3-0
G. Petrea (30), Cr. Ungureanu (55), L. Dumitru (76)
CSM Rm. Sărat – Poli Galați 3-2
Lungoci (16), Vișan (25), Fălcaru (80 – autog.) / Agbleta (57), Hristian (85)
Sporting Sv. – Cetatea Tg. Neamț 2-3
Buziuc (31), Negru (40) / Șchiopu (45), Pantea (46), Sobariu (67)
CS Panciu – Rapid Suceava 1-0
Predoiu (24)
Oțelul II Galați
stă, deoarece Odorheiu Secuiesc s-a retras.

Seria II

Voluntari – Berceni 1-0
Ad. Voicu (65)
Chirnogi – Balotesti 1-0
An. Chirita (75)
Unirea Slobozia – Comprest 4-1
Ivasca (8), Gh. Dumitru (31), C. Toma (44), Macare (90) / Verdeata (42)
Eolica – Afumati 1-0
Oprea (6)
Eforie – Dunarea Calarasi 2-2
Dragomir (46), M. Stefan (49 – aut.) / Preda (25), C. Farin (81)
Stefanesti – Tunari 5-0
L. Mihai (26, 55, 64 pen.), Mega (53), Ad. Cristea (86 pen.)
Viitorul Axintele – Rapid II București
, se dispută mâine, de la ora 15:00.
Conpet Cireșu stă, deoarece Phoenix Ulmu s-a retras.

Seria III

Conpet Ploiești – Viitorul Domnești 0-1
Latu (66)
Concordia II Chiajna – Dunărea Turris Turnu Măgurele 1-1
M. Ionescu (58) / Giugiumică (75)
Chimia Brazi – Argeșul Mihăilești 5-1
Ct. Vlad (26, 44), M. Vișan (30), Arnăutu (45+1), Irimescu (68) / Cr. Iancu (40)
CSO Plopeni – AFC Filipeștii de Pădure 5-2
Puchia (17), David (17), Huza (31), M. Stanciu (77), Puiuleț (86) / A. Alexandru (18), Bociu (30)
ACS Urban Titu – FCM Alexandria 1-3
Mihăescu (41) / D. Voicilă (14), O. Stanciu (36, 58)
Inter Clinceni – Prahova Tomșani 2-1
Oșca (27), N. Banu (41 – autog.) / N. Banu (17)
Sportul Studențesc II Bucureșt – CS Buftea 0-2
D. Păun (30), Novac (48)
Atletic Fieni și Rapid Clejani s-au retras.

Seria IV

Gaz Metan II – Jiul Rovinari 0-1
Văcar (30)
Metaloglobus – Prometeu Craiova 0-1
V. Dinu (68)
Minerul Motru – Girom Albota 0-0
Atletic Bradu – Ghecon Lăpușata 0-2
I. Burcă (30), Relea (35)
Oltchim – FCM Târgoviște 1-2
Onofrei (68) / Lețu (60, 75)
Minerul Mătăsari – Vișina Nouă 2-0
Șt. Alexandru (47), G. Luca (51)
FC Cisnădie – Damila Măciuca 4-2
Munteanu (18), Câmpeanu (30 – pen.), Basile (45), Șaucă (78) / Codin (40), Jianu (90)
FC Caracal – Pandurii II 5-0
Niculescu (44 – pen.), Bârsan (56 – pen.), Brata (65), Bădăuță (69, 81)

Seria V

Bihorul Beiuș – CSM Școlar 2-1
Paina (20), Tăut (62) / Șulea (56)
Gloria Arad – Jiul Petroșani 0-0
FC Hunedoara – Flacăra Făget 5-0
P. Păcurar (14), Șandru (39), T. Todea (80, 82), Tache (88 aut.)
CFR Simeria – Național Sebiș 1-0
Lintaru (72)
Gloria Reșița – Millenium Giarmata 0-1
Rosenblum (69)
ACS Recaș – Autocatania Caransebeș 3-1
R. Trandu (28 -pen., 87), B. Steop (69) / Staicu (19)
Timișoara II – Mama Mia Becicherecu Mic 5-2
Boștină (8, 49), Szalkai (20), Ad. Popa (64), Dubei (84) / Zurbagiu (53), C. Bogdan (72)
Vladimirescu 2003 – Valea lui Mihai 0-1
Dumiter (88)

Seria VI

Seso – U Cluj II 3-1
L. Bâlc (20), Fertea (77, 79) / Voican (43)
FCM Târgu Mureș II – Sănătatea 1-0
Hodgyai (15)
FC Zalău – CS Zlatna 2-1
G. Gorga (52), C. Sabău (79-pen) / Man (83)
Unirea Florești – Unirea Dej 2-0
Mariș (58), Sg. Pop (89)
CSM Brașov – Unirea Ungheni 4-1
Martac (12), Chirciu (22), Elek (24), Lită (57) / Pereș (41)
CFR Cluj II – Unirea Tărlungeni 2-1
Roșu (1-pen), Sare (85) / Fibre (38-aut)
Voința Livezile – Avântul Reghin 0-2
Sorlea (15), Fulop (80)
Olimpia Satu Mare – Gloria Bistrița II 2-0
Sabău (9), Botoș (24)

Publicat: 21 Oct. 2011, 15:15 Actualizat: 27 Oct. 2011, 15:32 Rezultate
Pe aceeași temă