Rezultate Liga a III-a

Publicat: 20 Mar. 2009, 17:30 Actualizat: 20 Mar. 2009, 19:23 Liga 3
Rezultate Liga a III-a

Cu puțin timp în urmă s-au încheiat jocurile etapei a XXI-a din cadrul celui de-al treilea eșalon fotbalistic. Află doar pe www.liga2.ro rezultatele și marcatorii din toat cele șase serii.

 

 

SERIA I

RAPID SUCEAVA – CSM RM. SĂ‚RAT    0-2          Banu (7), Nica (38)

AEROSTAR– RARĂ‚U        9-0     Ductciuc (2, 4), Boghian (30, 35), Gândulescu (50, 55), Carp (60, 64), Țabără (80)

CEAHLĂ‚UL II – WILLY BACĂ‚U        2-4    Fabbron (19), Apreotesei (39) / Curiliuc (12, 21), Apostu (27), Lipovanu (57)

OȚELUL II – BERCA       4-0    I. Neagu (24), Al. Avram (53), P. Dragoș (63), Cr. Frunză (83)

ROMAN – POLI II IAȘI       1-0     Ghidarcea (58)

CS PANCIU – PAMBAC      2-1   Bălănescu (8), Costin (87)  / Bolfă (65 – pen.)

CETATEA TG. NEAMȚ – CFR PAȘCANI  se dispută azi, ora 15:00.

FCM II BACĂ‚U – CSM FOCȘANI     0-3

FCM II Bacău s-a retras și pierde meciurile din retur cu     3-0

ECOLOGISTUL – FC BÂRLAD nu se dispută deoarece ambele echipe s-au retras la finele turului.

 

 

Clasament SERIA I

1.CSM RM. SÂRAT    21    17    2    2    35-9    53
2.OȚELUL II    21    15    4    2    61-17    49
3.CSM FOCȘANI    21    13    5    3    54-20    44
4.PAMBAC    21    13    4    4    35-22    43
5.AEROSTAR    21    11    3    7    40-17    36
6.BERCA    21    10    6    5    26-14    36
7.CS PANCIU    21    9    6    6    23-17    33
8.RAPID SUCEAVA    21    8    5    8    37-22    29
9.LAMINORUL    21    7    6    8    17-16    27
10.WILLY    21    7    5    9    31-36    26
11.POLI II IAȘI    21    7    3    11    25-35    24
12.RARÂUL    21    6    6    9    19-58    24
13.TG. NEAMȚ    20    4    8    8    14-21    20
14.CFR PAȘCANI    20    6    2    12    16-47    20
15.FCM BACÂU II    21    3    8    10    19-35    17
16.FC BÂRLAD    21    5    2    14    17-36    17
17.ECOLOGISTUL    21    3    4    14    11-38    13
18.CEAHLÂUL II    21    3    1    17    22-48    10

 

 

 

SERIA A II-A

FARUL II – STEAUA II    0-1   V. Rusu (38)
 

RAPID II – PORTUL    1-0   Răduță (12)

CS OVIDIU – ROCAR    1-0   Kurumi (22 – pen.)
 

CS EFORIE – POLI GALAȚI    3-3    Măgureanu (10), Fugaru (73), Aneste (90+3) / Serian (6), C. Ionuț (21, 33)
 

DUN. CĂ‚LĂ‚RAȘI – ÎNSURĂ‚ȚEI    2-0    Marcaș (77), Ispas (90)
 

SĂ‚GEATA – CALLATIS se dipută azi, ora 15:00.

 

INTER GAZ – CF BRĂ‚ILA    0-3    INTER GAZ s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

 

UNIREA SLOBOZIA a stat deoarece FCM CÂMPINA s-a retras.

 

CSM MEDGIDIA a stat deoarece CS NĂ‚VODARI s-a retras

 

 

 

Clasament SERIA A II-A

1.STEAUA II    19    15    3    1    43-9    48
2.RAPID II    19    13    2    4    47-25    41
3.CS OVIDIU    18    11    6    1    28-10    39
4.STEJARU    18    11    5    2    33-16    38
5.CĂ‚LĂ‚RAȘI    18    11    4    3    32-10    37
6.SLOBOZIA    18    11    3    4    39-21    36
7.FARUL II    19    9    3    7    36-26    30
8.CF BRÂILA    18    8    2    8    28-28    26
9.ROCAR    19    6    3    10    30-35    21
10.CS EFORIE    18    6    2    10    26-35    20
11.PORTUL    18    6    2    10    24-40    20
12.POLI GALAȚI    19    5    4    10    24-33    19
13.CALLATIS    17    3    5    9    13-26    14
14.ÎNSURĂ‚ȚEI    19    3    3    13    13-44    12
15.INTER GAZ    19    3    1    15    23-57    10
16.MEDGIDIA    18    1    2    15    20-44    5
 

 

 

SERIA A III-A

ACS BERCENI –BREAZA    2-3    Neagu (26), Vlada (39) / Vișan (10, 75), Vasilescu (30)

ROYAL BRAȘOV – TĂ‚RLUNGENI    0-1   Sima (15)

KAPRONI– BRĂ‚NEȘTI    0-1    Ispir (76)

TITU – JUVENTUS BUCUREȘTI    1-0     Coman (47)

CF PREDEAL – CONPET – amânat din cauza vremii nefavorabile.

BOD – FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE – amânat din cauza vremii nefavorabile.

PROGRESUL II – ASC CLINCENI    0-3     PROGRESUL II s-a retras și pierde toate meciurile din retur cu 3-0.

PETROLUL VIDELE – FC SĂ‚CELE    3-0      FC SĂ‚CELE s-a retras și pierde toate meciurile din retur cu 3-0.

CHIMIA BRAZI a stat deoarece PETROLUL II s-a retras.

 

 

Clasament SERIA A III-A

1.BRĂ‚NEȘTI    20    15    4    1    40-12    49
2.BREAZA    20    15    2    3    44-17    47
3.KAPRONI    19    10    6    3    32-9    36
4.CLINCENI    20    9    7    4    31-18    34
5.JUVENTUS    20    9    7    4    20-13    34
6.CONPET    19    9    5    5    30-18    32
7.VIDELE    19    7    5    7    19-19    26
8.TÂRLUNGENI    20    7    4    9    20-28    25
9.BERCENI    20    7    3    10    21-30    24
10.BOD    18    6    5    7    22-26    23
11.TITU    20    5    7    8    17-20    22
12.FILIPEȘTII    18    6    3    9    26-29    21   
13.SÂCELE    20    6    5    9    19-33    16
14.BRAZI    19    3    6    10    12-24    15
15.PREDEAL    18    2    8    8    15-30    14
16.ROYAL    20    3    5    12    20-38    14
17.PROGRESUL II    20    3    4    13    11-35    13

 

SERIA A IV-A

PROMETEU – AD. COPĂ‚CENI    2-0    Ștefănescu (24), Neacșa (65 – pen.)

PUCIOASA – MIN. MOTRU    0-0

ALRO SLATINA – OLTCHIM    0-1   Smedescu (66)

GAZ M. CRAIOVA – FC ARGEȘ II    2-0     Rioșanu (20, 60)

JIUL ROVINARI – FC BALȘ    3-0      Șoșoi (35), Apostol (60), Pricolici (75)

ARMATA CRAIOVA – EN. ROVINARI    1-1      Burada (50) / Tătaru (9)

MIN. MĂ‚TĂ‚SARI – CHIMIA CRAIOVA    4-1       Ardeoiu (56), Lăcătușu (71), Clipici (83), I. Popescu (88) / Pițichie (48)

 

MUSCELUL – FC CARACAL se dispută azi, ora 15:00.

 

PROGRESUL CORABIA a stat deoarece CFR CRAIOVA s-a retras.

 

 

Clasament SERIA A IV-A

1. GAZ M. CRAIOVA    19    17    1    1    41-15    52
2. FC CARACAL    19    13    5    1    32-12    44

3. AD. COPÂCENI    19    11    4    4    37-23    37
4. PUCIOASA    20    9    7    4    28-21    34
5. MIN. MOTRU    20    9    4    7    39-32    31
6. OLTCHIM    19    10    2    8    26-23    29
7. MUSCELUL    18    8    3    7    36-25    27
8. ARMATA CRAIOVA    19    8    3    8    20-23    27
9. JIUL ROVINARI    20    7    6    7    19-23    27
10. MIN. MÂTÂSARI        19    8    3    8    21-26    27
11. ALRO SLATINA    20    7    4    9    19-24    25   
12. EN. ROVINARI    20    6    5    9    23-33    23
13. FC ARGEȘ II    20    6    3    11    26-30    21
14. PROMETEU    20    5    4    11    23-25    19

15. PROG. CORABIA    19    5    2    12    15-31    17

16. CHIMIA CRAIOVA    20    4    3    13    12-25    15

17. FC BALȘ    20    3    3    14    17-43    12

 

 

 

SERIA A V-A

 

FC TIMIȘOARA II – ORĂ‚ȘTIE    2-1  Scutaru (29), Leagu (60) / Ungureanu (2)

 

GLORIA ARAD – CS VULCAN    3-0  Echipa oaspete nu s-a prezentat la meci.

 

SÂNANDREI – FORTUNA COVACI    0-0

 

MIN. MEHEDINȚI – SIMERIA    3-2     Boboescu (2, 18, 70) / Luca (24), Suciu (61)

 

SEBIȘ – BUILDING    1-1    Sabău (5) / Lazea (72)

 

ALTO ALBINA – BECICHERECUL MIC    1-1    Rancz (57) / Z. Radu (13)

 

GĂ‚TAIA – CALOR TIMIȘOARA se dispută azi, ora 15:00.

 

CS INEU a stat deoarece CORVINUL s-a retras.

 

SÂNNICOLAU MARE a stat deoarece FCM REȘIȚA s-a retras.

 

 

Clasament SERIA A V-A

1. FORTUNA COVACI        19    10    6    3    28-13    36
2. MIN. MEHEDINȚO        18    9    6    3    37-21    33
3. BUILDING            19    9    5    5    23-16    32
4. CS INEU                17    9    4    4    22-21    31
5. SÂNANDREI            18    8    6    4    27-20    30
6. ALBINA                18    8    5    5    19-18    29
7. GLORIA ARAD        19    8    4    7    29-26    28
8. SIMERIA                19    8    1    10    28-26    25
9. BECICHERECU        19    6    7    6    23-24    25
10. FC TIMIȘOARA II        18    7    2    9    22-22    23
11. CALOR                18    6    3    9    21-24    21
12. GÂTAIA            18    5    6    7    20-25    21
13. CS VULCAN            19    6    3    10    20-25    21
14. SEBIȘ                18    5    4    9    24-29    19
15. ORĂ‚ȘTIE            19    5    3    11    23-41    18
16. SÂNNICOLAU        18    4    3    11    16-31    15

 

 

SERIA A VI-A

AVÂNTUL REGHIN – FC ZALĂ‚U        0-2   Negrean (18), Toth (70 – pen.) 

INTER FĂ‚GĂ‚RAȘ – MARMAȚIA          2-1    Cozma (67), Ciolănel (75) / Andrean (65)

LIBERTY II – UNIREA UNGHENI        2-0    Lupu (13 – pen.), Petrescu (18)

FC BAIA MARE – SĂ‚NĂ‚TATEA         5-0     Batin (35, 54, 73, 77), Berky (89)

SILVANIA – FC CISNĂ‚DIE                  4-0     Petcuț (12, 39), Dănilă (51), Gavrilescu (59)

SESO IARA – BIHORUL BEIUȘ        1-3    Purcar (64) / Cartiș (8, 45 – pen.), Mangra (32)

CSM SEBEȘ – FC BIHOR II              1-1       Potopea (82) / Bibar (57)

BISTRIȚA II – GAZ M. TG. MUREȘ    2-2     Pușcaș (3), Enescu (73) / Pereș (29), Bartok (90+2)

CFR CLUJ II – UNIREA DEJ                0-1       Cruz (27)

 

 

Clasament SERIA A VI-A

1.    FC BAIA MARE    21    17    4    0    44-5    55
2.     SILVANIA        21    12    5    4    50-29    41
3.     CFR II CLUJ    21    12    3    6    44-26    39
4.     BEIUȘ    21    10    6    5    32-19    36
5.     CSM SEBEȘ    21    10    6    5    28-18    36
6.     UNGHENI    21    9    6    6    25-29    33
7.     SESO IARA    21    9    5    7    32-26    32
8.     GLORIA II    21    8    7    6    45-29    31
9.     CF ZALÂU    20    9    4    7    35-31    31
10.    AVÂNTUL REGHIN    21    7    8    6    35-30    29
11.     FC CISNÂDIE    21    8    4    9    33-32    28
12.     GAZ METAN TG. M.    21    8    2    11    32-39    26
13.     SÂNÂTATEA CLUJ    21    7    2    12    30-42    23
14.     INTER FĂ‚GĂ‚RAȘ    21    6    3    12    32-57    21
15.     UNIREA DEJ    21    5    4    12    21-38    19
16.     FC BIHOR II    21    4    6    11    22-40    18
17.     MARMAȚIA    21    3    4    14    23-51    13
18.     LIBERTY II    20    3    3    14    16-38    12

 

Publicat: 20 Mar. 2009, 17:30 Actualizat: 20 Mar. 2009, 19:23 Liga 3
Pe aceeași temă