![Poli Timișoara a intrat într-o nouă ”eră”, după îndepărtarea lui Costel Pantilimon. Nici Paul Codrea nu a mai rămas. Druckeria revine la ”butoane”, iar clubul are o nouă conducere executivă și tehnică](https://media.prosport.ro/b56mwsfhN2ORIyl8PZx_RzLcajM=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2FSorin-Brindescu-Cristian-Galan-poli-timisoara-4-1024x576.jpg)
Cătălin Straton, portarul echipei Rapid ll, poreclit și Coman junior pentru simpatia pe care Dani Coman i-o poartă a afirmat că ține în continuare legătura cu idolul său chiar dacă acesta a semnat cu echipa din prima ligă, FC Brașov.
„Vorbesc în continuare cu Dani Coman care mă sfătuiește să iau fotbalul în serios. Mi-a spus că dacă voi munci mult am toate șansele să-i calc pe urme”, spune jucătorul care își dorește să ajungă la echipa mare a Rapidului.
Â
Cătălin Straton este jucătorul pe care Dani Coman l-a ajutat și material și financiar și despre care ex-rapidistul a afirmat că va ajunge departe. „Ultima dată când am vorbit cu el mi-a spus să muncesc pentru că nu se știe niciodată ce îmi rezervă viitorul”,a spus rapidistul de 19 ani.
Â