Meciurile turului 2 al Cupei României și data la care se dispută. Steaua întâlnește alt adversar din Ilfov

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Sep. 2020, 18:48 Actualizat: 22 Sep. 2020, 11:24 Cupa României
Meciurile turului 2 al Cupei României și data la care se dispută. Steaua întâlnește alt adversar din Ilfov

Federația Română de Fotbal a stabilit programul celui de-al doilea tur al fazei naționale a Cupei României, ediția 2020/2021. Meciurile acestei faze sunt stabilite să se desfășoare la data de 22 septembrie, marțea viitoare, de la ora 16:30, într-o singură manșă.

În această fază a competiției vor evolua cele 30 de echipe calificate din primul tur și alte 24 de formații care au evoluat în sezonul recent încheiat al Ligii 3.

În total sunt 27 de meciuri determinate prin împerecherea echipelor pe baza criteriului geografic.

Cel mai important club care participă și în acest tur este Steaua, care va întâlni, tot pe teren propriu, pe SC Popești Leordeni, din Seria a 3-a a Ligii 3, după ce în faza anterioară a trecut cu 6-0 de CS Balotești.

Programul turului 2 al Cupei României, ediția națională 2020/2021:

Unirea Dej – Unu Fotbal Club Gloria
CSM Sighetu Marmaţiei – Sportul Şimleu Silvaniei
CSC Sânmartin – Luceafărul Oradea
Crişul Chişineu Criş – Şoimii Lipova
Gloria Lunca Teuz Cermei – Progresul Pecica
Pobeda Star Bisnov – CSC Dumbrăvița
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara
Unirea Ungheni – AFC Odorheiu Secuiesc
Industria Galda – AFC Unirea 1924
CSO Cugir – Viitorul Şelimbăr
Viitorul Dăeşti – Flacăra Horezu
Sporting Roşiori – CSM Alexandria
Unirea Bascov – Vediţa Coloneşti
Olimpic Zărneşti – SR Municipal Braşov
FC Pucioasa – Flacăra Moreni
Metalul Buzău – CS Blejoi
Steaua Bucureşti – SC Popeşti Leordeni
CS Tunari – CS Afumaţi
Agricola Borcea – Înainte Modelu
Victoria Cumpăna – Axiopolis Sport Cernavodă
Recolta Gheorghe Doja – CS Făurei
Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca
SC Oţelul Galaţi – CSM Focşani
Hușana Huși – Sporting Lieşti
CSM Bacău – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ
CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava
Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuţi

REZULTATELE TURULUI 1 al Cupei României

Echipele calificate din turul 1. Două meciuri nu au dat, încă, o calificată în turul 2

Echipele care s-au calificat din turul 1 sunt: Viitorul Dăești, CSC Ghiroda și Giarmata Vii, ACS Pobeda Star Bisnov, Unirea Ungheni, AFC Odorheiu Secuiesc, Olimpic Zărnești, Sporting Roșiori, Steaua București, Recolta Gheorghe Doja, Metalul Buzău, Dacia Unirea Brăila, Hușana Huși, Sporting Liești, Șomuz Fălticeni, CSM Sighetu Marmației – în timp regulamentar, Unirea Dej – după prelungiri – , Gloria Lunca Teuz Cermei, Sportul Șimleu Silvaniei, Unirea Alba Iulia, SR Brașov – după lovituri de departajare – , Industria Galda, FC Pucioasa, Agricola Borcea, Victoria Cumpăna, Axiopolis Sport Cernavodă, CS Făurei, CSM Bacău și CSM Paşcani – la ”masa verde”.

Interesant este că din meciurile turul 1 Jiul Rovinari – ACSO Filiaşi și CSM Jiul Petroşani – Gilortul Târgu Cărbuneşti, niciuna dintre echipe nu apare în turul 2. Comisia de Disciplină încă nu a deliberat în cazurile nedisputării acestori jocuri.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Sep. 2020, 18:48 Actualizat: 22 Sep. 2020, 11:24 Cupa României
Pe aceeași temă