Teo Crăciunescu, la Cetatea Suceava – Delta Tulcea

Publicat: 13 May. 2009, 17:38 Actualizat: 13 May. 2009, 19:33 Special
Teo Crăciunescu,  la Cetatea Suceava – Delta Tulcea

Comisia Centrală a Arbitrilor a desemnat astăzi brigăzile ce vor oficia la meciurile din cadrul etapei a 30-a din liga secundă. Sebastian Colțescu din Craiova va conduce partida de la Vâlcea dintre în CSM și CFR Timișoara, în timp ce vâlceanul Teodor Crăciunescu va merge la Suceava pentru confruntarea dintre Cetatea și Delta Tulcea, meci deosebit de important atât pentru ierarhia la vârf, cât și din subsolul clasamentului serie I.

Seria I:

CS Buftea – Știința Bacău

Arbitri: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea) – Adrian Vidan, Mihai Artene (asistenți) – Mihai Ene (rezervă)

Cetate Suceava – Delta Tulcea

Arbitri: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea) – Ioan Onicaș, Iulian Szekely – Ionuț Nacu

Dunărea Giurgiu – Ceahlăul Piatra Neamț

Arbitri: Victor Berbecaru (Râmnicu Vâlcea) – Bogdan Velicu, Florin Buzărnescu – Adrian Stănescu

Sportul Studențesc – Petrolul Ploiești

Arbitri: Ciprian Amarandei (Vaslui)- Florin Potora, Cătălin Guloiu – Mugurel Vădan

FC Snagov – Concordia Chiajna

Arbitri: Andrei Chivulete (București) – Lorin Udrea, Ionuț Borcan – Lucian Petcu

CSM Ploiești – Dinamo II București, duminică, ora 13.00

Arbitri: Emil Voicu (Bacău) – Paul Dimancea, Cătălin Teodor – Ionuț Neagu

Meciurile Prefab Modelu – Dunărea Galați și FCM Bacău – Forex Brașov nu se dispută, după retragerea în turul campionatului a echipelor Prefab și Forex. Partida dintre Progresul București și FC Botoșani va fi omologată cu scorul de 0-3, deoarece bancarii au fost sancționați în retur cu retrogradarea.
 

 

Seria a II-a:

CSM Râmnicu Vâlcea – CFR Timișoara

Arbitri: Sebastian Colțescu (Craiova)- Sebastian Stoianof, Mircea Orbuleț – Ion Roșu

Unirea Alba Iulia – Dacia Mioveni

Arbitri: Florin Miron (București) – Costin Florescu, Vlad Bârleanu – Sergiu Popa

ACU Arad – FCM Târgu Mureș

Arbitri: Cezar Ionescu (Buzău) – Ioan Ciocănea, Gabriel Bârjac – Marius Omuț

Internațional Curtea de Argeș – FC Târgoviște

Arbitri: Dan Mone (Cluj Napoca) – Silviu Haramuz, Bogdan Gheorghe – Dragoș Istrate

Liberty Oradea – Minerul Lupeni

Arbitri: Claudiu Ștefănuți (Năsăud) – Marius Nicoară, Mihaela Popescu – Gabriel Mocean

Mechel Câmpia Turzii – Jiul Petroșani

Arbitri: Paul Unimățan (Zalău) – Joszef Fodor, Lucian Dan – Ștefan Erdei


Drobeta Turnu Severin – FC Bihor Oradea

Arbitri: Eduard Constantinescu (Craiova) – Andrei Constantinescu, Bogdan Hârlab – Dorin Voina

Universitatea Cluj-Napoca – Arieșul Turda

Arbitri: Cristian Sava (Bacău) – George Fridl, Anghel Voicu – Cornel Făniță

UT Arad – Mureșul Deva, ora 20.00

Arbitri: Cătălin Buși (Râmnicu Vâlcea) – Lorant Szanto, Elena Mușetoiu – Ciprian Danșa

 

Publicat: 13 May. 2009, 17:38 Actualizat: 13 May. 2009, 19:33 Special
Pe aceeași temă