Sorin Corpodean la Ceahlăul – Petrolul

Publicat: 01 Apr. 2009, 12:22 Actualizat: 03 Apr. 2009, 14:38 Special
Sorin Corpodean  la Ceahlăul – Petrolul

Comisia Centrală a Arbitrilor din cadrul FRF a făcut publică azi lista cu brigăzile de arbitrii care vor oficia în week-end la meciurile din etapa a XXIII-a a Ligii a II-a.

Unul dintre cele mai interesante meciuri, cel dintre Ceahlăul și Petrolul, va fi condus la centru de către Sorin Corpodean. Programul complet este următorul:
 

 

SERIA I

 

Sâmbătă

 

CS BUFTEA – FC SNAGOV
Arbitru: Mugurel Vădan; Asistenți: Valentin Avram și Andrei Constantinescu (toți din București)

 

DUNĂ‚REA GIURGIU – PROGRESUL
Arbitru: Horia Abrudan (Bacău); Asistenți: Dragoș Vlad (Târgoviște) și Nicolae Botezatu (Piata Neamț)

 

LOTUS BĂ‚ILE FELIX – FC BOTOȘANI
Arbitru: Radu Petrescu (București); Asistenți: Sebastian Stoianof și Adrian Midișan (ambii din Constanța)

 

DINAMO II – FCM BACĂ‚U
Arbitru:Lucian Rudandu (Sf. Gheorghe) ; Asistenți:Fodor Joszef (Od. Secuiesc) și Ioan Ciocănea (Sibiu)

 

CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ – PETROLUL PLOIEȘTI
Arbitru: Sorin Corpodean (Alba Iulia); Asistenți: Claudiu Loghin (Pașcani) și Dănuț Dumitru (Focșani)

 

DELTA TULCEA – CONCORDIA CHIAJNA
Arbitru: Dragoș Istrate; Asistenți: Mircea Orbuleț și Adrian Ghinguleac (toți din București)

 

FC PLOIEȘTI – SPORTUL STUDENȚESC, ora 13:00, sport.ro
Arbitru: Cătălin Buși (Rm. Vâlcea); Asistenți: Szoke Bela și Paul Dimancea (ambii din Constanța)

 

CETATEA SUCEAVA stă deoarece PREFAB s-a retras.
DUNĂ‚REA GALAȚI stă deoarece FOREX s-a retras.
 

 

SERIA A II-A

 

Sâmbătă

 

UNIREA ALBA IULIA – „U” CLUJ
Arbitru: Marius Bocăneală (Galați); Asistenți: Liviu Ciubotariu (Galați) și Bogdan Gheorghiu (Timișoara)

 

ACU ARAD – INTERNAȚIONAL CURTEA DE ARGEȘ
Arbitru: Marius Avram; Asistenți: Vasile Marinescu și Dan Roșu (toți din București)

 

LIBERTY ORADEA – UTA
Arbitru: Claudiu Ștefănuți (Năsăud); Asistenți: Iulian Szekely (Cluj) și Szanto Lorant (Tg. Mureș)

 

DACIA MIOVENI – MUREȘUL DEVA
Arbitru: George Rădulescu: Asistenți: Speranța Popescu și Mihaela Țepușa Gomoescu (toți din București)

 

CFR TIMIȘOARA – MECHEL CÂMPIA TURZII
Arbitru: Paul Unimățan (Zalău); Asistenți: Adrian Popescu  (Craiova) și Emil Cristea (Arad)

 

FCM TÂRGU MUREȘ – JIUL PETROȘANI
Arbitru: Ciprian Danșa (Oradea); Asistenți: Florin Potora (Turda) și Monica Rigo (Cluj)

 

MINERUL LUPENI – FC BIHOR
Arbitru: Ludovic Uihelyi (Lugoj); Asistenți: Silviu Haramuz (Reșița) și Marius Nicoară (Băile Herculane)

 

FC TÂRGOVIȘTE – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Cătălin Neagu (Poenari); Asistenți: Stelain Slabu (Brașov) și Valentin Cristea (Călărași)

 

Duminică

 

CSM RM. VÂLCEA – FC DROBETA, ora 11.00, înregistrat la sport.ro de la ora 13.00
Arbitru: Mugurel Drăgănescu (Breaza); Asistenți: Eduard Crângașu (Ploiești) și Gabriel Stroe (Pitești)

 

Publicat: 01 Apr. 2009, 12:22 Actualizat: 03 Apr. 2009, 14:38 Special
Pe aceeași temă