Sebastian Colțescu, la derby-ul Seriei a II-a

Publicat: 20 Aug. 2009, 15:15 Actualizat: 20 Aug. 2009, 15:16 Special
Sebastian Colțescu,  la derby-ul Seriei a II-a

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit brigăzile de arbitri ce vor oficia la meciurile din cadrul etapei a doua a Ligii a II-a. După ce duminică a arbitrat în derby-ul Ligii I, Steaua – Unirea Urzicei, Sebastian Colțescu a fost delegat la un nou meci puternic. De această dată, „cavalerul fluierului” din Craiova va fi prezent la Vânju Mare pentru meciul dintre Drobeta Turnu-Severin și fosta prim-divizionară FC Argeș.
 

Cel mai tare meci al etapei a doua va aduce față în față echipele secunde ale marilor rivale Dinamo și Steaua, confruntare ce prefațează marele derby din etapa a V-a a Ligii I. Meciul ce va avea loc, sâmbătă, de la orele 19.00, la Mogoșoaia va fi arbitrat de Claudiu Baboia.
 

Seria I
 

FARUL CONSTANȚA – CONCORDIA CHIAJNA, vineri, orele 19:00, în direct la sport.ro
Arbitru: Ionel Ivan (Brăila); Asistenți: Dragoș Vlad și Petruța Iugulescu (ambii din Târgoviște)

 

SPORTUL STUDENȚESC – VICTORIA BRĂ‚NEȘTI
Arbitru: Dragoș Istrate (București); Asistenți: Ciprian Geambazu (Bușteni) și Ionuț Borcan (Ploiești)

 

DUNĂ‚REA GALAȚI – CSM RÂMNICU SĂ‚RAT
Arbitru: Florin Constantin (Popești Leordeni); Asistenți: Nicolae Dobrică (Râmnicu Vâlcea) și Cătălin Teodor (Brăila)

 

FCM BACĂ‚U – TRICOLORUL BREAZA
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Vlad Bârleanu și Claudiu Florea (București)

 

CETATEA SUCEAVA – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Joszef Fodor (Odorheiu Secuiesc) și Gabriel Bârjac (Zalău)

 

FC BOTOȘANI – DUNĂ‚REA GIURGIU
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Dănuț Dumitru și Lucian Sârbu (ambii din Focșani)

 

DINAMO II – STEAUA II, orele 19.00, în direct la sport.ro
Arbitru: Claudiu Baboia; Asistenți: Andrei Constantinescu și Valentin Avram (toți din București)

 

FC SNAGOV – PETROLUL PLOIEȘTI, duminică, orele 11.00
Arbitru: Iuliu Bocăneală (Galați); Asistenți: Bogdan Gheorghe și Andrei Simonis (toți din București)


SĂ‚GEATA STEJARU – DELTA TULCEA, duminică, orele 11.00, în direct la sport.ro
Arbitru: Andrei Chivulete (București); Asistenți: Sebastian Stoianof și Paul Dimancea (Constanța)
 

Seria a II-a
 

CSM RÂMNICU VÂLCEA – FORTUNA COVACI
Arbitru: Eduard Constantinescu (Craiova); Asistenți: Anghel Voicu (Suseni) și Gabriel Stroe (Pitești)

 

DACIA MIOVENI – FC SILVANIA
Arbitru: Teodora Albon (Cluj-Napoca); Asistenți: Irina Mîrț și Speranța Popescu (ambii din București)

 

FCM TÂRGU MUREȘ – CS OTOPENI
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Bogdan Hârlab și Dan Ilieș (ambii din Brașov)

 

ARIEȘUL TURDA – GAZ METAN CFR CRAIOVA
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Iulius Timar (Marghita) și Mihaela Popescu (Târgu Jiu)

 

MUREȘUL DEVA – MINERUL LUPENI
Arbitru: Dan Monea (Cluj-Napoca); Asistenți: Marius Nicoară (Băile Herculane) și Silviu Haramuz (Reșița)

 

UNIVERSITATEA CLUJ – FC BAIA MARE, în direct la sport.ro
Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Emil Cristea (Arad) și Ioan Ciocănea (Sibiu)

 

UTA ARAD – FC BIHOR
Arbitru: Claudiu Ștefănuți (Năsăud); Asistenți: Gabriel Dan și Bogdan Gheorghioiu (ambii din Timișoara)

 

JIUL PETROȘANI – CFR TIMIȘOARA
Arbitru: Romulus Pop (Târgu Mureș); Asistenți: Monica Rigo (Cluj-Napoca) și Florin Potora (Turda)

 

FC DROBETA – FC ARGEȘ, orele 17.30
Arbitru: Sebastian Colțescu; Asistenți: Adrian Popescu și Daniel Mitruți (toți din Craiova)
 

Publicat: 20 Aug. 2009, 15:15 Actualizat: 20 Aug. 2009, 15:16 Special
Pe aceeași temă