S-a stabilit țintarul Ligii 2 și 3. Vezi programul noului sezon

Autor: Mihai Andries Publicat: 18 Aug. 2014, 11:06 Actualizat: 18 Aug. 2014, 19:08 Special
S-a stabilit țintarul Ligii 2 și 3.  Vezi programul noului sezon

În această dimineață la sediul FRF are loc tragerea la sorți a programului competițional al noului sezon, 2014+2015, al Ligii 2 și 3.

Iată componența seriilor Ligii 2:

SERIA I: AFC Săgeata Năvodari, AFC Unirea 04 Slobozia, Academica Argeș, ACS Berceni, ASC Bacău, CF Brăila, Gloria Buzău, FC Farul Constanța, ACS Rapid CFR Suceava, FCM Dorohoi, FC Voluntari, CS Baloteștij

SERIA A II-A: ACS Poli Timișoara, CSM Râmnicu Vâlcea, CS Metalul Reșița, ACS FC Olt Slatina, CS FC Olimpia 2010 Satu Mare, CS Mioveni, CS FC Bihor Oradea, CS Unirea Târlungeni, CS FC Caransebeș, CS Șoimii Pâncota, AFC Fortuna Poiana Câmpina

Țintarul jocurilor din campionatul Ligii 2 este programat pe baza Tabelei Berger pentru 12 echipe și a unei scheme numerice pentru 12 echipei (seria I) și 11 echipe (seria II).

Prima etapă a Ligii 2 este:

Seria I:

Săgeata Năvodari – ACS Berceni
CF Brăila – CS Balotești*
Dorohoi – Unirea Slobozia
Farul – Rapid Suceava
Gloria Buzău – SC Bacău
FC Voluntari – Academica Argeș

*ca nou promovată, Baloteștiul trebuia să joace acasă, dar a cerut să debuteze în deplasare deoarece terenul propriu este în modernizare

VEZI PROGRAMUL COMPLET

Seria II:

CS Mioveni – ACS Poli Timișoara
Șoimii Pâncota – CSM Râmnicu Vâlcea
Fortuna Poiana Câmpina – Metalul Reșița
FC Bihor Oradea
stă
FC Caransebeș – Olimpia Satu Mare
Unirea Tărlungeni – FC Olt Slatina

VEZI PROGRAMUL COMPLET

Iată componența celor cinci serii și programul primei etape a Ligii 3:

Țintarul jocurilor din campionatul Ligii 3 este programat pe baza Tabelei Berger pentru 14 echipe și a unei scheme numerice pentru 14 echipei (seriile II, III, V) și 13 echipe (seriile I și IV)

SERIA I: CS Sporting Liești, CS FC Păpăuți, CS FC Zagon, CS Aerostar Bacău, FC Cetatea Tg. Neamț, SCM Petrotub Roman, SC FC Ceahlăul 2 Piatra Neamț, CSM Pașcani (fostă Kosarom), CS Știința Miroslava, ACS Bucovina Rădăuți, ACS Bucovina Pojorâta, ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc. ACS Sporting Suceava s-a retras după stabilirea seriilor

Cetatea Tg. Neamț – Știința Miroslava
Sepsi OSK – Aerostar
FC Zagon
stă
Csikszereda – Sporting Liești
Petrotub – FC Păpăuți
CSM Pașcani – Bucovina Rădăuți
Ceahlăul II – Bucovina Pojorâta

VEZI PROGRAMUL COMPLET

SERIA A II-A: ACS Gloria Popești Leordeni, SC Juventus București, FC Dinamo 2 1948 SA, CS Tunari, SC FC Metaloglobus SA, CS Viitorul Domnești, AFC Dunărea 2005 Călărași, ACS FC Viitorul Axintele, ACS Callatis 2012 Mangalia, SC FC Oțelul 2 SA Galați, ACS FC Delta Dobrogea, AFC Metalosport Galați, AS Voința Snagov, ACS Înainte Modelu

Metalosport Galați – Callatis 2012
Delta Dobrogea – Gloria Popești Leordeni
Oțelul II Galați – Juventus București
CS Tunari – Metaloglobus
Viitorul Domnești – Dunărea Călărași
Înainte Modelu – Viitorul Axintele
Voința Snagov – Dinamo II

VEZI PROGRAMUL COMPLET

SERIA A III-A: CS Concordia Chiajna 2, CS Podari, CS Vișina Nouă, SCM Argeșul Pitești 2012, CS Atletic Bradu, ACS Urban Titu, FC Chindia Târgoviște, FCM Târgoviște SA, CS Ștefănești, FC Afumați, CS Inter Clinceni, AFC Astra 2, CS Sporting Roșiori 2008, CN Dinicu Golescu

CS Podari – FCM Târgoviște
Chindia Târgoviște – Urban Titu
CN Dinicu Golescu – FC Afumați
Inter Clinceni – Atletic Bradu
CS Ștefănești – CS Vișina Nouă
Sporting Roșiori – SCM Argeșul Piteși
AFC Astra II  – Chiajna II

VEZI PROGRAMUL COMPLET

SERIA A IV-A: CS Ineu, CS Național Sebiș, CS Millenium Giarmata, CS Nuova MM Becicherecu Mic, CS Vulturii 2009, ACS Viitorul Municipal Craiova, CS FC Hunedoara, ACS Știința Turceni, CS Minerul Motru 2008, CS Pandurii Lignitul Tg. Jiu 2, CS Minerul Mehedinți 2010, ACSO Filiași, ACS UTA Bătrâna Doamnă

CS Ineu – Vulturii 2009 Lugoj
Știința Turceni – Becicherecu Mic
Minerul Motru – FC Hunedoara
UTA Bătrâna Doamnă
stă
Minerul Mehedinți – ACSVM Craiova
Millenium Giarmata – Pandurii II
ACSO Filiași – Național Sebiș

VEZI PROGRAMUL COMPLET

SERIA A V-A: CS Oșorhei, CS FC Zalău, CS Unirea Jucu, CS Sănătatea SP Cluj, FC Arieșul 1907 Turda, FC Unirea Dej, CF Metalurgistul 1939 Cugir, ACS FCM Baia Mare, CSM Avântul Reghin, ACF Gloria 1922 Bistrița 2 (FC Gloria Progresul), CS Iernut, CSC Sânmartin, ACS Industria Galda, CSM Sighetu Marmației

CS Iernut – FC Zalău
Arieșul 1907 Turda – FCM Baia Mare
Unirea Jucu – CS Oșorhei
Industria Galda – Metalurgistul Cugir

CSM Sighet – Sănătatea Cluj
CSC Sânmartin – Avântul Reghin
Gloria Progresul – Unirea Dej

VEZI PROGRAMUL COMPLET

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ și Marius ANGHEL

Autor: Mihai Andries Publicat: 18 Aug. 2014, 11:06 Actualizat: 18 Aug. 2014, 19:08 Special
Pe aceeași temă