S-a stabilit programul turului II al Cupei României

Publicat: 21 Jul. 2009, 18:13 Actualizat: 23 Jul. 2009, 17:37 Special
S-a stabilit programul turului II  al Cupei României

Azi, a avut loc tragerea la sorți privind programul jocurilor din faza a II-a a Cupei României – Timișoreana, ediția 2009/2010. Meciurile vor avea loc miercuri, 29 iulie 2009, de la orele 17.30. Iată programul:

 

 

1. CS AS Roma (BT) – Rapid CFR Suceava (SV)

2. Rapid Dumești  (IS) -  CFR Pașcani (IS)

3. FC Ceahlăul 2 P.Neamț (NT) – FC Laminorul Roman (NT)

4. FC Girceni 2008 (VS) – FC Luceafărul Lotus Felix (NT)

5. FC Stelele Vrancei – FC Panciu (VN) *

6. FC Willy 2 Bacău – FC Willy Bacău   

7. CS Politehnica Galați  – FC Oțelul 2 Galați

8. CF Brăila – Arrubium Macin (TL)***

9. CS  Viitorul Însurăței (BR) – FC Petrolul ZF 1948 Berca (BZ)

10. AS Municipal Constanța – CSM Medgidia (CT)

11. CS Eforie (CT) – SC FC  Viitorul Constanța SA ****

12. CS Abatorul Slobozia (IL) – FC Chimia Brazi (PH)

13. Petr.Kaproni Boldești (PH) – Conpet Ploiești (PH)

14. FC Dunărea Călărași  – SC FC Prefab Modelu (CL)

15. CS Inter Clinceni (IF) – Victoria Adunații Copăceni (GR)

16. FC Rapid București 2 – SC FC Progresul București SA

17. Comprest GIM București – Juventus București

18. CS Petrolul Videle (TR) – CS Alro Slatina (OT)

19. CS Gaz Metan Finta (DB) – Electrosid Titu (DB)

20. FC Argeș Pitești SA 2 (AG) – SC FCM Târgoviște SA (DB)

21. FC Argeș Pitești SA 3 (AG) – Oltchim Rm.Vâlcea (VL)

22. CS Prometeu Craiova (DJ) – FC Caracal (OT)

23. Triumf Bârca (DJ) – FC Progresul Corabia (DJ)

24. CS Ralbex Turcinești (GJ) – Min.Mehedinți Valea Copcii (MH)

25. CS Min.Jilț Mătăsari (GJ) – CS Jiul Rovinari (GJ) *

26. CS Minerul Anina  (CS) – CS Dacia Orăștie (HD)

27. FC Zlatna (AB) – FC Marmosim Simeria (HD)

28. FC Progresul Gătaia (TM) – FC CFR Timișoara

29. CS Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic – Calor Timișoara (sau Viitorul Sânandrei ) (TM)**

30. AS Pro Nădlac (AR) – FC Timișoara SA 2

31. Gloria CTP Arad – ACU V.Goldiș Arad

32. ENA Inter Făgăraș (BV) – FC Cisnădie (SB)

33. FC Râșnov (BV) – Royal Brașov

34. CF Predeal (BV) – Forex Brașov

35. ASA Miercurea Ciuc (HR) – Unirea Ungheni (MS)

36. AS Vetrix Satu Lung (MM) – FC Gloria Bistrița 2 (BN)

37. CS Arieșul Turda 2 (CJ) – Unirea Dej (CJ)

38. CS Sănătatea SP Cluj – CS Mechel Câmpia Turzii (CJ)

39. FC Bihor Oradea 2 (BH) – CF Zalău (SJ)

40. CF Liberty Oradea 2 (BH) – FC Bihorul Beiuș (BH)
 

 

* Meciurile se vor disputa pe 28.07.2009

** Meciul Calor Timișoara – Viitorul Sânandrei contând pentru turul I al Cupei României a fost amânat pentru 22.07.2009

*** Săgeata Stejaru a fost eliminată din competiție de Comisia de Disciplină a Federației Române de Fotbal după ce a substituit 3 jucători. Echipa de ligă secundă a pierdut meciul cu Arrubium Macin, la masa verde. (3-0)

**** Meciul CS Eforie – SC FC  Viitorul Constanța SA a fost amânat cu o sâptămână, astfel partida se va disputa pe data de 5 august, pe terenul Voința din Complexul Sportiv „Badea Cârțan”.

Publicat: 21 Jul. 2009, 18:13 Actualizat: 23 Jul. 2009, 17:37 Special
Pe aceeași temă