Rezultatele și marcatorii Turului II al Cupei!

Publicat: 09 Aug. 2011, 20:52 Actualizat: 10 Aug. 2011, 18:13 Special
Rezultatele și marcatorii  Turului II al Cupei!

Astăzi, 9 august, cu începere de la ora 17:30, s-au disputat
cele 48 de meciuri ale Turului II al Cupei României.

În această rundă au participat câștigătoarele primei faze a
competiției, cărora li s-au alăturat formațiile din Liga a III-a,
însă fără cele șase echipe care au promovat în Liga a II-a.
Totodată, din această rundă au intra și echipele retrogradate din
Liga a II-a.

Unele dintre meciurile ce nu s-au disputat, cazul Fortino Ianca –
CF Brăila, nu au fost programate deoarece unul dintre adversari a
revenit în Liga a II-a și vor intra în competiție odată cu toate
formațiile din eșalonul secund. În cazul altora, gen Concordia
Chiajna II – Steaua București II, nu s-au disputat, deoarece una
dintre echipe s-a desființat.

Iată
programul:

RALBEX TURCINEȘTI – MINERUL JILT MĂ‚TĂ‚SARI
0-3

Simion (47), Vlăduț (55), Clipici
(75)

Stadion: Municipal – sintetic (Târgu Jiu – Gorj)
Arbitru: Silviu Ilie Gulei (Drobeta Turnu Severin); Asistenți:
Ionel Caius Drula (Drobeta Turnu Severin) și Marius Nicoară (Băile
Herculane)

RAPID DUMEȘTI
– LUCEAFĂ‚RUL MIHAI
EMINESCU
6-0
Stadion: Dumesti (Iași – Iași)
Arbitru: Mihai Harabagiu (Bacău); Asistenți: Sorin Constantin
Urzică (Moinești) și Alexandra Theodora Apostu (Bacău)

MINERUL
IACOBENI
– CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ II
1-0
Răzvan Ivan (89)
Stadion: Minerul (Iacobeni – Suceava)
Arbitru: Valentin Lungu; Asistenți: Ștefan Adrian Tudorache și
Petronela Anițoaei (toți din Iași)

FC
GIRCENI
– CSM PAȘCANI 2-2, 4-3 la
pen

Stadion: Comunal (Girceni – Vaslui)
Arbitru: Dumitru Brânză; Asistenți: Adrian Vornicu și Iulian
Cătălin Brînză (toți din Botoșani)

VOINȚA ION CREANGĂ‚ – PETROTUB ROMAN
2-5

Stadion: Comunal (Ion Creangă – Neamț)
Arbitru: Grigore Marius Suhan (Suceava); Asistenți: Andrei Itco
(Suceava) și Mihaiță Adrian Noroc (Botoșani)

FC ZAGON – ASC BACĂ‚U
0-1

Patrichi (75)
Stadion: Comunal (Zagon – Covasna)
Arbitru: Ovidiu Petru Oprea (Ploiești); Asistenți: Ovidiu Arușoaie
și Sorin Cosma (ambii din Piatra Neamț)

CSM
MOINEȘTI
– FCM ONEȘTI,
nu se dispută

CSM FOCȘANI
– POLITEHNICA GALAȚI
2-1
Ad. Toma (38, 54) / Coman
(28)

Stadion: Milcov Sud (Focșani – Vrancea)
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău) ; Asistenți: Cătălin Liviu Guloiu
(Tisău) și Vasile Dan Popescu (Buzău)

CRONICĂ‚

NAȚIONAL GOLEȘTI – OȚELUL GALAȚI II 1-6
M. Bodoc (76) / Chipirliu (7, 15, 54), Crișan (51), Chebac
(56), Negoescu (71)

Stadion: Comunal (Golești – Vrancea)
Arbitru: Găină Cristian Sava (Bacău); Asistenți: George Marian
Fridl (Comănești) și Bogdan Terente (Bacău)

CRONICĂ‚

CS EFORIE – DUNĂ‚REA
CĂ‚LĂ‚RAȘI 0-3

M. Ștefan 3, 75 (pen), M. Șerban
(31)

Stadion: Carmen Sylva (Eforie Sud – Constanța)
Arbitru: Florin Aurelian Macovei; Asistenți: Liviu Ciubotariu și
Florin Alexandru Vișan (toți din Galați)

VITICULTORUL BREAZA
CS PANCIU 2-1
A. Anghel (33), Mihălcescu (40) / Bălăiță
(5)

Stadion: Teren Sintetic (Cornel Negoescu – Buzău)
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Joszef Peter și
Imre-Laszlo Bucși (ambii din Sfântu Gheorghe)

FORTINO
IANCA
– CF BRĂ‚ILA, nu se dispută

VIITORUL CHIRNOGI – PHOENIX ULMU 2-2, 0-3 la
pen.

Fătu
(30), Crăciun (87) / Hristu (80), Achiței (90+2)

Stadion: Comunal (Chirnogi – Călărași)
Arbitru: Cătălin Marian Pană (București); Asistenți: Andrei Simonis
(București) și Ionuț Bobe (Videle)

VITEAZUL SINOE – UNIREA
SLOBOZIA 0-4

V. Gheorghe 2, Bozean, Ivașcă
Stadion: ITC – Complex (Badea Cirtan – Constanța)
Arbitru: Ionel Ivan; Asistenți: Cătălin Teodor și Marius Cristian
Marchidanu (toți din Brăila)

INTER
CLINCENI
– AFC FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE
3-2 (2-2 –
prel)

Șt.
Marin (31), Cr. Păun (83), M. Dumitru (117) / Iacob (19,
90+4)

Stadion: Comunal (Clinceni – Ilfov)
Arbitru: Ionuț Valentin Iugulescu; Asistenți: Adrian Ionescu și
Gabriel Ion Cătană (toți din Târgoviște)

CSO
PLOPENI
– CONPET PLOIEȘTI 2-0
Puchea, M. Jipa
Stadion: Gheorghe Silaev (Plopeni – Prahova)
Arbitru: Cristina Bujor; Asistenți: Mihaela Gomoescu – Țepuță și
Gabriela Dănănae (toți din București)

PRAHOVA TOMȘANI – CHIMIA BRAZI
0-11

Arnăutu 5, Minciună 2, I. Neagu, M. Dinu,
Ct. Vlad, Vișan

Stadion: Prahova (Ploiești – Prahova)
Arbitru: Marius Cristian Georgescu (București); Asistenți: Florin
Stănescu (București) și Dan Lucian Ilieș (Brașov)

OLIMPIA SAN PETRU – UNIREA TĂ‚RLUNGENI
0-1

Sorin Marin (61)
Stadion: Victoria (Bod – Brașov)
Arbitru: Gică Mihai; Asistenți: Ionuț Paraschiv și Florin Mihai
Danciu (toți din Focșani)

GLORIA CORNEȘTI – ACS
BERCENI 4-6

– / Funieru 2, Lupeș, Pivniceru, C. Sandu,
M. Ștefan

Stadion: Gloria (Cornești – Dâmbovița)
Arbitru: Ion Marius Marodin; Asistenți: Bogdan Velicu și Costin
Florescu (toți din București)

CONCORDIA CHIAJNA
II
– STEAUA BUCUREȘTI II,
nu se dispută

AS ZMEII OGREZENI – RAPID BUCUREȘTI II
1-5

Stadion: Ogrezeni (Com. Ogrezeni – Giurgiu)
Arbitru: Florin Costin Dan (Oltenița); Asistenți: Valentin Cristea
(Călărași) și Florin Liviu Burlacu (Urziceni)

CS
TUNARI
– JUVENTUS BUCUREȘTI,
nu se dispută

DAMILA MĂ‚CIUCA – CS VIȘINA NOUĂ‚
1-3

Stadion: Municipal (Drăgășani – Vâlcea)
Arbitru: Omar Cristian Dumitrică (Craiova); Asistenți: Ioana Larisa
Săvulea și Mihaela Popescu Blîndu (ambii din Târgu Jiu)

FCM ALEXANDRIA
– ATLETIC
BRADU
2-2,
4-3 la pen

Stadion: Municipal (Alexandria – Teleorman)
Arbitru: Marcel Bîrsan; Asistenți: Vlad Bârleanu și Cosmin Vătămanu
(toți din București)

DUNĂ‚REA TURRIS TURNU
MĂ‚GURELE
– CS BALOTEȘTI 2-1
Fl. Radu, Mincu / Marinaș
Stadion: Municipal (Turnu Măgurele – Teleorman)
Arbitru: Eduard Marius Constantinescu; Asistenți: Dragoș Mihai
Iliescu și Daniel Mitruți (toți din Craiova)

CRONICĂ‚

ENERGIA CRAIOVA – FC CARACAL
0-1

Bocănete
Stadion: Termo (Craiova – Dolj)
Arbitru: Cătălin Buși; Asistenți: Daniel Demetrescu și Marius
Florin Badea (toți din Râmnicu Vâlcea)

MILLENIUM
GIARMATA
– AUTOCATANIA CARANSEBEȘ
5-4
M. Călin (21, 36 51),
Corlățeanu (22, 32) / Ciobanu (14), Tică (52, 79), Patrona
(78)

Stadion: Nicu Moraru (Giarmata – Timiș)
Arbitru: Gabor Biro; Asistenți: Casian Băla și Robert Cătălin
Pantiș (toți din Arad)

CRONICĂ‚ ȘI
FOTO

RECOLTA DANCEU – PROMETEU CRAIOVA
1-3

Stadion: Dunărea (Gruia – Mehedinți)
Arbitru: Dorian Micloșină; Asistenți: Răzvan Constantin Nistoran și
Silviu Cătălin Haramuz (toți din Reșița)

FC MOLDOFOREST MOLDOVA NOUĂ‚ – FC ȘCOLAR REȘIȚA
0-3

Gurici, Caimac, Budeanu
Stadion: Comunal (Moldova Nouă – Caraș Severin)
Arbitru: Eugen Gheorghioiu; Asistenți: Cristian Ionuț Pleșa și
Cristian Gabriel Drăguț (toți din Timișoara)

ARMATA AURUL BRAD – FC
CISNĂ‚DIE 0-4

Chimir (24), Muntean (44), Ciobanu (60),
Grecu (81)

Stadion: Aurul (Brad – Hunedoara)
Arbitru: Răzvan Olimpiu Cadar; Asistenți: Sorin Tudor Rotaru și
Marius Alexa (toți din Arad)

CRONICĂ‚

CS VLADIMIRESCU 2003 – NAȚIONAL SEBIȘ
1-3

V. Moț (83 – pen.) / Budur
(41), Ivancea (77), Ember (90+2)

Stadion: Francisc Neumann (Arad – Arad)
Arbitru: Răzvan Nicolae Drăgoi (Timișoara); Asistenți: Călin
Cimponeriu (Lugoj) și Chițoiu Andrei Nicolae (Timișoara)

ELECTROSID
TITU
– CSM BRAȘOV 1-0
prelungiri

Neagu (102)
Stadion: Orășenesc (Titu – Dâmbovița)
Arbitru: Mihai Amorariței (Câmpina); Asistenți: Ciprian Petre
Geambazu (Bușteni) și Ionel Valentin Dumitru (Gherghița)

LUCEAFĂ‚RUL 2
ORADEA
– ACU ARAD 3-0
Arădenii nu s-au prezentat la
meci.

Stadion: Comunal (Borș – Bihor)
Arbitru: Ervin Kegyeș; Asistenți: Sergiu Neichi și Constantin Por
(toți din Satu Mare)

EUROPA ALBA
IULIA
– FC ZALĂ‚U 5-0
H. Marian (3 – pen, 71),
Circov (25), M. Cristea (34, 67)

Stadion: Mureșul (Drămbar – Alba)
Arbitru: Teodora Albon; Asistenți: Iulian Szekely și Doru Claudiu
Lucaciu (toți din Cluj-Napoca)

SOMEȘUL
OAR
Loc vacant

FC OLTCHIM RÂMNICU
VÂLCEA
– FC PIATRA OLT,
nu se dispută

CS
BUFTEA
– FCM TÂRGOVIȘTE
2-1
A. Dumitrescu (33 – pen.), Bg.
Marciuc (85) / B. Popescu (74)

Stadion: Orășenesc (Buftea – Ilfov)
Arbitru: Mihai Ene (București – București); Asistenți: Bogdan Ioan
Dragoș (Făgăraș) și Constantin Mihai Cantemir (Voila)

CRONICĂ‚ ȘI
FOTO

VIITORUL DOMNEȘTI – FC VOLUNTARI
2-3

Nica
(49, 66) / Ghirie (42, 47 – ambele din 11 m), Voicu
(76)

Stadion: Voința (Domnești – Ilfov)
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești); Asistenți: Florin Pucheanu
(Ulmi) și Petruța Iugulescu (Târgoviște)

PANDURII II TÂRGU
JIU
– JIUL ROVINARI 1-0
Olimpiu Bucur – pen.
Stadion: Municipal – sintetic (Târgu Jiu – Gorj)
Arbitru: Cosmin Corocan (Reșița); Asistenți: Andrei Călușeru
(Reșița) și Emanuel Cicu (Caransebeș)

FC CURCIU – GAZ METAN II MEDIAȘ
2-9

Stadion: Sparta (Mediaș – Sibiu)
Arbitru: Zoltan Iosif Erdei (Slatina); Asistenți: Lorin Adrian
Udrea (Târgu Jiu) și Alexandru Vodă (Alba Iulia)

NOVA MAMA MIA
BECICHERECUL MIC
– ACS RECAȘ
2-1
Anițoiu, Bâldea /
Rogozinaru

Stadion: Comunal (Bechicerecul Mic – Timiș)
Arbitru: Constantin Stamatoiu; Asistenți: Mihai Adrian Jivan și
Alina Mihoc (toți din Arad)

UNIREA SÂNNICOLAU MARE – FC TIMIȘOARA II,
nu se dispută

FC
HUNEDOARA
– Loc vacant

UNIREA
DEJ
– SESO CÂMPIA TURZII
3-0
Ittu (15), Faur (60), Petran
(70)

Stadion: Municipal (Dej – Cluj)
Arbitru: Claudiu Ștefănuți (Năsăud); Asistenți: Mihai Marius Marica
(Bistrița) și Ferencz Tunyogi (Zalău)

UNIREA FLOREȘTI – SĂ‚NĂ‚TATEA
CLUJ
1-3
Codoban (75) / Gașpar (4, 11,
60)

Stadion: Unirea (Florești – Cluj)
Arbitru: Daniel Dumuță (Stâncești); Asistenți: Drăghici Cosmin
Ieran (Băița) și Carmen Neagu (Oradea)

VOINȚA
LIVEZILE
– UNIREA UNGHENI
4-0
Gotea (30), Konan (38), Stan
(42, 85)

Stadion: Voința (Livezile – Bistrița Năsăud)
Arbitru: Dan Florin Dreve; Asistenți: Petrică Ionut Cîmpeanu și
Monica Rigo (toți din Cluj-Napoca)

GLORIA BISTRIȚA 2
AVÂNTUL REGHIN
3-0
O. Moldovan (47 – autog.),
Levente (68), Dobrea (79)

Stadion: Gloria (Bistrița – Bistrița Năsăud)
Arbitru: Attila Balint (Odorheiu Secuiesc); Asistenți: Zoltan Simo
(Cristuru) și Attila Szabo (Odorheiu Secuiesc)

MINERUL MOTRU – CFR
SIMERIA 0-2

Pepenar (65), Buta (89)
Stadion: Minerul (Motru – Gorj)
Arbitru: Aurel Vărzan (Reșița); Asistenți: Nicolae Cristian Radu
(Anina) și Cosmin Paraschivescu (Caransebeș)

CRONICĂ‚

Articol scris de Marius
ANGHEL
și Mihai ANDRIEȘ
Foto: Vlad CHIREA

Publicat: 09 Aug. 2011, 20:52 Actualizat: 10 Aug. 2011, 18:13 Special
Pe aceeași temă