Rapid și Ceahlăul debutează pe teren propriu în noul sezon al Ligii 2. Vezi programul complet al Seriei I

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Aug. 2015, 19:16 Actualizat: 18 Aug. 2015, 19:29 Special
Rapid și Ceahlăul debutează pe teren propriu în noul sezon al Ligii 2.  Vezi programul complet al Seriei I

În această dimineață, începând cu ora 11:00, sala „Nicolae Dobrin” de la Casa Fotbalului a fost gazda tragerii la sorți a pozițiilor din țintarul calendarului competițional al noii ediții de campionat a Ligii 2, 2015-2016. Cele 28 de echipe au fost împărțite în două serii a câte 14, componența acestora fiind validată prin decizia Comitetului Executiv al FRF din 27 iulie 2015, anunță site-ul oficial al Federației Române de Fotbal.

Alcătuirea primei serii este următoarea:

– SERIA I: Rapid București*, FC Oțelul*, FC Ceahlăul*, Academica Clinceni, Gloria Buzău, ASC Bacău, Rapid CFR Suceava, Dacia Unirea Brăila, FCM Dorohoi, CS Balotești, ACS Berceni, Farul Constanța, Bucovina Pojorâta**, Dunărea Călărași**;

* echipe retrogradate din Liga 1
** echipe promovate din Liga 3

VEZI NOUL SISTEM COMPETIȚIONAL pentru sezonul 2015-2016

În urma efectuării tragerii la sorții a rezultat următorul program competițional al sezonului regulat:

SERIA I

Etapa I

Bucovina Pojorâta    –    Gloria Buzău
Dacia Unirea Brăila    –    Rapid CFR Suceava
Dunărea Călărași    –    SC Bacău
Academica Clinceni    –    Oțelul Galați
FCM Dorohoi    –    ACS Berceni
Rapid București    –    CS Balotești
Ceahlăul Piatra Neamț    –    Farul Constanța

Etapa a II-a       

Rapid CFR Suceava    –    Bucovina Pojorâta
SC Bacău    –    Dacia Unirea Brăila
Oțelul Galați    –    Dunărea Călărași
ACS Berceni    –    Academica Clinceni
CS Balotești    –    FCM Dorohoi
Farul Constanța    –    Rapid București
Gloria Buzău    –    Ceahlăul Piatra Neamț

Etapa a III-a       

Rapid CFR Suceava    –    Gloria Buzău
Bucovina Pojorâta    –    SC Bacău
Dacia Unirea Brăila    –    Oțelul Galați
Dunărea Călărași    –    ACS Berceni
Academica Clinceni    –    CS Balotești
FCM Dorohoi    –    Farul Constanța
Rapid București    –    Ceahlăul Piatra Neamț

Etapa a IV-a       

SC Bacău    –    Rapid CFR Suceava
Oțelul Galați    –    Bucovina Pojorâta
ACS Berceni    –    Dacia Unirea Brăila
CS Balotești    –    Dunărea Călărași
Farul Constanța    –    Academica Clinceni
Ceahlăul Piatra Neamț    –    FCM Dorohoi
Gloria Buzău    –    Rapid București

Etapa a V-a       

SC Bacău    –    Gloria Buzău
Rapid CFR Suceava    –    Oțelul Galați
Bucovina Pojorâta    –    ACS Berceni
Dacia Unirea Brăila    –    CS Balotești
Dunărea Călărași    –    Farul Constanța
Academica Clinceni    –    Ceahlăul Piatra Neamț
FCM Dorohoi    –    Rapid București

Etapa a VI-a       

Oțelul Galați    –    SC Bacău
ACS Berceni    –    Rapid CFR Suceava
CS Balotești    –    Bucovina Pojorâta
Farul Constanța    –    Dacia Unirea Brăila
Ceahlăul Piatra Neamț    –    Dunărea Călărași
Rapid București    –    Academica Clinceni
Gloria Buzău    –    FCM Dorohoi

Etapa a VII-a       

Gloria Buzău    –    Oțelul Galați
SC Bacău    –    ACS Berceni
Rapid CFR Suceava    –    CS Balotești
Bucovina Pojorâta    –    Farul Constanța
Dacia Unirea Brăila    –    Ceahlăul Piatra Neamț
Dunărea Călărași    –    Rapid București
Academica Clinceni    –    FCM Dorohoi

Etapa a VIII-a       

ACS Berceni    –    Oțelul Galați
CS Balotești    –    SC Bacău
Farul Constanța    –    Rapid CFR Suceava
Ceahlăul Piatra Neamț    –    Bucovina Pojorâta
Rapid București    –    Dacia Unirea Brăila
FCM Dorohoi    –    Dunărea Călărași
Academica Clinceni    –    Gloria Buzău

Etapa a IX-a       

Gloria Buzău    –    ACS Berceni
Oțelul Galați    –    CS Balotești
SC Bacău    –    Farul Constanța
Rapid CFR Suceava    –    Ceahlăul Piatra Neamț
Bucovina Pojorâta    –    Rapid București
Dacia Unirea Brăila    –    FCM Dorohoi
Dunărea Călărași    –    Academica Clinceni

Etapa a X-a       

CS Balotești    –    ACS Berceni
Farul Constanța    –    Oțelul Galați
Ceahlăul Piatra Neamț    –    SC Bacău
Rapid București    –    Rapid CFR Suceava
FCM Dorohoi    –    Bucovina Pojorâta
Academica Clinceni    –    Dacia Unirea Brăila
Dunărea Călărași    –    Gloria Buzău

Etapa a XI-a       

Gloria Buzău    –    CS Balotești
ACS Berceni    –    Farul Constanța
Oțelul Galați    –    Ceahlăul Piatra Neamț
SC Bacău    –    Rapid București
Rapid CFR Suceava    –    FCM Dorohoi
Bucovina Pojorâta    –    Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila    –    Dunărea Călărași

Etapa a XII-a       

Farul Constanța    –    CS Balotești
Ceahlăul Piatra Neamț    –    ACS Berceni
Rapid București    –    Oțelul Galați
FCM Dorohoi    –    SC Bacău
Academica Clinceni    –    Rapid CFR Suceava
Dunărea Călărași    –    Bucovina Pojorâta
Dacia Unirea Brăila    –    Gloria Buzău

Etapa a XIII-a       

Gloria Buzău    –    Farul Constanța
CS Balotești    –    Ceahlăul Piatra Neamț
ACS Berceni    –    Rapid București
Oțelul Galați    –    FCM Dorohoi
SC Bacău    –    Academica Clinceni
Rapid CFR Suceava    –    Dunărea Călărași
Bucovina Pojorâta    –    Dacia Unirea Brăila

Etapa a XIV-a       

Gloria Buzău    –    Bucovina Pojorâta
Rapid CFR Suceava    –    Dacia Unirea Brăila
SC Bacău    –    Dunărea Călărași
Oțelul Galați    –    Academica Clinceni
ACS Berceni    –    FCM Dorohoi
CS Balotești    –    Rapid București
Farul Constanța    –    Ceahlăul Piatra Neamț

Etapa a XV-a       

Bucovina Pojorâta    –    Rapid CFR Suceava
Dacia Unirea Brăila    –    SC Bacău
Dunărea Călărași    –    Oțelul Galați
Academica Clinceni    –    ACS Berceni
FCM Dorohoi    –    CS Balotești
Rapid București    –    Farul Constanța
Ceahlăul Piatra Neamț    –    Gloria Buzău

Etapa a XVI-a       

Gloria Buzău    –    Rapid CFR Suceava
SC Bacău    –    Bucovina Pojorâta
Oțelul Galați    –    Dacia Unirea Brăila
ACS Berceni    –    Dunărea Călărași
CS Balotești    –    Academica Clinceni
Farul Constanța    –    FCM Dorohoi
Ceahlăul Piatra Neamț    –    Rapid București

Etapa a XVII-a       

Rapid CFR Suceava    –    SC Bacău
Bucovina Pojorâta    –    Oțelul Galați
Dacia Unirea Brăila    –    ACS Berceni
Dunărea Călărași    –    CS Balotești
Academica Clinceni    –    Farul Constanța
FCM Dorohoi    –    Ceahlăul Piatra Neamț
Rapid București    –    Gloria Buzău

Etapa a XVIII-a       

Gloria Buzău    –    SC Bacău
Oțelul Galați    –    Rapid CFR Suceava
ACS Berceni    –    Bucovina Pojorâta
CS Balotești    –    Dacia Unirea Brăila
Farul Constanța    –    Dunărea Călărași
Ceahlăul Piatra Neamț    –    Academica Clinceni
Rapid București    –    FCM Dorohoi

Etapa a XIX-a       

SC Bacău    –    Oțelul Galați
Rapid CFR Suceava    –    ACS Berceni
Bucovina Pojorâta    –    CS Balotești
Dacia Unirea Brăila    –    Farul Constanța
Dunărea Călărași    –    Ceahlăul Piatra Neamț
Academica Clinceni    –    Rapid București
FCM Dorohoi    –    Gloria Buzău

Etapa a XX-a       

Oțelul Galați    –    Gloria Buzău
ACS Berceni    –    SC Bacău
CS Balotești    –    Rapid CFR Suceava
Farul Constanța    –    Bucovina Pojorâta
Ceahlăul Piatra Neamț    –    Dacia Unirea Brăila
Rapid București    –    Dunărea Călărași
FCM Dorohoi    –    Academica Clinceni

Etapa a XXI-a       

Oțelul Galați    –    ACS Berceni
SC Bacău    –    CS Balotești
Rapid CFR Suceava    –    Farul Constanța
Bucovina Pojorâta    –    Ceahlăul Piatra Neamț
Dacia Unirea Brăila    –    Rapid București
Dunărea Călărași    –    FCM Dorohoi
Gloria Buzău    –    Academica Clinceni

Etapa a XXII-a       

ACS Berceni    –    Gloria Buzău
CS Balotești    –    Oțelul Galați
Farul Constanța    –    SC Bacău
Ceahlăul Piatra Neamț    –    Rapid CFR Suceava
Rapid București    –    Bucovina Pojorâta
FCM Dorohoi    –    Dacia Unirea Brăila
Academica Clinceni    –    Dunărea Călărași

Etapa a XXIII-a       

ACS Berceni    –    CS Balotești
Oțelul Galați    –    Farul Constanța
SC Bacău    –    Ceahlăul Piatra Neamț
Rapid CFR Suceava    –    Rapid București
Bucovina Pojorâta    –    FCM Dorohoi
Dacia Unirea Brăila    –    Academica Clinceni
Gloria Buzău    –    Dunărea Călărași

Etapa a XXIV-a       

CS Balotești    –    Gloria Buzău
Farul Constanța    –    ACS Berceni
Ceahlăul Piatra Neamț    –    Oțelul Galați
Rapid București    –    SC Bacău
FCM Dorohoi    –    Rapid CFR Suceava
Academica Clinceni    –    Bucovina Pojorâta
Dunărea Călărași    –    Dacia Unirea Brăila

Etapa a XXV-a       

CS Balotești    –    Farul Constanța
ACS Berceni    –    Ceahlăul Piatra Neamț
Oțelul Galați    –    Rapid București
SC Bacău    –    FCM Dorohoi
Rapid CFR Suceava    –    Academica Clinceni
Bucovina Pojorâta    –    Dunărea Călărași
Gloria Buzău    –    Dacia Unirea Brăila

Etapa a XXVI-a       

Farul Constanța    –    Gloria Buzău
Ceahlăul Piatra Neamț    –    CS Balotești
Rapid București    –    ACS Berceni
FCM Dorohoi    –    Oțelul Galați
Academica Clinceni    –    SC Bacău
Dunărea Călărași    –    Rapid CFR Suceava
Dacia Unirea Brăila    –    Bucovina Pojorâta

Articol scris de Marius ANGHEL

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Aug. 2015, 19:16 Actualizat: 18 Aug. 2015, 19:29 Special
Pe aceeași temă