Răducan, Bratu, Serea și Martiș, la „Stelele Vrancei”

28 Jun. 2009, 12:12 Special
Răducan, Bratu, Serea și Martiș,** la „Stelele Vrancei

Directorul sportiv al Unirii Urziceni, Narcis Răducan, antrenorul cu portarii lui Dinamo, Marius Bratu și arbitrii focșăneni Ionică Serea și Marius Martiș au revenit pe terenul de joc, de această dată în calitate de fotbaliști.

Foști fotbaliști la Unirea Focșani, cei patru au făcut parte din echipa „Stelele Vrancei“, grupare care s-a calificat în finala județeană a Cupei României la fotbal. Sîmbătă, în prima semifinală, „Stelele“ au avut nevoie de prelungiri pentru a trece, 3-2 (0-1, 2-2) de formația Național Golești, grupare care a marcat cele mai multe goluri în ediția 2008-2009 a Diviziei D vrîncene.

„Pe teren este mult mai greu decît în funcția pe care o am la Urziceni. Am avut noroc să rezist 120 de minute deoarece m-am antrenat alături de jucătorii Unirii și asta s-a văzut“, a declarat Narcis Răducan, cel mai bun jucător al partidei.