Miracol la Otopeni, gazdele revin de la 0-2 și egalează! Ilfovenii au vrut să iasă de pe teren după un penalty acordat oaspeților!

Mihai Andries 18 Nov. 2012, 10:02 LIVE-TEXT
Miracol la Otopeni, gazdele revin de la 0-2 și egalează!** Ilfovenii au vrut să iasă de pe teren după un penalty acordat oaspeților!

Ultimul meci al etapei cu numărul 13 aduce cel mai important meci al rundei. Cu Sportul având zi liberă și cu Săgeata încurcată de Rapid CFR în ultimul minut, CS Otopeni și FC Botoșani au șansa de a egala liderul în clasament, numai în cazul unei victorii. În schimb, egalul ar aduce o situație inedită, cu patru echipe la egalitate de puncte: Săgeata, Otopeni, Botoșani și Brăila, departajate de golaveraj în această ordine. În aceste condiții este clară importanța meciului de azi de la ora 11.

Partida ce se va disputa pe stadionul Orășenesc din Otopeni va fi arbitrată de la centru de Marius Avram (București), ajutat la linii de Sebastian Stoianov (Constanța) și Mircea Mihail Grigoriu (București)