Lajos la Salonta, Crăciunescu în Vale!

Publicat: 08 Apr. 2009, 17:30 Actualizat: 09 Apr. 2009, 17:12 Special
Lajos la Salonta,  Crăciunescu în Vale!

Comisia Centrală a Arbitrilor din cadrul FRF a făcut publică azi lista cu brigăzile de arbitrii care vor oficia în week-end la meciurile din etapa a XXIV-a a Ligii a II-a.
Vedeta rundei este arbitrul FIFA Alexandru Tudor care va oficia partida dintre Mureșul Deva și FCM Târgu Mureș. Delegat inițial la derby-ul Văii Jiului, timișoreanul Tiberiu Lajor a fost redirecționat către Salonta, unde va conduce partida dintre Liberty și revelația returului în seria a II-a, ACU Arad, iar Teodor Crăciunescu va împărți dreptatea printre "mineri".

 

Programul complet este următorul:

 

SERIA I

 

Sâmbătă

 

SPORTUL STUDENȚESC – DINAMO II
Arbitru: Mihai Ene Petre (București); Asistenți: Vlad Bârleanu (București) și Gabriel Ioan Bârjac (Zalău)
 

 

FCM BACĂ‚U – LOTUS BĂ‚ILE FELIX
Arbitru: Sebastian Constantin Colțescu (Craiova); Asistenți: Vladimir Urzică și Nicolae Botezatu (ambii din Piatra Neamț)
 

 

FC BOTOȘANI – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Horia Abrudan (Bacău); Asistenți: George Marian Fridl (Comănești) și Costin Florescu (Huedin)
 

 

CETATEA SUCEAVA – CS BUFTEA
Arbitru: Ciprian Amarandei; Asistenți: Mihai Ovidiu Artene și Daniel Hulubei (toți din Vaslui)
 

 

PETROLUL PLOIEȘTI – DELTA TULCEA, ora 11:00, sport.ro
Arbitru: Adrian Stănescu; Asistenți: Mircea Orbuleț și Claudiu Florea (toți din București)
 

 

PROGRESUL – CONCORDIA CHIAJNA
Până la ora publicării acestui articol, FRF nu a anunțat oficial retragerea Progresului din Liga a II-a
 

 

Duminică
 

 

FC SNAGOV – FC PLOIEȘTI, ora 13:00, sport.ro
Arbitru: Marius Marian Martiș (Focșani); Asistenți: Daniel Demetrescu și Nicolae Dobrică (ambii din Râmnicu Valcea)
 

 

DUNĂ‚REA GIURGIU stă deoarece PREFAB s-a retras.
CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ stă deoarece FOREX s-a retras.

 

 

SERIA A II-A

 

Sâmbătă

 

FC DROBETA – CFR TIMIȘOARA
Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Cătălin Teodor (Brăila) și Dragoș Vlad (Târgoviște)

 

MECHEL CÂMPIA TURZII – DACIA MIOVENI
Arbitru: Valentin Hanceariuc (Iași); Asistenți: Bogdan Daniel Hârlab și Dan Lucian Ilieș (ambii din Brașov)

 

LIBERTY ORADEA – ACU ARAD
Arbitru: Tiberiu Lajos (Timișoara); Asistenți: Ciprian Petre Geambazu (Bușteni) și Ionuț Borcan (Ploiești)

 

INTERNAȚIONAL CURTEA DE ARGEȘ – UNIREA ALBA IULIA
Arbitru: Mugurel Vădan; Asistenți: Florin Eduard Ungureanu și Florin Stănescu (toți din București)

 

„U” CLUJ – CSM RÂMNICU VÂLCEA, ora 11.00, înregistrat la sport.ro de la ora 13.00
Arbitru: Dragoș Istrate (București); Asistenți: Claudiu Tripa și Mircea Toderici (ambii din Arad)

 

FC BIHOR – FC TÂRGOVIȘTE
Arbitru: Dan Monea (Cluj-Napoca); Asistenți: Lorin Adrian Udrea și Mihaela Popescu Blîndu (ambii din Târgu Jiu)

 

JIUL PETROȘANI – MINERUL LUPENI
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Flaviu Damaschin și Petru Marian Gaspar (toți din Timișoara)

 

UTA – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Cătălin Ion Buși (Râmnicu Valcea); Asistenți: Florin Păunescu (Râmnicu Valcea) și Carmen Neagu (Oradea)

 

Marți

 

MUREȘUL DEVA – FCM TÂRGU MUREȘ
Arbitru: Alexandru Tudor; Asistenți: Dan Roșu și Adrian Radu Ghinguleac (toți din București)

 

Publicat: 08 Apr. 2009, 17:30 Actualizat: 09 Apr. 2009, 17:12 Special
Pe aceeași temă