Ionel Ivan la derby-ul suferinței

Publicat: 27 Aug. 2009, 16:48 Actualizat: 28 Aug. 2009, 12:23 Special
Ionel Ivan  la derby-ul suferinței

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit brigăzile de arbitri ce vor oficia la meciurile din cadrul etapei a treia a Ligii a II-a. Ionel Ivan va arbitra derby-ul suferinței. Petrolul și Sportul se întâlnesc pe „Ilie Oană”, fiecare echipă încercând să obțină prima victorie în această ediție de campionat.

 

Un alt meci interesant va avea loc pe stadionul „Cătălin Hâldan” din Brănești, acolo unde echipa locală dă piept cu proapăta retrogradată Farul Constanța.

 

Duminică, de la orele 11.00, în direct pe sport.ro, se vor întâlni fostele prim-divizionare Otopeni și FC Argeș. Meciul va fi condos de la centru de Ciprian Amarandei din Vaslui.
 

 

Seria I

 

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – FARUL CONSTANȚA

Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Bogdan Gheorghe și Valentin Avram (ambii din București)

 

PETROLUL PLOIEȘTI – SPORTUL STUDENȚESC

Arbitru: Ionel Ivan (Brăila); Asistenți: Dragoș Iliescu (Craiova) și Paul Dimancea (Constanța)

 

TRICOLORUL BREAZA – DUNĂ‚REA GALAȚI

Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Bogdan Hârlab (Brașov) și Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea)

 

CSM RÂMNICU SĂ‚RAT – DELTA TULCEA

Arbitru: Cristian Sava (Bacău); Asistenți: Dănuț Dumitru și Lucian Sârbu (ambii din Focșani)

 

STEAUA II – FCM BACĂ‚U, în direct la sport.ro

Arbitru: Ionuț Neagu (Poenari); Asistenți: Ionuț Babadac (Alexandria) și Ionuț Borcan (Ploiești)

 

GLORIA BUZĂ‚U – DINAMO II

Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Asistenți: Anghel Voicu (Suseni) și Gabriel Stroe (Pitești)

 

DUNĂ‚REA GIURGIU – CETATEA SUCEAVA

Arbitru: Florin Constantin (Popești Leordeni); Asistenți: Vasile Marinescu și Mihaela Gomoescu (ambii din București)

 

FC SNAGOV – SĂ‚GEATA STEJARU

Arbitru: George Rădulescu (București); Asistenți: Vlad Bârleanu (București) și Ciprian Geambazu (Bușteni)

 

CONCORDIA CHIAJNA – FC BOTOȘANI, duminică

Arbitru: Ion Roșu (Băbeni); Asistenți: Andrei Constantinescu (București) și Nicolae Dobrică (Râmnicu Vâlcea)

Seria a II-a

 

CFR TIMIȘOARA – UTA ARAD

Arbitru: Gheorghe Prodan (Cluj-Napoca); Asistenți: Ioan Ciocănea (Sibiu) și Daniel Mitruți (Craiova)

 

FORTUNA COVACI – JIUL PETROȘANI 

Arbitru: Teodora Albon (Cluj-Napoca); Asistenți: Octavian Șovre (Oradea) și Iulius Timar (Marghita)

 

FC SILVANIA – CSM RÂMNICU VÂLCEA

Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare); Asistenți: Petru Gaspar (Timișoara) și Emil Cristea (Arad)

 

MINERUL LUPENI – FCM TÂRGU MUREȘ

Arbitru: Adrian Stănescu (București); Asistenți: Florin Hanca (Aiud) și Mihaela Popescu (Târgu Jiu)

 

GAZ METAN CFR CRAIOVA – MUREȘUL DEVA

Arbitru: Cornel Făniță (Timișoara); Asistenți: Andrei Simonis și Speranța Popescu (ambii din București)

 

FC BAIA MARE – ARIEȘUL TURDA

Arbitru: Eduard Constantinescu (Craiova); Asistenți: Silviu Haramuz (Reșița) și Marius Nicoară (Băile Herculane)

 

FC BIHOR – UNIVERSITATEA CLUJ

Arbitru: Ludovic Uihelyi (Lugoj); Asistenți: Dan Ilieș (Brașov) și Ferencz Tunyogi (Zalău)

 

DACIA MIOVENI – FC DROBETA

Arbitru: Florin Miron (București); Asistenți: Cătălin Teodor (Brăila) și Petruța Iugulescu (Târgoviște)

 

CS OTOPENI – FC ARGEȘ, duminică, în direct la sport.ro

Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: George Fridl (Comănești) și Joszef Fodor (Odorheiu Secuiesc)

 

Publicat: 27 Aug. 2009, 16:48 Actualizat: 28 Aug. 2009, 12:23 Special
Pe aceeași temă