![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
Bogdan Lumaicu, junior la Clubul Sportiv Școlar Botolani se află în aceste zile în pregătire la Școala de Fotbal “Gheorghe Hagi” de la Constanța. În vârstă de 14 ani, Bogdan Lumaicu este component al lotului național de juniori și a intrat în vizorul mai multor școli de fotbal din România. Moldoveanul a ales să meargă la Școala de Fotbal a lui Gică Hagi iar săptămâna aceasta va pleca în cantonament în Turcia, urmând să dispute mai multe jocuri amicale, inclusiv cu grupa de juniori a formației Galatasaray.
Â
sport.botosani.ro