FRF a stabilit meciurile Cupei României – Turul I

Publicat: 14 Jul. 2011, 16:15 Actualizat: 14 Jul. 2011, 16:27 Special
FRF a stabilit meciurile  Cupei României – Turul I

Federația Română de Fotbal a desemnat, astăzi, meciurile din
primul tur al Cupei României. În această rundă inaugurală participă
câștigătoarele Cupei României din faza județeană, echipele
nou-promovate în Liga a III-a, dar și cele care au încheiat sezonul
trecut din Liga a III-a în partea inferioară a clasamentului (de la
locul 9 în jos).

Cele 42 de meciuri se vor disputa pe 19 și 20 iulie, de la ora
17:30.

Iată
programul:

19 iulie, ora
17:30

Concordia Chiajna II (foto) – Argeșul
Mihăilești

20 iulie, ora
17:30

Ralbex Turcinești – Loc vacant
CS Vladimirescu 2003 – CFR Timișoara
Armata Aurul Brad – FC Drobeta Turnu Severin
FC Moldoforest Moldova Nouă – CS Termo Dr. Tr. Severin
Recolta Danceu – Triumf Bârca
Millenium Giarmata –
Loc vacant
Energia Craiova – Petrolul Videle
Flacăra Tâlpa – FCM Alexandria
Juventus Pischia – Nova Mama Mia Becicherecul Mic
Luceafărul 2 Oradea – Gloria Arad
Europa Alba Iulia – CS Zlatna
Gaz Metan Târgu Mureș – Voința Livezile
FC Curciu – Vointa 2 Sibiu
FC Zagon – AFC Odorheiu Secuiesc
Metalul Vlăhița – Gaz Metan II Mediaș
Spicul Ardusat – Gloria Bistrița 2
Leii Tritenii de Jos – Unirea Florești
Venus Maieriște – Unirea Dej
Someșul Oar – CF Bihorul Beiuș
Recolta Stoicănești – Dunărea Turris Turnu Măgurele
Damila Măciuca – Ghecon Lăpușata
CS Rucăr Argeș – FC Oltchim Râmnicu Vâlcea
FC Lindab Ștefănești – CSO Plopeni
CS Național Golești – CSM Râmnicu Sărat
Gloria Ivești – CSM Focșani
CSM Moinești – Willy Bacău
FC Girceni – Aerostar Bacău
Voința Ion Creangă – Cetatea Târgu Neamț
AS Roma Botoșani – Luceafărul Mihai Eminescu
Minerul Iacobeni – Rapid CFR Suceava
Viticultorul Breaza – ABC Stoicescu
Fortino Ianca – Partizanul Merei
Zmeii Ogrezeni – Progresul Corabia
Gloria Cornești – Comprest GIM
Olimpia San Petru – Girom Albota
Prahova Tomșani 2010 – Spicul Mopan
Venus Independența – Inter Clinceni
Viitorul Axintele – Viitorul Chirnogi
Viteazul Sinoe – CSM Medgidia
Granitul Babadag – CS Eforie
Rapid Dumești – Cetatea Suceava

Articol scris de Marius
ANGHEL

Publicat: 14 Jul. 2011, 16:15 Actualizat: 14 Jul. 2011, 16:27 Special
Pe aceeași temă