Cristian Balaj la FC Bihor – FCM Tg. Mureș

Publicat: 25 Mar. 2009, 12:44 Actualizat: 26 Mar. 2009, 17:38 Special
Cristian Balaj  la FC Bihor – FCM Tg. Mureș

Sâmbătă, duminică și luni are loc o nouă etapă în campionatul Ligii a II-a la fotbal. Unul dintre cele mai interesante jocuri ale rundei a XXII-a, dintre FC Bihor și FCM Târgu Mureș va fi condus la centru de reputatul arbitru Cristian Balaj, din Baia Mare.

 

Programul complet și arbitrii etapei a XXII-a:
 

 

SERIA I

 

Sâmbătă

 

FC BOTOȘANI – DINAMO II
Arbitru: Cristian Sava (Bacău); Asistenți: Marian Fridl (Bacău) și Dan Ilieș (Brașov)

 

PETROLUL PLOIEȘTI – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Marius Constantin (Popești Leordeni); Asistenți: Mihai Artene și Daniel Hulubei (Ambii din Vaslui)

 

CETATEA SUCEAVA – DUNĂ‚REA GIURGIU
Arbitru: Ionel Ivan (Brăila); Asistenți: Liviu Ciubotariu (Galați) și Cătălin Teodor (Brăila)

 

SPORTUL STUDENȚESC – CS BUFTEA

Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Sebastian Stoianov și Adrian Midișan (ambii din Constanța)

 

FCM BACĂ‚U – FC PLOIEȘTI
Arbitru: Lucian Dan (Aiud); Asistenți: Horia Bochiș și Gero Szabo (ambii din Cluj)

 

PROGRESUL – DELTA TULCEA
Arbitru: Marius Martiș (Focșani); Asistenți: Adrian Lungu (Alexandria) și Lucian Sârbu (Focșani)

 

CONCORDIA CHIANJA – CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ, ora 13:00
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Ciprian Geambazu (Bușteni) și Ionuț Borcan (Ploiești)

 

LOTUS BĂ‚ILE FELIX stă deoarece FOREX s-a retras.
FC SNAGOV stă deoacere PREFAB s-a retras.
 

 

SERIA A II-A

 

Sâmbătă

 

MUREȘUL DEVA – CFR TIMIȘOARA
Arbitru: Istvan Kivacs (Carei); Asistenți: Ioan Onicaș și Ferencz Tunyogi (ambii din Zalău)

 

JIUL PETROȘANI – DACIA MIOVENI
Arbitru: Zoltan Erdei (Slatina); Asistenți: Sorin Caia și Gabriel Dan (ambii din Timișoara)

 

FC BIHOR – FCM TÂRGU MUREȘ
Arbitru: Cristian Balaj (Baia Mare); Asistenți: Zoltan Szekely (Baia Mare) și Claudiu Tripa (Arad)

 

INTERNAȚIONAL CURTEA DE ARGEȘ – LIBERTY SALONTA
Arbitru: Eduard Constantinescu (Craiova); Asistenți: Florin Buzărnescu (Craiova) și Eduard Crângașu (Ploiești)

 

“U” CLUJ – ACU ARAD
Arbitru: Ciprian Danșa (Oradea); Asistenți: Dorin Mudura (Oradea) și Nicolae Megheșan (Tg. Mureș)

 

MECHEL CÂMPIA TURZII – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Nicola eBordean (Sibiu); Asistenți: Radu Ghinguleac și Bogdan Gheorghe (ambii din București)

 

ARIEȘUL TURDA – MINERUL LUPENI
Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Nicolae Dobrică (Rm. Vâlcea) și Dionise Matei (Tg. Mureș)

 

Duminică

 

FC DROBETA – UNIREA ALBA IULIA, ora 13:00
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); Asistenți: Florin Stănescu (București) și Ionuț Babadac (Alexandria)

 

Luni

 

UTA – FCM TÂRGOVIȘTE
Arbitru: Mihai Prodan (Cluj); Asistenți: Florin Hanca (Aiud) și Gabriel Bârjac (Zalău).
 

Publicat: 25 Mar. 2009, 12:44 Actualizat: 26 Mar. 2009, 17:38 Special
Pe aceeași temă