Teodora Albon arbitrează Gloria Bistrița – Unirea Alba Iulia! Vezi delegările

Publicat: 21 Sep. 2011, 13:47 Actualizat: 23 Sep. 2011, 14:50 Arbitri
Teodora Albon arbitrează Gloria Bistrița – Unirea Alba Iulia!  Vezi delegările

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând delegările la meciurile celei de-a șasea etapă al Ligii a II-a.

Dacă în precedentele runde etapa începea vineri, de această dată jocurile etapei VI au loc normal, sâmbătă, de la ora 11:00. Georgian Ionescu (Buzău) arbitrează unul dintre cele mai interesante meciuri ale Seriei I, în timp ce în Seria a II-a Teodora Albon (Cluj-Napoca) conduce partida dintre Gloria Bistrița și Unirea Alba Iulia.

Sâmbătă, pe lângă meciurile programate la ora 11:00, altele două au startul la 12:00 și 13:00.

Duminică, alte trei partide sunt programate la ore diferite. În Seria I, Adrian Illyeș (Ploiești) arbitrează FC Snagov – CSMS Iași, în timp ce Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea) împarte dreptatea la FC Timișoara – Gaz Metan Severin.

Runda se încheie luni, de la ora 17:00, cu derby-ul Oradei dintre FC Bihor și Luceafărul, partida urmând a fi condusă exclusive de o brigadă din Oradea, la centru cu Florin Mihai Marcu.

Iată brigăzile de arbitri desemnate la meciurile etapei VI:

Seria I

24 septembrie, ora 11:00
DUNĂ‚REA GALAȚI – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); Asistenți: Iulian Cătălin Brînză (Botoșani) și Ciprian Iovu (Botoșani)

FARUL CONSTANȚA – VICTORIA BRĂ‚NEȘTI
Arbitru: Bogdan Ionuț Anghelinei (Galați); Asistenți: Florin Pucheanu (Ulmi) și Florin Liviu Burlacu (Urziceni)

DINAMO II BUCUREȘTI – FC BOTOȘANI
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești); Asistenți: Adrian Ionescu și Gabriel Ion Cătană (ambii din Târgoviște)

DELTA TULCEA – ASTRA II GIURGIU

Arbitru: Sorin Andrei Antonie (București); Asistenți: Ciprian Petre Geambazu (Bușteni) și George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel)

CALLATIS MANGALIA – FCM BACĂ‚U
Arbitru: Adrian Stănescu (Popești Leordeni); Asistenți: Mircea Mihail Grigoriu (București) și Florin Alexandru Vișan (Galați)

24 septembrie, ora 12:00
CF BRĂ‚ILA – CS MUNICIPAL STUDENȚESC IAȘI
Arbitru: Florin Marian Constantin; Asistenți: Marinescu Vasile și Florin Stănescu (toți din București)

25 septembrie, ora 11:00
FC SNAGOV – VIITORUL CONSTANȚA
Arbitru: Adrian Illyeș (Ploiești); Asistenți: Dragoș Mihai Iliescu și Daniel Mitruți (ambii din Craiova)

25 septembrie, ora 12:00

GLORIA BUZĂ‚U – CS OTOPENI
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Ovidiu Arușoaie (Piatra Neamț) și Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea)

Seria II

24 septembrie, ora 11:00
JUVENTUS BUCUREȘTI – FC ARGEȘ PITEȘTI
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Daniel Hulubei (Vaslui) și Lucian Sârbu (Focșani)

ARIEȘUL TURDA – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Flavius Damaschin (Timișoara) și Răzvan Constantin Nistoran (Reșița)

ALRO SLATINA – FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); Asistenți: Daniel Demetrescu (Râmnicu Vâlcea) și Vasile Dan Popescu (Buzău)

FC OLT – FC UTA ARAD
Arbitru: Floarea Cristina Babadac (Alexandria); Asistenți: Carmen Neagu (Oradea) și Gabriela Dănănae (București)

GLORIA BISTRIȚA – UNIREA ALBA IULIA
Arbitru: Teodora Albon (Cluj-Napoca); Asistenți: Petruța Iugulescu (Târgoviște) și Blîndu Mihaela Popescu (Târgu Jiu)

24 septembrie, ora 13:00
CSM RÂMNICU VÂLCEA – CHINDIA TÂRGOVIȘTE
Arbitru: Claudiu Gabriel Baboia (București); Asistenți: Doru Claudiu Lucaciu și Monica Rigo (ambii din Cluj-Napoca)

25 septembrie, ora 11:00
FC TIMIȘOARA – GAZ METAN SEVERIN
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Constantin Mihai Cantemir (Voila) și Bogdan Ioan Dragoș (Făgăraș)

26 septembrie, ora 17:00

FC BIHOR ORADEA – LUCEAFĂ‚RUL ORADEA
Arbitru: Florin Mihai Marcu; Asistenți: Octavian Șovre și Dorin Mudura (toți din Oradea)

Publicat: 21 Sep. 2011, 13:47 Actualizat: 23 Sep. 2011, 14:50 Arbitri
Pe aceeași temă