Sebastian Colțescu, la Arieșul – Universitatea

Publicat: 29 Oct. 2009, 13:20 Actualizat: 05 Nov. 2009, 13:48 Arbitri
Sebastian Colțescu,  la Arieșul – Universitatea

Sâmbătă și duminică vor avea loc meciurile etapei a 12-a din
liga secundă. Comisia Centrală a Arbitrilor a delegat la derby-ul
etapei de la Tulcea, dintre Delta și Sportul Studențesc, o brigadă
condusă de vâlceanul Cătălin Buși. Un alt meci interesant din seria
I, Steaua II – Victoria Brănești, îl va avea la centru pe Marian
Balaci din Drobeta Turnu Severin. Sebastian Colțescu va împărți
dreptatea la Turda, în confruntarea dintre Arieșul și Universitatea
Cluj.

Iată arbitrii desemnați la toate cele 18 partide ale rundei:

SERIA
I

DELTA Tulcea – SPORTUL STUDENȚESC București
Arbitru: Buși Cătălin Ion (Râmnicu Valcea); Asistenți: Florea
Claudiu (București) și Savu Cătălin (Galați)

TRICOLORUL Breaza – PETROLUL SA Ploiești
Arbitru: Babadac Floarea Cristina (Alexandria); Asistenți: Rigo
Monica (Cluj-Napoca) și Neagu Carmen (Oradea)

CSM Râmnicu Sărat – FC Snagov

Arbitru: Dorcioman Cristina (Câmpulung Muscel); Asistenți: Popescu
Speranța (București) și Gomoescu – Tepusa Mihaela (București)

SĂ‚GEATA Stejaru – DUNĂ‚REA Giurgiu
Arbitru: Constantin Florin Marius (Popești Leordeni); Asistenți:
Cristea Valentin (Călărași) și Borcan Ionuț (Ploiești)

DUNĂ‚REA Galați – FARUL Constanța
Arbitru: Rusandu Lucian (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Fodor Joszef
(Odorheiu Secuiesc) și Gheorghe Bogdan Mihai (București)

DINAMO II București – CETATEA Suceava

Arbitru: Uihelyi Ludovic Cristian (Lugoj); Asistenți: Sârbu Lucian
(Focșani) și Dimancea Paul (Constanța)

FCM Bacău – FC Botoșani
Arbitru: Stănescu Adrian (București); Asistenți: Popa Ionel
(Pașcani) și Stroe Gabriel Sabin (Pitești)

GLORIA Buzău – CONCORDIA Chiajna, duminică, ora
11.00
Arbitru: Ivan Ionel (Brăila); Asistenți: Geambazu Ciprian Petre
(Bușteni) și Szoke Bela (Constanța)

STEAUA II Bucuresti – Victoria Brănești, duminică,
ora 13.00
Arbitru: Balaci Marian (Drobeta Turnu Severin); Asistenți: Oniță
Aurel (Constanța) și Ciubotariu Liviu (Galați)

SERIA
II

FC Argeș – CSM Râmnicu Vâlcea
Arbitru: Amarandei Ciprian (Vaslui); Asistenți: Popescu Adrian
(Craiova) și Dumitru Dănuț (Focșani)

MINERUL Lupeni – FC SILVANIA
Arbitru: Ștefănuți Claudiu (Năsăud); Asistenți: Gaspar Petru Marian
(Timișoara) și Gheorghioiu Bogdan (Timișoara)

CS Otopeni – DACIA Mioveni
Arbitru: Ghimbășan Florin (Brașov); Asistenți: Avram Valentin
(București) și Nicoară Marius (Băile Herculane)

FC Baia Mare – CFR Timișoara
Arbitru: Prodan Gheorghe Mihai (Cluj-Napoca); Asistenți: Cristea
Emil Ioan (Arad) și Loghin Claudiu Marian (Pașcani)

FC DROBETA Turnu Severin – FC BIHOR Oradea
Arbitru: Tarcea Sorin (Timișoara); Asistenți: Haramuz Silviu
Cătălin (Reșița) și Damaschin Flaviu (Timișoara)

FCM Târgu Mures – JIUL Petroșani
Arbitru: Vădan Mugurel (București); Asistenți: Szekely Zoltan (Baia
Mare) și Mudura Dorin (Oradea)

ARIEȘUL Turda – UNIVERSITATEA Cluj
Arbitru: Colțescu Sebastian Constantin (Craiova); Asistenți:
Tunyogi Ferencz (Zalău) și Hanca Florin (Aiud)

MUREȘUL Deva – UTA Arad
Arbitru: Chivulete Andrei Florin (București); Asistenți: Simonis
Andrei (București) și Guloiu Cătălin Liviu (Tisău)

GAZ METAN CFR Craiova – FORTUNA COVACI, duminică,
ora 11.00
Arbitru: Miron Florin (București); Asistenți: Vlad Dragoș
(Târgoviște) și Iugulescu Petruța (Târgoviște)

Publicat: 29 Oct. 2009, 13:20 Actualizat: 05 Nov. 2009, 13:48 Arbitri
Pe aceeași temă