Robert Dumitru va conduce partida FC Botoșani – Viitorul

Publicat: 10 Nov. 2011, 13:51 Actualizat: 10 Nov. 2011, 13:53 Arbitri
Robert Dumitru va conduce  partida FC Botoșani – Viitorul

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit componența brigăzilor care vor oficia la meciurile etapei a 13-a. Bogdan Gheorghe va conduce meciul de vineri de la Constanța, din deschiderea rundei, dintre Farul și FC Snagov. Sâmbătă, Marius Bocăneală va arbitra Săgeata Năvodari – CSMS Iași, unul dintre cele mai importante dueluri din Seria I, în timp ce Adrian Cojocaru se va afla centru, în Colentina, la confruntarea dintre Juventus și FC Timișoara. Duminică, Robert Dumitru are o misiune dificilă la Botoșani, unde liderul seriei I va da piept cu echipa lui Costel Orac.

Iată componența brigăzilor de arbitri delegate în runda a 13-a

Seria I

FARUL CONSTANȚA – FC SNAGOV, vineri, ora 17.00
Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Asistenți: Bogdan Gheorghe (București) și Andrei Simonis (București)

DUNĂ‚REA GALAȚI – CALLATIS MANGALIA
Arbitru: Cristian Georgescu (București); Asistenți: Bogdan Velicu (București) și Ionel Valentin Dumitru (Gherghița)

SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI – CS MUNICIPAL STUDENȚESC IAȘI
Arbitru: Marius Bocăneală (Galați); Asistenți: Cătălin Teodor (Brăila) și Cătălin Liviu Guloiu (Tisău)

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – FCM BACĂ‚U

Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Adrian Ionescu (Târgoviște) și Mihaela Gomoescu (București)

ASTRA II GIURGIU – CS OTOPENI

Arbitru: Florin Marian Constantin (Popești Leordeni); Asistenți: Florin Liviu Burlacu (Urziceni) și Petruța Iugulescu (Târgoviște)

CF BRĂ‚ILA – DELTA TULCEA
, ora 13.00
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Iulian Radu (București) și Vlad Bârleanu (București)

DINAMO II BUCUREȘTI – GLORIA BUZĂ‚U, ora 13.00
Arbitru: Omar Cristian Dumitrică (Craiova); Asistenți: Liviu Ciubotariu (Galați) și Daniel Mitruți (Craiova)

FC BOTOȘANI – VIITORUL CONSTANȚA, duminică ora 11.00
Arbitru: Robert Dumitru (Brașov); Asistenți: Stelian Slabu (Brașov) și Imre-Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe)

Seria II

CSM RÂMNICU VÂLCEA – ALRO SLATINA
Arbitru: Mihai Ene (București); Asistenți: Lorin Adrian Udrea (Târgu Jiu) și Gabriela Dănănae (București)

ARIEȘUL TURDA – FC OLT

Arbitru: Nicolae Cătălin Botaș (Timișoara); Asistenți: Iulius-Radu Timar (Marghita) și Răzvan Constantin Nistoran (Reșița)

JUVENTUS BUCUREȘTI – FC TIMIȘOARA
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galați); Asistenți: Eduard Dumitrescu (Pitești) și Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea)

FC ARGEȘ PITEȘTI – UNIREA ALBA IULIA

Arbitru: Florin Miron (București); Asistenți: Adrian Vidan (București) și Vasile Marinescu (București)

MUREȘUL DEVA – GAZ METAN SEVERIN
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești); Asistenți: Gabriel Sabin Stroe (Pitești) și Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea)

LUCEAFĂ‚RUL ORADEA – FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE
Arbitru: Teodora Albon (Cluj-Napoca); Asistenți: Mihai Marius Marica (Bistrița) și Andra Simona Hiticas (Bistrița)

GLORIA BISTRIȚA – FC BIHOR ORADEA, ora 15.30
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Iulian Szekely (Cluj-Napoca) și Alexandru Vodă (Alba Iulia – Alba)

CHINDIA TÂRGOVIȘTE – FC UTA ARAD, duminică, ora 13.00
Arbitru: Cătălin Busi (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu) și Marius Cristian Marchidanu (Brăila)

Publicat: 10 Nov. 2011, 13:51 Actualizat: 10 Nov. 2011, 13:53 Arbitri
Pe aceeași temă