Robert Dumitru, la Petrolul – FC Argeș

Publicat: 21 Sep. 2010, 17:35 Actualizat: 25 Sep. 2010, 07:41 Arbitri
Robert Dumitru,  la Petrolul – FC Argeș

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit brigăzile ce vor
conduce partidele etapei a 5-a din liga secundă. Derby-ul etapei,
unul de tradiție al fotbalului românesc, dintre Petrolul Ploiești
și FC Argeș Pitești, două campioane ale României, va fi arbitrat de
Robert Dumitru din Brașov.

Iată programul complet al
etapei

Seria
I

FC Gloria Buzău – Astra II Giurgiu
Arbitru: Pană Catalin Marian (București); Asistenți: Stroe Gabriel
Sabin (Pitești) și Ionescu Adrian (Târgoviște)

Săgeata Năvodari – Concordia Chiajna
Arbitru: Colțescu Sebastian (Craiova); Asistenți: Velicu Bogdan
(București) și Stănescu Florin (București)

CF Brăila – Delta Tulcea
Arbitru: Ghimbășan Florin (Brașov); Asistenți: Dimancea Paul
(Constanța) și Midișan Adrian (Constanța)

Dunărea Galați – FC Snagov
Arbitru: Hanceariuc Bogdan (Iași); Asistenți: Urzică Vladimir
(Piatra Neamț) și Szoke Bela (Constanța)

Juventus București – Farul Constanța
Arbitru: Illyeș Adrian (Ploiești); Asistenți: Sârbu Lucian
(Focșani) și Dumitru Dănuț (Focșani)

CS Otopeni – Viitorul Constanța
Arbitru: Drăgănescu Mugurel (Breaza); Asistenți: Fodor Joszef
(Odorheiu Secuiesc) și Peter Joszef (Sfântu Gheorghe)

Ceahlăul Piatra Neamț – FC Botoșani, duminică ora
11.00

Arbitru: Ionescu Georgian (Buzău); Asistenți: Artene Ovidiu
(Vaslui) și Hulubei Daniel (Vaslui)

Dinamo II București – Steaua II București,
duminică ora
12.00

Arbitru: Petrescu Radu (București); Asistenți: Gheorghe Bogdan
(București) și Popescu Vasile Dan (Buzău)

Seria
II

CS Mioveni – CSM Râmnicu Vâlcea, vineri ora
18.00

Arbitru: Teodor Dragoș (Constanța); Asistenți: Mitruți Daniel
(Craiova) și Cîmpeanu Petrică Ionut (Cluj-Napoca)

FC Bihor Oradea – ACS MU Politehnica Iași
Arbitru: Hațegan Ovidiu (Arad); Asistenți: Slabu Stelian (Brașov)
și Tunyogi Ferencz (Zalău)

ACU Arad – Minerul Lupeni
Arbitru: Ștefănuți Claudiu (Năsăud); Asistenți: Onicaș Ioan (Zalău)
și Ciocănea Ioan Daniel (Sibiu)

Voința Sibiu – FC Silvania Șimleu Silvaniei
Arbitru: Tarcea Sorin (Timișoara); Asistenți: Danșa Ciprian Florin
(Oradea) și Gheorghioiu Bogdan (Timișoara)

Arieșul Turda – Unirea Alba Iulia
Arbitru: Buși Cătălin (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Medrea Bogdan
(Râmnicu Vâlcea) și Păunescu Florin (Râmnicu Vâlcea)

Petrolul Ploiești – FC Argeș Pitești
Arbitru: Dumitru Robert George (Brașov); Asistenți: Orbuleț Mircea
(București) și Constantinescu Andrei (București)

Mureșul Deva – ALRO Slatina
Arbitru: Uihelyi Ludovic Cristian (Lugoj); Asistenți: Cristea Emil
Ioan (Arad) și Mihoc Alina (Arad – Arad)

Gaz Metan CFR Craiova – FC UTA Arad, duminică ora
11.00

Arbitru: Stănescu Adrian (Popești Leordeni); Asistenți: Dobrică
Nicolae (Râmnicu Vâlcea) și Voicu Anghel (Suseni)

Publicat: 21 Sep. 2010, 17:35 Actualizat: 25 Sep. 2010, 07:41 Arbitri
Pe aceeași temă