Robert Dumitru arbitrează FC Argeș – FC Bihor! Vezi delegările etapei

Publicat: 13 Oct. 2011, 17:18 Actualizat: 13 Oct. 2011, 17:23 Arbitri
Robert Dumitru arbitrează FC Argeș – FC Bihor!  Vezi delegările etapei

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând delegările la meciurile celei de-a noua etape a Ligii a II-a.

Primele două meciuri ale rundei se vor disputa vineri. Bogdan Hanceariuc (Iași) arbitrează, de la ora 16:30, Gloria Bistrița – Arieșul Turda, în timp ce Omar Cristian Dumitrică (Craiova) conduce, de la ora 18:00, meciul dintre UTA Arad și Gaz Metan Severin.

Sâmbătă, de la orele 11, 12 și 13 se vor juca alte 12 partide ale etapei 9. Cele mai importante delegări sunt cele ale lui Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea) la CS Otopeni – CSMS Iași, în Seria I, și cea a lui Robert George Dumitru (Brașov) la FC Argeș – FC bihor, în Seria II.

Duminică, etapa se încheie cu meciurile FC Botoșani – FC Snagov arbitrate de Bogdan Ionuț Anghelinei (Galați) și cu Chindia Târgoviște – FC Olt, acolo unde cel ce va împărți dreptatea va fi Adrian Stănescu (Popești Leordeni).

Iată brigăzile de arbitri desemnate la meciurile etapei IX:

Seria I

15 octombrie, ora 11:00

DUNĂ‚REA GALAȚI – DINAMO II BUCUREȘTI
Arbitru: Dan Burcă (Mangalia); Asistenți: Ovidiu Arușoaie (Piatra Neamț)și Florin Pucheanu (Ulmi)

SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI – DELTA TULCEA
Arbitru: Mihai Ene; Asistenți: Costin Florescu (București) și Mihaela Gomoescu – Țepușă (toți din București)

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Floarea Cristina Babadac (Alexandria); Asistenți: Cătălin Teodor (Brăila) și Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea)

ASTRA II GIURGIU – CALLATIS MANGALIA
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești); Asistenți: Lucian Sârbu (Focșani) și Gabriela Dănănae (București)

VIITORUL CONSTANȚA – FCM BACĂ‚U
Arbitru: Florin Marian Constantin (Popești Leordeni); Asistenți: Liviu Ciubotariu (Galați) și Marius Cristian Marchidanu (Brăila)

15 octombrie, ora 12:00
CF BRĂ‚ILA – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Marcel Bîrsan; Asistenți: Andrei Simonis și Mircea Mihail Grigoriu (toți din București)

15 octombrie, ora 13:00
CS OTOPENI – CS MUNICIPAL STUDENTESC IAȘI
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Ionuț Babadac (Alexandria) și Ionuț Marius Bobe (Videle)

16 octombrie, ora 12:00
FC BOTOȘANI – FC SNAGOV
Arbitru: Bogdan Ionuț Anghelinei (Galați); Asistenți: Nicolae Megheșan (Târnăveni) și George Marian Fridl (Comănești)

Seria II

14 octombrie, ora 16:30
GLORIA BISTRIȚA – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Iulian Cătălin Brînză și Ciprian Iovu (ambii din Botoșani)

14 octombrie, ora 18:00
FC UTA ARAD – GAZ METAN SEVERIN
Arbitru: Omar Cristian Dumitrică (Craiova); Asistenți: Ferencz Tunyogi (Zalău) și Ovidiu Timar (Marghita)

15 octombrie, ora 11:00
JUVENTUS BUCUREȘTI – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Dragoș Teodor (Constanța); Asistenți: Claudiu Florea (Pitești) și Dan Lucian Ilieș (Brașov)

FC ARGEȘ PITEȘTI – FC BIHOR ORADEA
Arbitru: Robert George Dumitru (Brașov); Asistenți: Constantin Mihai Cantemir (Voila) și Bogdan Ioan Dragoș (Făgăraș)

MUREȘUL DEVA – ALRO SLATINA
Arbitru: Flavius Alin Roșu (Timișoara); Asistenți: Mihai Marius Marica (Bistrița) și Alina Mihoc (Arad)

LUCEAFĂ‚RUL ORADEA – FC TIMIȘOARA
Arbitru: Dan Florin Dreve; Asistenți: Petrică Ionuț Cîmpeanu și Monica Rigo (Cluj-Napoca)

FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE – UNIREA ALBA IULIA
Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Flavius Damaschin (Timișoara) și Andra Simona Hiticaș (Bistrița)

16 octombrie, ora 13:00
CHINDIA TÂRGOVIȘTE – FC OLT
Arbitru: Adrian Stănescu (Popești Leordeni); Asistenți: Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu) și Joszef Peter (Sfântu Gheorghe)

Publicat: 13 Oct. 2011, 17:18 Actualizat: 13 Oct. 2011, 17:23 Arbitri
Pe aceeași temă