Mugurel Vădan arbitrează Alba Iulia – Voința Sibiu

Autor: Narcis POHOAȚĂ Publicat: 28 Sep. 2010, 14:45 Actualizat: 28 Sep. 2010, 14:49 Arbitri
Mugurel Vădan  arbitrează Alba Iulia – Voința Sibiu

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit brigăzile ce vor
conduce partidele etapei a 6-a din liga secundă. Steaua II –
Săgeata Năvodari, unul dintre cele mai interesante meciuri ale
Seriei I, va fi arbitrată de Robert Dumitru.
În Seria a II-a, Unirea Alba Iulia – Voința Sibiu va fi arbitrat de
Mugurel Vădan. O altă partidă interesantă a seriei, ALRO Slatina –
Petrolul Ploiești, va fi arbitrată de Ionel Ivan.

Iată arbitrii
desemnați la meciurile rundei 6:

Seria
I

CONCORDIA CHIAJNA – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Ionuț Neagu (Poenari – Prahova), Asistenți: Petruța
Iugulescu (Târgoviște) și Elena Gomoescu (București)
STEAUA II BUCUREȘTI – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI
Arbitru: Robert Dumitru (Brașov), Asistenți: Ovidiu Artene (Vaslui)
și Marius Nicoară (Băile Herculane)
DELTA TULCEA – DINAMO II BUCUREȘTI
Arbitru: Dragoș Teodor (Constanța), Asistenți: Bela Szoke
(Constanța) și Cătălin Guloiu (Tisău)
FC SNAGOV – CF BRĂ‚ILA
Arbitru: Adrian Cojocaru (Galați), Asistenți: Daniel Demetrescu
(Râmnicu Vâlcea) și Gabriel Stroe (Pitești)
FARUL CONSTANȚA – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Zoltan Erdei (Slatina), Asistenți: Claudiu Florea
(Pitești) și Andrei Simonis (București)
VIITORUL CONSTANȚA – JUVENTUS BUCUREȘTI
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov), Asistenți: Dan Ilieș (Brașov)
și Bogdan Hârlab (Brașov)
FC BOTOȘANI – CS OTOPENI
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași), Asistenți: Vladimir Urzică
(Piatra Neamț) și Bogdan Dragoș (Făgăraș)
ASTRA II GIURGIU – CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea), Asistenți: Joszef Fodor
(Odorheiu Secuiesc) și Joszef Peter (Sfântu Gheorghe)

Seria
2

ACS MU POLITEHNICA IAȘI – MUREȘUL DEVA,
vineri, ora 18:00
Arbitru: Mihai Ene (București), Asistenți: Costin Florescu
(Clinceni) și George Fridl (Comănești)
CSM RÂMNICU VÂLCEA – FC BIHOR ORADEA
Arbitru: Andrei Chivulete (București), Asistenți: Silviu Haramuz
(Reșița) și Bogdan Gheorghioiu (Timișoara)
MINERUL LUPENI – CS MIOVENI
Arbitru: Gheorghe Prodan (Cluj-Napoca), Asistenți: Dragoș Iliescu
(Craiova) și Petru Gaspar (Timișoara)
FC SILVANIA – ACU ARAD
Arbitru: Ludovic Uihelyi (Lugoj – Timiș), Asistenți: Flavius
Damaschin și Gabriel Dan (ambii din Timișoara)
UNIREA ALBA IULIA – VOINȚA SIBIU
Arbitru: Mugurel Vădan (București), Asistenți: Ionuț Babadac
(Alexandria) și Lorant Szanto (Târgu Mureș)
FC ARGEȘ – GAZ METAN CFR CRAIOVA
Arbitru: Cătălin Florescu (Techirghiol), Asistenți: Ionel Dumitru
(Gherghița) și Florin Hanca (Aiud)
UTA ARAD – ARIEȘUL TURDA, de la ora 18:00
Arbitru: Eduard Constantinescu (Craiova), Asistenți: Adrian Popescu
(Craiova) și Blîndu Mihaela Popescu (Târgu Jiu)
ALRO SLATINA – PETROLUL PLOIEȘTI, duminică, ora 12:00
Arbitru: Ionel Ivan (Brăila), Asistenți: Florin Ungureanu și Bogdan
Velicu (ambii din București)

Autor: Narcis POHOAȚĂ Publicat: 28 Sep. 2010, 14:45 Actualizat: 28 Sep. 2010, 14:49 Arbitri
Pe aceeași temă