Mihai Prodan arbitrează FC Timișoara – FC Bihor! Vezi delegările etapei

Publicat: 17 Aug. 2011, 13:59 Actualizat: 17 Aug. 2011, 14:10 Arbitri
Mihai Prodan  arbitrează FC Timișoara – FC Bihor! Vezi delegările etapei

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând delegările la meciurile primei etape a noului sezon compețițional al Ligii a II-a.

Sezonul 2011/2012 va fi deschis, vineri, de la ora 18:00, de partida dintre FC Snagov și Gloria Buzău. Întâlnirea va fi arbitrată de la centru de Florin Ghimbășan (Brașov). Două ore mai târziu, de la ora 20:00, FC Timișoara își începe aventura în Liga a II-a contra FC Bihor, meciul urmând a fi condus de Gheorghe Mihai Prodan (Cluj-Napoca).

Sâmbătă, majoritatea partidelor se vor disputa de la ora 11:00. Printre acestea se remarcă delegările lui Mugurel Vădan (București) la CS Otopeni – Săgeata Năvodari, Zoltan Iosif Erdei (Slatina) la UTA Arad – Juventus București și a lui Marius Cristian Georgescu (București) la Chindia Târgoviște – Gloria Bistrița.

Etapa de încheie sâmbătă, de la ora 20:00, cu Gaz Metan Severin – Arieșul Turda, meci condus de Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel).

Iată brigăzile de arbitri desemnate la meciurile primei etape:

Seria I

Vineri, ora 18:00
FC SNAGOV – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Ciprian Petre Geambazu (Bușteni) și Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea)

Sâmbătă, ora 11:00
FC BOTOȘANI – CF BRĂ‚ILA
Arbitru: Găină Cristian Sava (Bacău); Asistenți: George Marian Fridl (Comănești) și Ovidiu Arușoaie (Piatra Neamț)

ASTRA 2 GIURGIU – VICTORIA BRĂ‚NEȘTI
Arbitru: Dragoș Teodor (Constanța); Asistenți: Cătălin Liviu Guloiu (Tisău) și Vasile Dan Popescu (Buzău)

CS OTOPENI – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI
Arbitru: Mugurel Vădan (București); Asistenți: Ionuț Babadac (Alexandria) și Ionuț Marius Bobe (Videle – Teleorman)

VIITORUL CONSTANȚA – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești); Asistenți: George Florin Neacșu (Câmpulung) și Florin Liviu Burlacu (Urziceni)

FCM BACĂ‚U – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (București); Asistenți: Imre-Laszlo Bucși (Sfântu Gheorghe) și Florin Pucheanu (Ulmi)

CSMS IAȘI – DINAMO BUCUREȘTI II
Arbitru: Bogdan Ionuț Anghelinei; Asistenți: Liviu Ciubotariu și Florin Alexandru Vișan (toți din Galați)

CALLATIS MANGALIA – DELTA TULCEA
Arbitru: Iuliu Marius Bocăneală (Galați); Asistenți: Cosmin Vătămanu și Gabriela Dănănae (ambii din București)

Seria II

Vineri, ora 20:00
FC TIMIȘOARA – FC BIHOR ORADEA
Arbitru: Gheorghe Mihai Prodan (Cluj-Napoca); Asistenți: Gabriel Bârjac (Zalău) și Daniel Mitruți (Craiova)

Sâmbătă, ora 11:00
CHINDIA TÂRGOVIȘTE – GLORIA BISTRIȚA
Arbitru: Marius Cristian Georgescu; Asistenți: Bogdan Velicu și Andrei Simonis (toți din București)

LUCEAFĂ‚RUL ORADEA – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Dan Monea (Aiud); Asistenți: Iulian Szekely și Petrică Ionuț Cîmpeanu (ambii de la Cluj-Napoca)

FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE – FC ARGEȘ
Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Silviu Cătălin Haramuz (Reșița) și Iulius-Radu Timar (Marghita)

UTA ARAD – JUVENTUS BUCUREȘTI

Arbitru: Zoltan Iosif Erdei (Slatina); Asistenți: Alexandru Vodă (Alba Iulia) și Ovidiu Timar (Marghita)

UNIREA ALBA IULIA – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Flavius Alin Roșu (Timișoara); Asistenți: Bogdan Gheorghioiu și Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj)

FC OLT – ALRO SLATINA

Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galați); Asistenți: Dragoș Mihai Iliescu (Craiova) și Ferencz Tunyogi (Zalău)

Sâmbătă, ora 20:00
GAZ METAN SEVERIN – ARIESUL TURDA
Arbitru: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel); Asistenți: Ionel Valentin Dumitru (Gherghița) și Petruța Iugulescu (Târgoviște)

Articol scris de Marius ANGHEL

Publicat: 17 Aug. 2011, 13:59 Actualizat: 17 Aug. 2011, 14:10 Arbitri
Pe aceeași temă