Istvan Kovacs arbitrează FC Argeș – Dacia Mioveni

Publicat: 05 May. 2010, 16:13 Actualizat: 05 May. 2010, 16:22 Arbitri
Istvan Kovacs arbitrează  FC Argeș – Dacia Mioveni

Sâmbătă și duminică vor avea loc meciurile etapei a 28-a din
liga secundă. Comisia Centrală a Arbitrilor l-a delegat la derby-ul
Seriei I, Delta Tulcea – FC Snagov, pe Mugurel Vădan din București.
În Seria a II-a, Istvan Kovacs din Carei va arbitra partida dintre
cele două echipe ale județului Argeș, FC Argeș – Dacia Mioveni.

Iată arbitrii desemnați la meciurile rundei a 28-a:

Seria
I

TRICOLORUL BREAZA – VICTORIA BRĂ‚NEȘTI
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Valentin Cristea (Călărași)
și Florin Pucheanu (Ulmi)
CSM RÂMNICU SĂ‚RAT – PETROLUL PLOIEȘTI
Arbitru: Claudiu Baboia (București); Asistenți: Cătălin Teodor
(Brăila) și Anghel Voicu (Suseni)
GLORIA BUZĂ‚U – DUNĂ‚REA GIURGIU
Arbitru: Ion Roșu (Băbeni); Asistenți: Bogdan Hârlab (Brașov) și
Claudiu Loghin (Pașcani)
DUNĂ‚REA GALAȚI – SPORTUL STUDENȚESC
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Daniel
Mitruți (Craiova) și Adrian Popescu (Craiova)
DELTA TULCEA – FC SNAGOV
Arbitru: Mugurel Vădan; Asistenți: Florin Stănescu și Valentin
Avram (toți din București)
DINAMO II – FC BOTOȘANI
Arbitru: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Ionel
Dumitru (Gherghița) și Emil Cristea (Arad)
FCM BACĂ‚U – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Ionel Ivan (Brăila); Asistenți: Joszef Peter (Sfântu
Gheorghe) și Ferencz Tunyogi (Zalău)
STEAUA II – CONCORDIA CHIAJNA, duminică, ora 13:00
Arbitru: Andrei Chivulete (București); Asistenți: Bogdan Gheorghe
(București) și Nicolae Dobrică (Râmnicu Vâlcea)
SĂ‚GEATA STEJARU – CETATEA SUCEAVA
Nu se dispută.

Seria a
II-a

MINERUL LUPENI – FORTUNA COVACI
Arbitru: Ionuț Neagu (Poenari); Asistenți: Marius Nicoară (Băile
Herculane) și Ciprian Danșa (Oradea)
CS OTOPENI – FC SILVANIA
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Dănuț Dumitru și
Lucian Sârbu (ambii din Focșani)
FC BAIA MARE – FC BIHOR
Arbitru: Claudiu Ștefănuți (Năsăud); Asistenți: Gabriel Dan
(Timișoara) și Constantin Cantemir (Voila)
FCM TÂRGU MUREȘ – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Ștefan Erdei (Oradea); Asistenți: Bogdan Dragoș (Făgăraș)
și Carmen Neagu (Oradea)
FC ARGEȘ – DACIA MIOVENI, ora 13:00
Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); Asistenți: Cătălin Savu și Liviu
Ciubotariu (ambii din Galați)
ARIEȘUL TURDA – UTA ARAD
Amânat pentru data de 2 iunie,
ora 18:00

FC DROBETA – UNIVERSITATEA CLUJ
Nu se dispută.
MUREȘUL DEVA – JIUL PETROȘANI
Nu se dispută.
GAZ METAN CFR CRAIOVA stă.

Publicat: 05 May. 2010, 16:13 Actualizat: 05 May. 2010, 16:22 Arbitri
Pe aceeași temă