Istrate, Rusandu și Sava arbitrează derby-urile startului de retur

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 03 Mar. 2011, 14:15 Actualizat: 03 Mar. 2011, 14:36 Arbitri
Istrate, Rusandu și Sava  arbitrează derby-urile startului de retur

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat astăzi listele
cuprinzând delegările la nivelul celor trei ligi. În ceea ce
privește eșalonul secund, se remarcă numirea lui Dragoș Istrate la
derby-ul promovării din seria a doua, dintre CS Mioveni – Voința
Sibiu, cea a lui Lucian Rusandu la cealaltă confruntare importantă
din vest, dintre FC UTA Arad și FC Argeș Pitești, precum și cea a
lui Cătălin Sava Găină (foto) la derby-ul orgoliilor de pe litoral,
dintre Farul și Viitorul. Partidele etapei a 16-a se vor disputa
sâmbătă de la ora 11.00, cu trei excepții, conform programului de
mai jos

Seria I

Astra II Giurgiu – Dinamo II București
Arbitru: Vădan Mugurel (București); Asistenți: Babadac Ionuț
(Alexandria) și Szoke Bela (Constanța)

Săgeata Năvodari – CF Brăila
Arbitru: Neagu Ionuț Cătălin (Poenari); Asistenți: Ionescu Adrian
(Târgoviște) și Gomoescu Elena (București)

Gloria Buzău – Dunarea Galați
Arbitru: Teodor Dragoș (Constanța); Asistenți: Iliescu Dragoș Mihai
(Craiova) și Mitruți Daniel (Craiova)

Concordia Chiajna – Juventus București
Arbitru: Ionescu Georgian (Buzău); Asistenți: Florescu Costin
(Clinceni) și Cantemir Constantin Mihai (Voila)

Steaua II Bucuresti – CS Otopeni
Arbitru: Pană Cătălin (București); Asistenți: Dumitru Dănuț
(Focșani) și Sârbu Lucian (Focșani)

FC Snagov – FC Botoșani
Arbitru: Illyeș Adrian (Ploiești); Asistenți: Simonis Andrei
(București) și Grigoriu Mircea Mihail (București)

Farul Constanța – Viitorul Constanța, ora
18.00

Arbitru: Sava Găină Cristian (Bacău); Asistenți: Fridl George
Marian (Comănești) și Guloiu Cătălin Liviu (Tisău)

Delta Tulcea – Ceahlăul Piatra Neamț, duminică
ora 12.00

Arbitru: Ghimbășan Florin (Brașov); Asistenți: Velicu Bogdan
(București) și Crângașu Eduard (Ploiești)

Seria II


CS Mioveni – Voința Sibiu
, vineri ora 19.00
Arbitru: Istrate Dragoș (București); Asistenți: Marinescu Vasile
(București) și Stănescu Florin (București)

ACSMU Politehnica Iași – ACU Arad
Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galați); Asistenți: Teodor Cătălin
(Brăila) și Iovu Ciprian (Botoșani)

FC Bihor Oradea – Arieșul Turda
Arbitru: Buși Cătălin (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Dobrică Nicolae
(Râmnicu Vâlcea) și Mihoc Alina (Arad)

CSM Râmnicu Vâlcea – Gaz Metan CFR Craiova
Arbitru: Bocăneală Iuliu Marius (Galați); Asistenți: Tunyogi
Ferencz (Zalău) și Ciocănea Ioan Daniel (Sibiu)

Unirea Alba Iulia – ALRO Slatina
Arbitru: Drăgănescu Mugurel (Breaza); Asistenți: Șovre Octavian
(Oradea) și Vlad Dragoș (Târgoviște)

FC UTA Arad – FC Argeș Pitești
Arbitru: Rusandu Lucian (Sfântu Gheorghe); Asitenți: Haramuz Silviu
Cătălin (Reșița) și Cîmpeanu Petrică Ionuț (Cluj-Napoca)

Partidele Minerul Lupeni – Petrolul Ploiești și FC Silvania Șimleu
Silvaniei – Mureșul Deva nu se dispută, deoarece ambele echipe
gazdă s-au retras din campionat. Cea de-a doua partidă va fi
omologată cu scorul de 3-0 în favoarea Mureșului Deva.

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 03 Mar. 2011, 14:15 Actualizat: 03 Mar. 2011, 14:36 Arbitri
Pe aceeași temă