Ionel Ivan va conduce partida Viitorul Constanța – Victoria Brănești

Publicat: 18 Nov. 2011, 13:54 Actualizat: 18 Nov. 2011, 13:59 Arbitri
Ionel Ivan va conduce partida  Viitorul Constanța – Victoria Brănești

Teodor Crăciunescu va da startul penultimei etape a turului la Buzău, unde va conduce partida dintre Gloria și Delta Tulcea, începând cu ora 17.00. Sâmbătă, Ionel Ivan va conduce o dispută extrem de interesantă, liderul seriei I, Viitorul Constanța, primind vizita Victoria Brănești, într-un moment în care fosta prim divizionară se confruntă cu grave probleme financiare, dar și cu revolta propriilor jucători, aflați practic în conflict deschis cu diriguitorii clubului ilfovean.

Seria I

GLOARIA BUZĂ‚U – DELTA TULCEA, vineri, ora 17.00
Arbiru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Antrei Constantinescu (București) și George Marian Fridl (Comănești)

CS MUNICIPAL STUDENȚESC IAȘI – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Mihai Ene (București); Asistenți: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava) și Ciprian Iovu (Botoșani)

FCM BACĂ‚U – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Daniel Hulubei (Vaslui) și Joszef Peter (Sfântu Gheorghe)

VIITORUL CONSTANȚA – VICTORIA BRĂ‚NEȘTI
Arbitru: Ionel Ivan (Brăila); Asistenți: Lucian Sârbu (Focșani) și Ionel Valentin Dumitru (Gherghița)

ASTRA II GIURGIU – CF BRĂ‚ILA
Arbitru: Ion Marius Marodin (București); Asistenți: Paul Dimancea (Constanța) și Ionuț Babadac (Alexandria)

CS OTOPENI – FC BOTOȘANI, sâmbătă, ora 13.00
Arbitru: Daniel Decă (Brăila – Brăila); Asistenți: Cătălin Savu (Galați) și George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel)

FC SNAGOV – DINAMO II BUCUREȘTI, duminică, ora 11.00
Arbitru: Floarea Cristina Babadac (Alexandria); Asistenți: Bogdan Ioan Dragoș (Făgăraș) și Gabriela Dănănae (București)

CALLATIS MANGALIA – FARUL CONSTANȚA
, duminică, ora 13.00
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Valentin Cristea (Călărași) și Gabriel Ion Cătană (Târgoviște)


Seria II

ALRO SLATINA – FC BIHOR ORADEA
Arbitru: Iulian Călin (Ștefănești); Asistenți: Daniel Demetrescu (Râmnicu Vâlcea) și Florin Pucheanu (Ulmi)

FC OLT – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); Asistenți: Valentin Avram (București) și Adrian Popescu (Craiova)

UNIREA ALBA IULIA – JUVENTUS BUCUREȘTI
Arbitru: Nicolae Cătălin Botaș (Timișoara); Asistenți: Constantin Mihai Cantemir (Voila) și Monica Rigo (Cluj-Napoca)

GAZ METAN SEVERIN – FC ARGEȘ PITEȘTI

Arbitru: Marian Nicolae Bordean (Sibiu); Asistenți: Marius Nicoară (Băile Herculane) și Cosmin Vatamanu (București)

FC UTA ARAD – MUREȘRUL DEVA
Arbitru: Paul Unimatan (Zalău); Asistenți: Petru Marian Gaspar (Timișoara) și Bogdan Gheorghioiu (Timișoara)

FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE – CHINDIA TÂRGOVIȘTE
Arbitru: Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca); Asistenți: Doru Claudiu Lucaciu (Cluj-Napoca) și Marius Bălan (Dej)

LUCEAFĂ‚RUL ORADEA – GLORIA BISTRIȚA
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Silviu Cătălin Haramuz (Reșița) și Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu)

FC TIMIȘOARA – ARIEȘUL TURDA, ora 12.00
Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); Asistenți: Carmen Neagu (Oradea) și Alina Mihoc (Arad)

Publicat: 18 Nov. 2011, 13:54 Actualizat: 18 Nov. 2011, 13:59 Arbitri
Pe aceeași temă