Ionel Ivan va conduce partida Delta Tulcea – Victoria Brănești

Publicat: 23 Apr. 2010, 09:06 Actualizat: 23 Apr. 2010, 09:07 Arbitri
Ionel Ivan va conduce partida  Delta Tulcea – Victoria Brănești

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit brigăzile de arbitri ce
vor oficia la meciurile etapei a 26-a din liga secundă. La Tulcea,
cel mai interesant meci al rundei, dintre Delta și Victoria
Brănești, va fi condus la centru de Ionel Ivan din Brăila, ajutat
la cele două linii de asistenții Sebastian Gheorghe din Suceava și
Mugurel Velicu din București.

Seria
I

CSM Râmnicu Sărat – Concordia Chiajna
Arbitru: Florescu Cătălin (Techirghiol); Asistenți:Stoianof
Sebastian Florin (Constanța) și Dimancea Paul (Constanța)

Delta Tulcea – Victoria Brănești

Arbitru: Ivan Ionel (Brăila); Asistenți: Gheorghe Sebastian Eugen
(Suceava) și Velicu Bogdan Mugurel (București)

Dunărea Galați – Petrolul Ploiești
Arbitru: Stănescu Adrian (Popești Leordeni); Asistenți:
Constantinescu Andrei (București) și Avram Valentin
(București)

Tricolorul Breaza – Dunărea Giurgiu

Arbitru: Constantin Florin Marius (Popești Leordeni); Asistenți:
Simonis Andrei (București) și Popescu Vasile Dan (Buzău)

FCM Bacău – FC Snagov
Arbitru: Ștefănuți Claudiu (Năsăud); Asistenți: Vlad Dragoș
(Târgoviște) și Iugulescu Petruța (Târgoviște)

Săgeata Stejaru – FC Botoșani
Arbitru: Buși Cătălin Ion (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Dobrică
Nicolae (Râmnicu Vâlcea) și Medrea Bogdan (Râmnicu Vâlcea)

Dinamo II – Sportul Studențesc
Arbitru: Prodan Gheorghe Mihai (Cluj-Napoca); Asistenți: Hulubei
Daniel (Vaslui) și Babadac Ionuț (Alexandria)

Steaua II – Gloria Buzău
Arbitru: Pop Romulus Constantin (Târgu Mureș); Aistenți: Udrea
Lorin Adrian (Târgu Jiu) și Popescu Blîndu Mihaela (Târgu
Jiu)

Cetate Suceava – Farul Constanța 0-3
Cetatea Suceava s-a retras din competiție și pierde toate meciurile
rămase de disputat din retur cu 3-0

Seria
II

FC Argeș – Fortuna Covaci
Arbitru: Bocăneală Iuliu Marius (Galați); Asistenți: Marinescu
Vasile (București) și Bârleanu Vlad (București)

FCM Târgu Mureș – FC Silvania
Arbitru: Vădan Mugurel (București); Asistenți: Urzică Vladimir
(Piatra Neamț) și Slabu Stelian (Brașov)

Gaz Metan CFR Craiova – FC Baia Mare
Arbitru: Ene Mihai (București); Asistenți: Haramuz Silviu Cătălin
(Reșița) și Guloiu Cătălin Liviu (Tisău)

Minerul Lupeni – FC Bihor Oradea
Arbitru: Balaci Marian (Drobeta Turnu Severin); Asistenți: Gaspar
Petru Marian (Timișoara) și Gheorghioiu Bogdan (Timișoara)

Arieșul Turda – CSM Râmnicu Vâlcea
Arbitru: Sava Găină Cristian (Bacău); Asistenți: Fridl George
Marian (Comănești) și Fodor Joszef (Odorheiu Secuiesc)

Mureșul Deva – Dacia Mioveni

Arbitru: Baboia Claudiu Gabriel (București); Asistenți: Megheșan
Nicolae (Târnăveni) și Bârjac Gabriel Ioan (Zalău)

FC Drobeta Turnu Severin – UTA Arad 0-3

Universitatea Cluj – Jiul Petroșani 3-0

FC Drobeta și Jiul pierd meciurile rămase de disputat în retur cu
3-0

CS Otopeni – stă

Publicat: 23 Apr. 2010, 09:06 Actualizat: 23 Apr. 2010, 09:07 Arbitri
Pe aceeași temă