Ionel Ivan arbitrează Juventus – Gloria Bistrița! Vezi delegările etapei

Publicat: 29 Sep. 2011, 13:59 Actualizat: 29 Sep. 2011, 14:01 Arbitri
Ionel Ivan arbitrează Juventus – Gloria Bistrița!  Vezi delegările etapei

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând delegările la meciurile celei de-a șaptea etape al Ligii a II-a.

Florin Mihai Marcu (Oradea) arbitrează primul meci al rundei, derby-ul vestului, UTA Arad – FC Timișoara, urmând a se desfășura vineri, de la ora 19:00.

Sâmbătă, în Seria I, cele două dueluri dintre echipele Constanței, Săgeata Năvodari – Farul Constanța și Viitorul Constanța – Callatis Mangalia, vor fi arbitrate de Cristian Georgescu (București), respectiv de Găină Cristian Sava (Bacău).

În Seria a II-a, Ionel Ivan (Brăila) conduce meciul dintre Juventus București și Gloria Bistrița, în timp ce Cătălin Buși (Râmnicu Vâlcea) împarte dreptatea la un alt meci interesant al rundei, Gaz Metan Severin – Unirea Alba Iulia.

Duminică, etapa a VII-a se încheie cu Chindia Târgoviște – FC Bihor, partidă ce va fi arbitrată de Adrian Viorel Cojocaru (Galați).

Iată brigăzile de arbitri desemnate la meciurile etapei VII:

Seria I

1 octombrie, ora 11:00
DUNĂ‚REA GALAȚI – CF BRĂ‚ILA
Arbitru: Cătălin Marian Pană (București); Asistenți: Claudiu Florea (Pitești) și Mihaela Gomoescu – Țepușă (București)

SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Cristian Georgescu (București); Asistenți: Adrian Ionescu (Târgoviște) și Cosmin Vătămanu (București)

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – DINAMO II BUCUREȘTI
Arbitru: Omar Cristian Dumitrică (Craiova); Asistenți: Dan Lucian Ilieș (Brașov) și Ionuț Marius Bobe (Videle)

ASTRA II GIURGIU – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Mircea Mihail Grigoriu (București) și Ionuț Babadac (Alexandria)

CS OTOPENI – FC SNAGOV
Arbitru: Florin Miron; Asistenți: Adrian Vidan și Iulian Radu (toți din București)

VIITORUL CONSTANȚA – CALLATIS MANGALIA
Arbitru: Găină Cristian Sava (Bacău); Asistenți: George Marian Fridl (Comănești) și Gabriel Ion Cătană (Târgoviște)

FCM BACĂ‚U – CS MUNICIPAL STUDENȚESC IAȘI
Arbitru: Adrian Illyeș (Ploiești); Asistenți: Florin Eduard Ungureanu și Mircea Orbuleț (ambii din București)

2 octombrie, ora 12:00

FC BOTOȘANI – DELTA TULCEA
Arbitru: Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca); Asistenți: Mihai Marius Marica (Bistrița) și Petrică Ionuț Cîmpeanu (Cluj-Napoca)

Seria II

30 septembrie, ora 19:00

FC UTA ARAD – FC TIMIȘOARA
Arbitru: Florin Mihai Marcu (Oradea); Asistenți: Ciprian Florin Danșa (Oradea) și Alexandru Vodă (Alba Iulia)

1 octombrie, ora 11:00
JUVENTUS BUCUREȘTI – GLORIA BISTRIȚA
Arbitru: Ionel Ivan; Asistenți: Marius Cristian Marchidanu și Cătălin Teodor (toți din Brăila)

FC ARGEȘ PITEȘTI – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Mihai Amorăriței (Câmpina); Asistenți: Imre-Laszlo Bucși și Joszef Peter (ambii din Sfântu Gheorghe)

MUREȘUL DEVA – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Nicolae Cătălin Botaș (Timișoara); Asistenți: Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu) și Bogdan Gheorghioiu (Timișoara)

LUCEAFĂ‚RUL ORADEA – ALRO SLATINA
Arbitru: Claudiu Ștefănuți (Năsăud); Asistenți: Iulian Szekely (Cluj-Napoca) și Andra Simona Hiticaș (Bistrița)

FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE – FC OLT
Arbitru: Gheorghe Mihai Prodan (Cluj-Napoca); Asistenți: Ferencz Tunyogi (Zalău) și Ovidiu Timar (Marghita)

GAZ METAN SEVERIN – UNIREA ALBA IULIA
Arbitru: Cătălin Buși (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Silviu Cătălin Haramuz (Reșița) și Ioana Larisa Săvulea (Târgu Jiu)

2 octombrie, ora 11:00
CHINDIA TÂRGOVIȘTE – FC BIHOR ORADEA
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galați); Asistenți: Andrei Simonis și Bogdan Velicu (ambii din București)

Publicat: 29 Sep. 2011, 13:59 Actualizat: 29 Sep. 2011, 14:01 Arbitri
Pe aceeași temă