Ghimbășan arbitrează FC Botoșani – Petrolul

Publicat: 31 Mar. 2010, 13:47 Actualizat: 31 Mar. 2010, 14:03 Arbitri
Ghimbășan arbitrează  FC Botoșani – Petrolul

Vineri și sâmbătă vor avea loc meciurile etapei a 22-a din liga
secundă. Comisia Centrală a Arbitrilor l-a delegat la derby-ul
Seriei I, Săgeata Stejaru – Sportul Studențesc, pe Cezar Ionescu
din Buzău, iar la cele două tușe pe Gero Szabo din Cluj-Napoca și
Gabriel Bârjac din Zalău. Un alt meci interesant al etapei se va
juca la Constanța, acolo unde Cătălin Buși ar putea asista la o
nouă surpriză oferită de ilfoveni după ce în acest retur au reușit
să încurce Victoria Brănești, Săgeata și Sportul. Farul Constanța
și FC Snagov vor juca sâmbătă de la ora 11:00.

În Seria a II-a, Florin Miron va arbitra FC Argeș – Gaz Metan
CFR Craiova, în încercarea argeșenilor de a reveni pe loc
promovabil, iar Lucian Rusandu va împărți dreptatea la FCM Târgu
Mureș – FC Baia Mare.

Iată arbitrii desemnați la meciurile rundei a 22-a:

Seria
I

DINAMO II – CONCORDIA CHIAJNA
Arbitru: Dan Monea; Asistenți: Iulian Szekely și Petrică Cîmpeanu
(toți din Cluj-Napoca)
FC BOTOȘANI – PETROLUL PLOIEȘTI
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Nicolae Megheșan
(Târnăveni) și Stelian Slabu (Brașov)
CSM RÂMNICU SĂ‚RAT – TRICOLORUL BREAZA
Arbitru: Cătălin Pană (București); Asistenți: Irina Mîrț
(București) și Cătălin Teodor (Brăila)
DELTA TULCEA – STEAUA II
Arbitru: Ionuț Neagu (Poenari); Asistenți: Bela Szoke (Constanța)
și Ionel Dumitru (Gherghița)
DUNĂ‚REA GALAȚI – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Dan Burcă (Mangalia); Asistenți: Sebastian Stoianof
(Constanța) și Anghel Voicu (Suseni)
FCM BACĂ‚U – DUNĂ‚REA GIURGIU
Arbitru: Dragoș Istrate (București); Asistenți: Valentin Avram
(București) și Gabriel Stroe (Pitești)
FARUL CONSTANȚA – FC SNAGOV
Arbitru: Cătălin Buși (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Liviu Ciubotariu
(Galați) și Valentin Cristea (Călărași)
SĂ‚GEATA STEJARU – SPORTUL STUDENȚESC, ora 13:00
Arbitru: Cezar Ionescu (Buzău); Asistenți: Gero Szabo (Cluj-Napoca)
și Gabriel Bârjac (Zalău)
CETATEA SUCEAVA – VICTORIA BRĂ‚NEȘTI
Nu se dispută.

Seria a
II-a

FC ARGEȘ – GAZ METAN CFR CRAIOVA, vineri, ora 17:00
Arbitru: Florin Miron (București); Asistenți: Adrian Udrea și
Blîndu Mihaela Popescu (ambii din Târgu Jiu)
UTA ARAD – FC SILVANIA, vineri, ora 19:00
Arbitru: Marian Bordean (Sibiu); Asistenți: Marius Nicoară (Băile
Herculane) și Silviu Haramuz (Reșița)
UNIVERSITATEA CLUJ – FORTUNA COVACI
Arbitru: Ștefan Erdei (Oradea); Asistenți: Florin Hanca (Aiud) și
Ciprian Danșa (Oradea)
CS OTOPENI – MINERUL LUPENI
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Adrian Ghinguleac și
Andrei Constantinescu (ambii din București)
FCM TÂRGU MUREȘ – FC BAIA MARE
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: George Fridl
(Comănești) și Bogdan Medrea (Râmnicu Vâlcea)
MUREȘUL DEVA – FC BIHOR
Arbitru: Gheorghe Prodan (Cluj-Napoca); Asistenți: Costin Florescu
(Satu Mare) și Monica Rigo (Cluj-Napoca)
FC DROBETA – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Nu se dispută.
JIUL PETROȘANI – DACIA MIOVENI
Nu se dispută.
ARIEȘUL TURDA stă.

Publicat: 31 Mar. 2010, 13:47 Actualizat: 31 Mar. 2010, 14:03 Arbitri
Pe aceeași temă