Georgian Ionescu arbitrează Delta Tulcea – Concordia

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 27 Apr. 2011, 15:19 Actualizat: 28 Apr. 2011, 10:40 Arbitri
Georgian Ionescu  arbitrează Delta Tulcea – Concordia

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând
delegările la meciurile etapei a 24 a Ligii a II-a.

Vineri se vor disputa primele două partide ale rundei. De la ora
16:30, Petrolul Ploiești – Gaz Metan CFR Craiova va fi arbitrat de
Emil Voicu din Bacău, iar de la ora 19:00, Adrian Illyeș din
Ploiești va conduce partida Farul Constanța – Săgeata
Năvodari.

Sâmbătă, în runda 24 se vor juca trei meciuri tari, fie din punct
de vedere al clasamentului, fie al istoriei echipelor. Astfel, ALRO
Slatina – Voința Sibiu, va fi arbitrat de Mugurel Drăgănescu din
Breaza, Unirea Alba Iulia – FC Bihor Oradea de Eduard
Constantinescu din Craiova, iar UTA Arad – CS Mioveni va fi condus
de la centru de Sorin Tarcea din Timișoara. Ultimul se va juca și
la oră diferită, de la 19:00.

Duminică, de la ora 12:00, se va juca ultimul meci al etapei, Delta
Tulcea – Concordia Chiajna urmând a fi arbitrat de Georgian Ionescu
din Buzău.

Iată arbitrii
desemnați la meciurile rundei 24:

Seria
I

FARUL CONSTANȚA – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI, se dispută vineri, de la ora
19:00

Arbitru: Adrian Illyeș (Ploiești); Asistenți: Claudiu Florea
(Pitești) și Dragoș Vlad (Târgoviște)
STEAUA II – ASTRA II GIURGIU
Arbitru: Dan Burcă (Mangalia); Asistenți: Bela Szoke (Constanța) și
Dan Lucian Ilieș (Brașov)
FC SNAGOV – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Cătălin Busi (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Florin Hanca
(Aiud) și Ioana Larisa Săvulea (Târgu Jiu)
VIITORUL CONSTANȚA – DINAMO II
Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Vasile Dan Popescu
(Buzău) și Elena Mușetoiu (Câmpulung Muscel)
FC BOTOȘANI – CF BRĂ‚ILA
Arbitru: Marius Omuț (Oradea); Asistenți: Ferencz Tunyogi (Zalău)
și Carmen Neagu (Oradea)
CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Mihai Ene (București); Asistenți: Iulian Szekely și
Petrică Ionuț Cîmpeanu (ambii din Cluj-Napoca)
CS OTOPENI – JUVENTUS BUCUREȘTI
Arbitru: Ionuț Valentin Iugulescu (Târgoviște); Asistenți: Joszef
Peter (Sfântu Gheorghe) și Gabriela Dănănae (București)
DELTA TULCEA – CONCORDIA CHIAJNA, se dispută duminică, de la ora
12:00
DolceSport
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); Asistenți: George Marian Fridl
(Comănești) și Ciprian Iovu (Botoșani)

Seria a
II-a

PETROLUL PLOIEȘTI – GAZ METAN CFR CRAIOVA,
se dispută vineri, de la ora
16:30
DolceSport
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Bogdan Velicu (București)
și Cătălin Teodor (Brăila)
UNIREA ALBA IULIA – FC BIHOR ORADEA
Arbitru: Eduard Marius Constantinescu (Craiova); Asistenți: Vlad
Bârleanu și Andrei Simonis (ambii din București)
FC ARGEȘ – ACU ARAD
Arbitru: Sorin Andrei Antonie (București); Asistenți: Constantin
Mihai Cantemir (Voila) și Imre-Laszlo Bucși (Sfântu Gheorghe)
ALRO SLATINA – VOINȚA SIBIU
Arbitru: Mugurel Drăgănescu (Breaza); Asistenți: Costin Florescu
(București) și Valentin Cristea (Călărași)
MUREȘUL DEVA – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Dorian Miclosina (R) (Reșița – Caraș Severin); Asistenți:
Silviu Cătălin Haramuz (Reșița) și Alina Mihoc (Arad)
UTA ARAD – CS MIOVENI, de la ora 19:00
Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara – Timiș); Asistenți: Flavius
Damaschin (Timișoara) și Daniel Demetrescu (Râmnicu Vâlcea)
FC SILVANIA – CSM RÂMNICU VÂLCEA 0-3
Silvania s-a retras în iarnă
și va pierde toate meciurile la masa verde

ACS MU POLITEHNICA IAȘI stă, deoarece MINERUL
LUPENI
s-a
retras

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 27 Apr. 2011, 15:19 Actualizat: 28 Apr. 2011, 10:40 Arbitri
Pe aceeași temă