Florin Ghimbășan arbitrează ACSMU Poli Iași – CSM Râmnicu Vâlcea

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 13 Apr. 2011, 17:54 Actualizat: 13 Apr. 2011, 17:56 Arbitri
Florin Ghimbășan arbitrează  ACSMU Poli Iași – CSM Râmnicu Vâlcea

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând
delegările la meciurile etapei a 22 a Ligii a II-a.

Vineri, în Seria I, Marius Bocăneală arbitrează în primul meci al
acestei etape, FC Snagov – Dinamo II. Sâmbătă, un alt meci
interesant al seriei, Astra II Giurgiu – Concordia Chiajna, va fi
condus de Adrian Illyeș. Duminică, în ultimul meci al rundei, Mihai
Ene va împărții dreptatea la Delta Tulcea – Săgeata Năvodari.

În Seria a II-a, Florin Ghimbășan va arbitra ACSMU Poli Iași – CSM
Râmnicu Vâlcea, iar Radu Petrescu a fost delegate la partida dintre
Mureșul Deva și Petrolul Ploiești. Meciul dintre UTA Arad și Voința
Sibiu va fi condus de la centru de Dan Monea.

De remarcat că la meciul de vineri dintre FC Snagov și Dinamo II,
la una dintre tușe va ridica steagul Liviu Ciubotariu, tizul
antrenorului principal al oaspeților.

Iată arbitrii
desemnați la meciurile rundei 22:

Seria I

FC SNAGOV – DINAMO II, se dispută vineri, de la ora 16:30
DolceSport
Arbitru: Iuliu Marius Bocăneală (Galați); Asistenți: Eduard
Crângașu (Ploiești) și Liviu Ciubotariu (Galați)
ASTRA II GIURGIU – CONCORDIA CHIAJNA
Arbitru: Adrian Illyeș (Ploiești); Asistenți: Daniel Mitruți
(Craiova) și Dănuț Dumitru (Focșani)
STEAUA II – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Valentin Cristea
(Călărași) și George Marian Fridl (Comănești)
FARUL CONSTANȚA – CF BRĂ‚ILA
Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Asistenți: Irina Mîrț (București)
și Petruța Iugulescu (Târgoviște)
VIITORUL CONSTANȚA – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Ionuț Babadac
(Alexandria) și Cătălin Teodor (Brăila)
FC BOTOȘANI – JUVENTUS BUCUREȘTI
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Mihai Marius Marica
(Bistrița) și Monica Rigo (Cluj-Napoca)
CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ – CS OTOPENI
Arbitru: Romulus Constantin Pop (Târgu Mureș); Asistenți: Marius
Bălan (Dej) și Ciprian Iovu (Botoșani)
DELTA TULCEA – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI, se dispută duminică, de la ora
12:00
DolceSport
Arbitru: Mihai Ene (București); Asistenți: Cătălin Liviu Guloiu
(Tisău) și Vasile Dan Popescu (Buzău)

Seria a
II-a

ACS MU POLITEHNICA IAȘI – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Sebastian Eugen
Gheorghe (Suceava) și Lorant Szanto (Târgu Mureș)
UNIREA ALBA IULIA – ACU ARAD
Arbitru: Nicolae Cătălin Botaș (Timișoara); Asistenți: Lorin Adrian
Udrea (Târgu Jiu) și Petrică Ionuț Cîmpeanu (Cluj-Napoca)
FC ARGEȘ – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Bogdan Ionuț Anghelinei (Galați); Asistenți: Joszef Peter
(Sfântu Gheorghe) și Ionel Valentin Dumitru (Gherghița)
ALRO SLATINA – GAZ METAN CFR CRAIOVA
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galați); Asistenți: Daniel
Demetrescu (Râmnicu Vâlcea) și Florin Hanca (Aiud)
MUREȘUL DEVA – PETROLUL PLOIEȘTI
Arbitru: Radu Petrescu (București); Asistenți: Andrei
Constantinescu (București) și Adrian Popescu (Craiova)
UTA ARAD – VOINȚA SIBIU, de la ora 17:00
Arbitru: Dan Monea (Aiud); Asistenți: Gabriel Dan și Bogdan
Gheorghioiu (ambii din Timișoara)
FC SILVANIA – CS MIOVENI 0-3
Silvania s-a retras în iarnă
și va pierde toate meciurile la masa verde

FC BIHOR ORADEA stă, deoarece MINERUL
LUPENI
s-a
retras

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 13 Apr. 2011, 17:54 Actualizat: 13 Apr. 2011, 17:56 Arbitri
Pe aceeași temă