Dragoș Istrate arbitrează Petrolul – ALRO Slatina

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 05 Apr. 2011, 18:38 Actualizat: 05 Apr. 2011, 18:43 Arbitri
Dragoș Istrate  arbitrează Petrolul – ALRO Slatina

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând
delegările la meciurile etapei a 21 a Ligii a II-a.

În Seria I se remarcă numirea lui Găină Cristian Sava la partida
dintre Ceahlăul și Astra II Giurgiu, cât și cea a lui Augustus
Constantin la Dunărea Galați – Farul Constanța. Cristina Babadac va
arbitra CF Brăila – FC Snagov.

În Seria a II-a, George Rădulescu va conduce vineri partida Voința
Sibiu – Unirea Alba Iulia, în timp ce sâmbătă, Florin Ghimbășan va
împărți dreptatea la Arieșul Turda – UTA Arad. Duminică, derby-ul
dintre Petrolul Ploiești și ALRO Slatina va fi arbitrat de Dragoș
Istrate.

Iată arbitrii
desemnați la meciurile rundei 21:

Seria
I

GLORIA BUZĂ‚U – CONCORDIA CHIAJNA
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Bogdan Velicu (București)
și Joszef Fodor (Odorheiu Secuiesc)
SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI – STEAUA II
Arbitru: Omar Cristian Dumitrică (Craiova); Asistenți: Bogdan
Medrea (Râmnicu) și Elena Mușetoiu (Câmpulung Muscel)
DINAMO II – DELTA TULCEA
Arbitru: Adrian Illyeș (Ploiești); Asistenți: Lucian Sârbu
(Focșani) și Ioan Dragoș Bogdan (Făgăraș)
CF BRĂ‚ILA – FC SNAGOV
Arbitru: Floarea Cristina Babadac (Alexandria); Asistenți: Anghel
Voicu (Suseni) și Vasile Dan Popescu (Buzău)
DUNĂ‚REA GALAȚI – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Andrei
Simonis și Gabriela Dănănae (ambii din București)
JUVENTUS BUCUREȘTI – VIITORUL CONSTANȚA
Arbitru: Ionuț Cătălin Neagu (Poenari); Asistenți: Ioan Daniel
Ciocănea (Sibiu) și Florin Hanca (Aiud)
CS OTOPENI – FC BOTOȘANI
Arbitru: Mihai Ene (București); Asistenți: Bela Szoke (Constanța)
și Mihaela Gomoescu – Tepusa (București)
CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ – ASTRA II GIURGIU
Arbitru: Găină Cristian Sava (Bacău); Asistenți: Ferencz Tunyogi
(Zalău) și Costin Florescu (București)

Seria a
II-a

VOINȚA SIBIU – UNIREA ALBA IULIA, se dispută vineri, de la ora 16:30
DolceSport
Arbitru: George Rădulescu (București); Asistenți: Claudiu Florea
(Pitești) și Dragoș Vlad (Târgoviște)
FC BIHOR ORADEA – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Silviu Cătălin
Haramuz (Reșița) și Marius Bălan (Dej)
ARIEȘUL TURDA – UTA ARAD
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Adrian Ionescu
(Târgoviște) și Florin Pucheanu (Ulmi)
GAZ METAN CFR CRAIOVA – FC ARGEȘ
Arbitru: Ștefan Erdei (Oradea); Asistenți: Bogdan Gheorghioiu
(Timișoara) și Alina Mihoc (Arad)
MUREȘUL DEVA – ACS MU POLITEHNICA IAȘI
Arbitru: Dragoș Teodor (Constanța); Asistenți: Iulian Szekely
(Cluj-Napoca) și Carmen Neagu (Oradea)
PETROLUL PLOIEȘTI – ALRO SLATINA, se dispută duminică, de la ora
12:00
DolceSport
Arbitru: Dragoș Istrate (București); Asistenți: Daniel Hulubei și
Ovidiu Artene (ambii din Vaslui)
ACU ARAD – FC SILVANIA 3-0
Silvania s-a retras în iarnă
și va pierde toate meciurile la masa verde

CS MIOVENI stă, deoarece MINERUL
LUPENI
s-a
retras

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 05 Apr. 2011, 18:38 Actualizat: 05 Apr. 2011, 18:43 Arbitri
Pe aceeași temă