Dragoș Istrate arbitrează CS Mioveni – Petrolul

Autor: Mihai Andries Publicat: 17 Nov. 2010, 17:34 Actualizat: 17 Nov. 2010, 17:48 Arbitri
Dragoș Istrate  arbitrează CS Mioveni – Petrolul

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit brigăzile ce vor
conduce partidele etapei a 13-a din liga secundă. În Seria I,
meciul dintre Concordia Chiajna și FC Botoșani va fi condusă de o
brigadă din București condusă de la centru de Radu Petrescu.
Duminică, Cristian Sava Găină va arbitra meciul ce va încheia
etapa, Steaua II – Viitorul Constanța.

În Seria a II-a, tot o brigadă de arbitri din București condusă de
Dragoș Istrate va oficia derby-ul CS Mioveni – Petrolul Ploiești,
iar Marius Bocăneală va arbitra, sâmbătă, un alt meci interesant al
etapei, Voința Sibiu – Arieșul Turda.

Iată arbitrii
desemnați la meciurile rundei 13:

Seria
I

GLORIA BUZĂ‚U – CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ, vineri, ora 16:30
Arbitru: Romulus Constantin Pop (Târgu Mureș); Asistenți: Costin
Florescu (Clinceni) și Lorant Szanto (Târgu Mureș)
ASTRA II GIUGIU – FC SNAGOV
Arbitru: Cătălin Marian Pană (București); Asistenți: Claudiu Florea
(Pitești) și Adrian Ionescu (Târgoviște)
DELTA TULCEA – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (București); Asistenți: Ciprian
Petre Geambazu (Bușteni) și Ionel Valentin Dumitru
(Gherghița)
CONCORDIA CHIAJNA – FC BOTOȘANI
Arbitru: Radu Petrescu; Asistenți: Florin Stănescu și Iulian Radu
(toți din București)
SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI – CS OTOPENI
Arbitru: Ionuț Valentin Iugulescu (Târgoviște); Asistenți: Adrian
Popescu (Craiova) și Andrei Simonis (București)
DINAMO II – JUVENTUS BUCUREȘTI
Arbitru: Marian Nicolae Bordean (Sibiu); Asistenți: Daniel
Demetrescu (Râmnicu Vâlcea) și Carmen Neagu (Oradea)
CF BRĂ‚ILA – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Adrian Iliyeș (Ploiești); Asistenți: Lorin Adrian Udrea
(Târgu Jiu) și Nicolae Dobrică (Râmnicu Vâlcea)
STEAUA II – VIITORUL CONSTANȚA, duminică, ora 12:00 DolceSport
Arbitru: Cristian Sava Găină (Bacău); Asistenți: Ionuț Babadac
(Alexandria) și Cătălin Liviu Guloiu (Tisău)

Seria a
II-a

CS MIOVENI – PETROLUL PLOIEȘTI, vineri, ora 16:30 DolceSport
Arbitru: Dragoș Istrate; Asistenți: Vasile Marinescu și Valentin
Avram (toți din București)
ACS MU POLITEHNICA IAȘI – UNIREA ALBA IULIA
Arbitru: Dragoș Teodor (Constanța); Asistenți: Sebastian Eugen
Gheorghe (Suceava) și Urzică Vladimir (Piatra Neamț)
FC SILVANIA – UTA ARAD
Arbitru: Claudiu Ștefănuți (Năsăud); Asistenți: Gero Szabo și
Petrică Ionuț Cîmpeanu (ambii din Cluj-Napoca)
CSM RÂMNICU VÂLCEA – ALRO SLATINA
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Gabriel Dan și
Bogdan Gheorghioiu (ambii din Timișoara)
FC BIHOR ORADEA – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Gabriel Călin Mocean (Câmpia Turzii); Asistenți: Ioan
Daniel Ciocănea (Sibiu) și Bogdan Ioan Dragoș (Făgăraș)
ACU ARAD – GAZ METAN CFR CRAIOVA
Arbitru: Ludovic Cristian Uihelyi (Lugoj); Asistenți: Bogdan Daniel
Hârlab (Brașov) și Constantin Mihai Cantemir (Voila)
VOINȚA SIBIU – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Iuliu Marius Bocăneală (Galați); Asistenți: Cătălin Teodor
(Brăila) și Silviu Cătălin Haramuz (Reșița)
FC ARGEȘ stă, deoarece MINERUL
LUPENI
s-a
retras

Autor: Mihai Andries Publicat: 17 Nov. 2010, 17:34 Actualizat: 17 Nov. 2010, 17:48 Arbitri
Pe aceeași temă