Delegările etapei 27!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 11 May. 2011, 17:24 Actualizat: 11 May. 2011, 17:28 Arbitri
Delegările  etapei 27!

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând
delegările la meciurile etapei a 27 a Ligii a II-a.

Vineri se va disputa prima partidă a rundei. De la ora 16:30,
Săgeata Năvodari și Ceahlăul, primele două clasate din Seria I, se
vor duela la Năvodari, acolo unde vor fi arbitrate de Adrian
Cojocaru (Galați).

Sâmbătă, Adrian Illyeș (Ploiești) conduce un alt meci interesant
din Seria I, Concordia – Viitorul, iar, în Seria a II-a, Florin
Ghimbășan (Brașov) va împărți dreptatea de la centrul partidei ACU
Arad -Petrolul.

Duminică, de la ora 12:00, se va juca ultimul meci al etapei,
Romulus Pop (Târgu Mureș) urmând a fluiera de la centru pe FC Bihor
– ALRO Slatina.

Meciul CSM Râmnicu Vâlcea – FC Argeș va fi arbitrat de o brigadă
formată numai din arbitre. Cristina Babadac (Alexandria) va fi la
centru, iar la cele două tușe: Petruța Iugulescu (Târgoviște) și
Carmen Neagu (Oradea).

Iată arbitrii
desemnați la meciurile rundei 27:

Seria I

SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI – CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ,
se dispută vineri, de la ora
16:30
DolceSport
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galați); Asistenți: Vasile Dan
Popescu (Buzău) și Cătălin Teodor și Daniel Decă (Brăila)
DELTA TULCEA – FC SNAGOV
Arbitru: Eduard Marius Constantinescu (Craiova); Asistenți: Eduard
Crângașu (Ploiești) și Valentin Cristea (Călărași)
STEAUA II – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Ion Eugen Roșu (1 Decembrie); Asistenți: Elena Mușetoiu
(Câmpulung Muscel) și Gabriela Dănănae (București)
CONCORDIA CHIAJNA – VIITORUL CONSTANȚA
Arbitru: Adrian Illyeș (Ploiești); Asistenți: Dragoș Vlad
(Târgoviște) și Imre-Laszlo Bucși (Sfântu Gheorghe)
GLORIA BUZĂ‚U – FC BOTOȘANI
Arbitru: Marian Nicolae Bordean (Sibiu); Asistenți: Ioan Daniel
Ciocănea (Sibiu) și Mircea Mihail Grigoriu (București)
DINAMO II – CS OTOPENI
Arbitru: Ionel Ivan (Brăila); Asistenți: Adrian Ionescu
(Târgoviște) și Florin Pucheanu (Ulmi)
CF BRĂ‚ILA – JUVENTUS BUCUREȘTI
Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Asistenți: Bogdan Medrea (Râmnicu
Vâlcea) și Anghel Voicu (Suseni)
ASTRA II GIURGIU – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Ionuț Cătălin Neagu (Poenari); Asistenți: Daniel
Demetrescu (Râmnicu Vâlcea) și Lucian Sârbu (Focșani)

Seria a
II-a

CSM RÂMNICU VÂLCEA – FC ARGEȘ
Arbitru: Floarea Cristina Babadac (Alexandria); Asistenți: Petruța
Iugulescu (Târgoviște) și Carmen Neagu (Oradea)
CS MIOVENI – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Dan Monea (Aiud); Asistenți: Ferencz Tunyogi (Zalău) și
Lorin Adrian Udrea (Târgu Jiu)
ACU ARAD – PETROLUL PLOIEȘTI
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Dan Lucian Ilieș
(Brașov) și Mihai Marius Marica (Bistrița)
VOINȚA SIBIU – GAZ METAN CFR CRAIOVA
Arbitru: Dan Burcă (Mangalia); Asistenți: Bela Szoke (Constanța) și
Silviu Cătălin Haramuz (Reșița)
ACS MU POLITEHNICA IAȘI – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Iuliu Marius Bocăneală (Galați); Asistenți: Ciprian Iovu
(Botoșani) și Andra Simona Hiticas (Bistrița)
FC BIHOR ORADEA – ALRO SLATINA, se dispută duminică, de la ora
12:00

Arbitru: Romulus Constantin Pop (Târgu Mureș); Asistenți: Lorant
Szanto (Târgu Mureș) și Florin Potora (Aiud)
FC SILVANIA – UNIREA ALBA IULIA 0-3
Silvania s-a retras în iarnă
și va pierde toate meciurile la masa verde

UTA ARAD stă, deoarece MINERUL
LUPENI
s-a
retras

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 11 May. 2011, 17:24 Actualizat: 11 May. 2011, 17:28 Arbitri
Pe aceeași temă