Deaconu conduce CSMS Iași – Viitorul Constanța! Vezi delegările etapei

Publicat: 05 Oct. 2011, 15:06 Actualizat: 05 Oct. 2011, 15:09 Arbitri
Deaconu conduce CSMS Iași – Viitorul Constanța!  Vezi delegările etapei

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând delegările la meciurile celei de-a opta etapă a Ligii a II-a.

7 partide ale rundei se vor disputa sâmbătă, de la ora 11:00, dintre acestea, cel mai important va fi arbitrat de Alexandru Deaconu (București), CSMS Iași – Viitorul Constanța. Alte 5 meciuri se vor disputa în aceeași zi, însă de la ore diferite, 12, 13, 18 și 20. În seria I, Dinamo II – Săgeata Năvodari va fi arbitrate de Ionuț Cătălin Neagu (Poenari), în timp ce în Seria a II-a, FC Timișoara – FC Maramureș va fi condus de Marius Omuț (Oradea).

Duminică se vor disputa ultimele două jocuri ale etapei, Gloria Buzău – FC Botoșani urmând a fi condus de la centru de Mugurel Vădan (București), în timp ce derby-ul dintre Unirea Alba Iulia și UTA Arad va fi arbitrate de Eduard Marius Constantinescu (Craiova).

Alte două meciuri ale etapei VIII au fost reprogramate din cauza convocărilor la naționala de tineret.

Iată brigăzile de arbitri desemnate la meciurile etapei VIII:

Seria I

8 octombrie, ora 11:00
DELTA TULCEA – VICTORIA BRĂ‚NEȘTI
Arbitru: Ion Marius Marodin; Asistenți: Bogdan Velicu și Cosmin Vătămanu (toți din București)

FC SNAGOV – ASTRA II GIURGIU
Arbitru: Ionuț Valentin Iugulescu (Târgoviște); Asistenți: Liviu Ciubotariu (Galați) și Florin Pucheanu (Ulmi)

CALLATIS MANGALIA – CS OTOPENI
Arbitru: Ovidiu Petru Oprea (Ploiești); Asistenți: Ionel Valentin Dumitru (Gherghița) și Valentin Cristea (Călărași)

CS MUNICIPAL STUDENȚESC IAȘI – VIITORUL CONSTANȚA
Arbitru: Alexandru Deaconu; Asistenți: Bogdan Gheorghe și Vlad Bârleanu (toți din București)

8 octombrie, ora 12:00
CF BRĂ‚ILA – FCM BACĂ‚U
Arbitru: Zoltan Iosif Erdei (Slatina); Asistenți: Cătălin Liviu Guloiu (Tisău) și Vasile Dan Popescu (Buzău)

8 octombrie, ora 13:00
DINAMO II BUCUREȘTI – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI
Arbitru: Ionuț Cătălin Neagu (Poenari); Asistenți: Marius Cristian Marchidanu (Brăila) și George Florin Neacșu (Câmpulung Muscel)

8 octombrie, ora 20:00
FARUL CONSTANȚA – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Adrian Ionescu și Gabriel Ion Cătană (ambii din Târgoviște)

9 octombrie, ora 12:00
GLORIA BUZĂ‚U – FC BOTOȘANI
Arbitru: Mugurel Vădan (București); Asistenți: Daniel Demetrescu (Râmnicu Vâlcea) și Imre-Laszlo Bucși (Sfântu Gheorghe)

Seria II

8 octombrie, ora 11:00
ARIEȘUL TURDA – JUVENTUS BUCUREȘTI
Arbitru: George Cătălin Găman; Asistenți: Dragoș Mihai Iliescu și Daniel Mitruți (toți din Craiova)

ALRO SLATINA – CHINDIA TÂRGOVIȘTE
Arbitru: Dan Monea (Aiud); Asistenți: Nicolae Megheșan (Târnăveni) și Alexandru Vodă (Alba Iulia)

FC OLT – LUCEAFĂ‚RUL ORADEA
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Bogdan Ioan Dragoș (Făgăraș) și Constantin Mihai Cantemir (Voila)

8 octombrie, ora 13:00
CSM RÂMNICU VÂLCEA – FC ARGEȘ PITEȘTI
Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare); Asistenți: Florin Liviu Burlacu (Urziceni) și Mihaela Popescu Blîndu (Târgu Jiu)

8 octombrie, ora 18:00
FC TIMIȘOARA – FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE
Arbitru: Marius Omuț (Oradea); Asistenți: Răzvan Constantin Nistoran și Silviu Cătălin Haramuz (ambii din Reșița)

9 octombrie, ora 11:00
UNIREA ALBA IULIA – FC UTA ARAD
Arbitru: Eduard Marius Constantinescu (Craiova); Asistenți: Flavius Damaschin (Timișoara) și Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu)

GLORIA BISTRIȚA – GAZ METAN SEVERIN
, reprogramat pe 18 octombrie, ora 13:00.
FC BIHOR ORADEA – MUREȘUL DEVA, reprogramat pe 19 octombrie, ora 15:00.

Publicat: 05 Oct. 2011, 15:06 Actualizat: 05 Oct. 2011, 15:09 Arbitri
Pe aceeași temă