Dan Monea arbitrează FC Timișoara – FC Olt! Iată delegările etapei

Publicat: 30 Aug. 2011, 17:09 Actualizat: 30 Aug. 2011, 17:11 Arbitri
Dan Monea arbitrează FC Timișoara – FC Olt!  Iată delegările etapei

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând delegările la meciurile celei de-a treia etape al Ligii a II-a. Majoritatea acestora se dispută sâmbătă, de la ora 11:00, alte două partide urmând a se disputa sâmbătă, de la ora 19:00, și duminică, de ora 11:00. Meciul dintre Gaz Metan Severin și FC bihor Oradea a fost amânat pentru data de 14 septembrie.

Partida dintre primele două clasate ale Seriei I, Viitorul Constanța – Dinamo II, va fi arbitrate de la centru de Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe). Un alt meci interesant al etapei, CS Otopeni – Farul, va fi condus de Ionuț Cătălin Neagu (Poenari).

În Seria a II-a, Marius Omuț (Oradea) va arbitra Unirea Alba Iulia – ALRO Slatina, în timp ce Dan Monea (Aiud) va împărți dreptatea la FC Timișoara – FC Olt.

Duminică, Chindia Târgoviște – FC Argeș va fi arbitrat de Dragoș Teodor (Constanța).

Iată brigăzile de arbitri desemnate la meciurile etapei III:

Seria I

3 septembrie, ora 11:00
VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – CF BRĂ‚ILA
Arbitru: Cristina Bujor (București); Asistenți: Lorin Adrian Udrea (Târgu Jiu) și Gabriela Dănănae (București)

FC BOTOȘANI – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Lucian Sârbu (Focșani) și Ovidiu Arușoaie (Piatra Neamț)

ASTRA II GIURGIU – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Florin Marian Constantin (Popești Leordeni); Asistenți: Constantin Mihai Cantemir (Voila) și Bogdan Ioan Dragoș (Făgăraș)

CS OTOPENI – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Ionuț Cătălin Neagu (Poenari); Asistenți: Ciprian Petre Geambazu (Bușteni) și Mihaela Gomoescu – Țepușa (București)

VIITORUL CONSTANȚA – DINAMO II BUCUREȘTI
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Cătălin Teodor și Marius Cristian Marchidanu (ambii din Brăila)

FCM BACĂ‚U – DELTA TULCEA
Arbitru: Daniel Decă (Brăila); Asistenți: Iulian Cătălin Brînză și Ciprian Iovu (ambii din Botoșani)

CS MUNICIPAL STUDENȚESC IAȘI – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Claudiu Gabriel Baboia (București); Asistenți: Costin Florescu (București) și George Marian Fridl (Comănești)

CALLATIS MANGALIA – FC SNAGOV
Arbitru: Cătălin Buși (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Joszef Peter și Imre-Laszlo Bucși (ambii din Sfântu Gheorghe)

Seria II

3 septembrie, ora 11:00
MUREȘUL DEVA – GLORIA BISTRIȚA
Arbitru: Dan Burcă (Mangalia); Asistenți: Ferencz Tunyogi (Zalău) și Dan Lucian Ilieș (Brașov)

LUCEAFĂ‚RUL ORADEA – JUVENTUS BUCUREȘTI
Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Marius Florin Badea (Râmnicu Vâlcea) și Doru Claudiu Lucaciu (Cluj-Napoca)

FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE – ARIEȘUL TURDA
Arbitru: Florin Ovidiu Mazilu (Satu Mare); Asistenți: Mihai Marius Marica (Bistrița) și Alina Mihoc (Arad)

UNIREA ALBA IULIA – ALRO SLATINA
Arbitru: Marius Omuț (Oradea); Asistenți: Ovidiu Timar (Marghita) și Carmen Neagu (Oradea)

FC TIMIȘOARA – FC OLT
Arbitru: Dan Monea (Aiud); Asistenți: Nicolae Megheșan (Târnăveni) și Mihaela Popescu Blîndu (Târgu Jiu)

3 septembrie, ora 19:00
FC UTA ARAD – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Dan Florin Dreve (Cluj-Napoca); Asistenți: Răzvan Constantin Nistoran și Silviu Cătălin Haramuz (ambii din Reșița)

4 septembrie, ORA 11:00
CHINDIA TÂRGOVIȘTE – FC ARGEȘ PITEȘTI
Arbitru: Dragoș Teodor (Constanța); Asistenți: Ionel Valentin Dumitru (Gherghița) și Ioana Larisa Săvulea (Târgu Jiu)

14 septembrie, ora 20:00
GAZ METAN SEVERIN – FC BIHOR ORADEA

Publicat: 30 Aug. 2011, 17:09 Actualizat: 30 Aug. 2011, 17:11 Arbitri
Pe aceeași temă