Comănescu arbitrează „U” Cluj – FCM Târgu Mureș

Publicat: 20 May. 2010, 17:50 Actualizat: 20 May. 2010, 18:07 Arbitri
Comănescu arbitrează  „U” Cluj – FCM Târgu Mureș

Sâmbătă și duminică vor avea loc meciurile etapei 31 ale ligii
secunde. Comisia Centrală a Arbitrilor l-a delegat la derby-ul
Seriei a II-a, Universitatea Cluj – FCM Târgu Mureș, pe Adrian
Comănescu din Râmnicu Vâlcea, iar la cele două tușe pe Sebastian
Gheorghe din Suceava și Bogdan Velicu din București.

Gheorghe Prodan arbitrează meciul din prima serie dintre Petrolul
Ploiești și Gloria Buzău, iar Paul Unimatan va fi la centrul
partidei de duminică dintre Victoria Brănești și Dunărea
Giurgiu.

Un alt meci interesant al etapei se va juca la Arad acolo unde
Florin Marcu îi va arbitra pe UTA și FC Argeș. Cristina Dorcioman
va împărți dreptatea în Arieșul Turda – Mureșul Deva, un meci în
care una dintre echipe se va salva, iar alta va lua calea Ligii a
III-a.

Iată arbitrii desemnați la meciurile rundei 30:

Seria
I
:

SĂ‚GEATA STEJARU – CONCORDIA CHIAJNA
Arbitru: Ionuț Iugulescu (Târgoviște); Asistenți: Florin Stănescu
(București) și Adrian Midișan (Constanța)

FC BOTOȘANI – DELTA TULCEA
Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iași); Asistenți: Gabriel Bârjac și
Ferencz Tunyogi (ambii din Zalău)

SPORTUL STUDENȚESC – TRICOLORUL BREAZA
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Ioan Ciocănea
(Sibiu) și George Fridl (Comănești)

FARUL CONSTANȚA – CSM RÂMNICU SĂ‚RAT
Arbitru: Zoltan Erdei (Slatina); Asistenți: Ionel Dumitru
(Gherghița) și Florin Pucheanu (Ulmi)

PETROLUL PLOIEȘTI – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Gheorghe Prodan (Cluj-Napoca); Asistenți: Joszef Fodor
(Odorheiu Secuiesc) și Gabriel Stroe (Pitești)

DINAMO II – FCM BACĂ‚U
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); Asistenți: Nicolae
Megheșan (Târnăveni) și Lorant Szanto (Târgu Mureș)

FC SNAGOV – STEAUA II ora 13:00
Arbitru: Cristina Babadac (Alexandria); Asistenți: Dan Ilieș
(Brașov) și Elena Mușetoiu (Câmpulung Muscel)

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – DUNĂ‚REA GIURGIU
duminică, ora
13:00

Arbitru: Paul Unimatan (Zalău); Asistenți: Dragoș Vlad și Adrian
Ionescu (ambii din Târgoviște)

CETATEA SUCEAVA – DUNĂ‚REA GALAȚI 0-3
Nu se dispută.

Seria a
II-a

UTA ARAD – FC ARGEȘ
Arbitru: Florin Marcu (Oradea); Asistenți: Petru Gaspar și Bogdan
Gheorghioiu (ambii din Timișoara)

CSM RÂMNICU VÂLCEA – MINERUL LUPENI
Arbitru: Dragoș Istrate (București); Asistenți: Adrian Udrea Lorin
(Târgu Jiu) și Ciprian Geambazu (Bușteni)

DACIA MIOVENI – GAZ METAN CFR CRAIOVA
Arbitru: Florin Miron (București); Asistenți: Bogdan Medrea
(Râmnicu Vâlcea) și Irina Mîrț (București)

FC SILVANIA – FC BAIA MARE
Arbitru: Marian Bordean (Sibiu); Asistenți: Florin Hanca (Aiud) și
Emil Cristea (Arad)

FORTUNA COVACI – FC BIHOR
Arbitru: Dan Monea (Cluj-Napoca); Asistenți: Iulian Szekely
(Cluj-Napoca) și Silviu Haramuz (Reșița)

ARIEȘUL TURDA – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel); Asistenți: Valentin
Avram și Andrei Simonis (ambii din București)

UNIVERSITATEA CLUJ – FCM TÂRGU MUREȘ
duminică, ora
11:00

Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Sebastian
Gheorghe (Suceava) și Bogdan Velicu (București)

JIUL PETROȘANI – CS OTOPENI 0-3
Nu se dispută.

FC DROBETA – CFR TIMIȘOARA
Nu se dispută.

Publicat: 20 May. 2010, 17:50 Actualizat: 20 May. 2010, 18:07 Arbitri
Pe aceeași temă