Colțescu arbitrează CS Otopeni – Ceahlăul

Autor: Marian Dima Publicat: 05 Oct. 2010, 17:47 Actualizat: 05 Oct. 2010, 17:52 Arbitri
Colțescu  arbitrează CS Otopeni – Ceahlăul

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit brigăzile ce vor
conduce partidele etapei a 7-a din liga secundă. În Seria I,
întâlnirea dintre echipele dobrogene, Săgeata Stejaru și Delta
Tulcea, va fi arbitrată de Alexandru Deaconu, în timp ce Dunărea
Galați – Viitorul Constanța și CS Otopeni – Ceahlăul vor fi
arbitrate, la rândul lor, de alți doi centrali din Lotul A,
Augustus Constantin și Sebastian Colțescu.

În Seria a II-a, liderul, Petrolul Ploiești va juca contra
Mureșului Deva și va fi arbitrat de la centru de Dan Bucă. ACU Arad
– Unirea Alba Iulia va fi condusă în teren de trei arbitre, în
frunte cu Cristina Babadac.

Iată arbitrii
desemnați la meciurile rundei 7:

Seria
I

GLORIA BUZĂ‚U – STEAUA II BUCUREȘTI, vineri, ora 18:00
Arbitru: Dragoș Teodor (Constanța), Asistenți: Dănuț Dumitru și
Lucian Sârbu (ambii din Focșani)
SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI – DELTA TULCEA
Arbitru: Alexandru Deaconu, Asistenți: Iulian Radu și Bogdan
Gheorghe (toți din București)
CF BRĂ‚ILA – FARUL CONSTANȚA
Arbitru: Cristian Găină Sava (Bacău), Asistenți: Vasile Marinescu
(București) și Petruța Iugulescu (Târgoviște)
DUNĂ‚REA GALAȚI – VIITORUL CONSTANȚA
Arbitru: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea), Asistenți: Sebastian
Eugen Gheorghe (Suceava) și Ciprian Petre Geambazu (Bușteni)
JUVENTUS BUCUREȘTI – FC BOTOȘANI
Arbitru: Cătălin Popa (Pitești), Asistenți: Daniel Mitruți
(Craiova) și Adrian Midișan (Constanța)
CONCORDIA CHIAJNA – ASTRA II GIURGIU, duminică, ora 11:00
Arbitru: Marian Nicolae Bordean (Sibiu), Asistenți: Cătălin Teodor
(Brăila) și Nicolae Dobrică (Râmnicu Vâlcea)
DINAMO II BUCUREȘTI – FC SNAGOV, duminică, ora 11:00
Arbitru: Dan Monea (Aiud), Asistenți: Adrian Ionescu (Târgoviște)
și Lorin Adrian Udrea (Târgu Jiu)
CS OTOPENI – CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ, duminică, ora 12:00
Arbitru: Sebastian Colțescu (Craiova), Asistenți: Stelian Slabu
(Brașov) și Marius Nicoară (Băile Herculane)

Seria 2

CSM RÂMNICU VÂLCEA – ACS MU POLITEHNICA IAȘI
Arbitru: Adrian Stănescu (Popești Leordeni), Asistenți: Lorant
Szanto (Târgu Mureș) și Ciprian Florin Danșa (Oradea)
FC BIHOR ORADEA – MINERUL LUPENI
Arbitru: Gabriel Calin Mocean (Câmpia Turzii), Asistenți: Florin
Potora (Aiud) și Petrică Ionuț Cîmpeanu (Cluj-Napoca)
CS MIOVENI – FC SILVANIA
Arbitru: Florin Miron (București), Asistenți: Ioan Daniel Ciocănea
(Sibiu) și Vlad Bârleanu (București)
ACU ARAD – UNIREA ALBA IULIA
Arbitru: Ștefan Erdei (Oradea), Asistenți: Iulian Szekely
(Cluj-Napoca) și Ferencz Tunyogi (Zalău)
VOINȚA SIBIU – UTA ARAD
Arbitru: Floarea Cristina Babadac (Alexandria), Asistenți: Monica
Rigo (Cluj-Napoca) și Carmen Neagu (Oradea)
ARIEȘUL TURDA – FC ARGEȘ
Arbitru: Cornel Constantin Făniță (Timișoara), Asistenți:
Constantin Mihai Cantemir (Voila) și Bogdan Ioan Dragoș
(Făgăraș)
GAZ METAN CFR CRAIOVA – ALRO SLATINA
Arbitru: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel), Asistenți: Costin
Florescu (Clinceni) și Valentin Cristea (Călărași)
PETROLUL PLOIEȘTI – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Dan Burcă (Mangalia), Asistenți: Dragoș Vlad (Târgoviște)
și Anghel Voicu (Suseni)

Autor: Marian Dima Publicat: 05 Oct. 2010, 17:47 Actualizat: 05 Oct. 2010, 17:52 Arbitri
Pe aceeași temă