Chivulete arbitrează ACSMU – CS Mioveni

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 17 Mar. 2011, 13:34 Actualizat: 17 Mar. 2011, 13:50 Arbitri
Chivulete arbitrează  ACSMU – CS Mioveni

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând
delegările la meciurile etapei a 18 a Ligii a II-a. În Seria I se
remarcă numirea lui Radu Petrescu la partida dintre Farul Constanța
și Ceahlăul Piatra Neamț, cât și cea a lui Cristian Sava Găină la
Astra II Giurgiu – Săgeata Năvodari.

În Seria a II-a, Andrei Chivulete va arbitra, vineri, derby-ul
dintre ACSMU Poli Iași – CS Mioveni, iar Georgian Ionescu va
conduce, sâmbătă, CSM Râmnicu Vâlcea – Voința Sibiu. Etapa va fi
încheiată cu meciul de duminică dintre Unirea Alba Iulia – Petrolul
Ploiești, arbitrat de Marian Balaci.

Iată arbitrii
desemnați la meciurile rundei 18:

Seria
I

ASTRA II GIURGIU – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI
Arbitru: Cristian Sava Găină (Bacău); Asistenți: Dragoș Mihai
Iliescu (Craiova) și Bogdan Velicu (București)
GLORIA BUZĂ‚U – DINAMO II
Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Lorant Szanto
(Târgu Mureș) și Mihai Marius Marica (Bistrița)
CONCORDIA CHIAJNA – CF BRĂ‚ILA
Arbitru: Marian Nicolae Bordean (Sibiu); Asistenți: Irina Mîrț și
Gabriela Dănănae (ambii din București)
STEAUA II – DUNĂ‚REA GALAȚI
Arbitru: Florin Marian Constantin (Popești Leordeni); Asistenți:
Dragoș Vlad (Târgoviște) și Anghel Voicu (Suseni)
DELTA TULCEA – JUVENTUS BUCUREȘTI
Arbitru: Cătălin Buși (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Bela Szoke
(Constanța) și Adrian Ionescu (Târgoviște)
FC SNAGOV – CS OTOPENI
Arbitru: George Rădulescu (București); Asistenți: Daniel Mitruți
(Craiova) și Gabriel Sabin Stroe (Pitești)
FARUL CONSTANȚA – CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ
Arbitru: Radu Petrescu; Asistenți: Florin Stănescu și Andrei
Constantinescu (toți din București)
VIITORUL CONSTANȚA – FC BOTOȘANI
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Lucian Sârbu
și Dănuț Dumitru (ambii din Focșani)

Seria a
II-a

ACS MU POLITEHNICA IAȘI – CS MIOVENI, vineri, ora 19:00 DolceSport
Arbitru: Andrei Chivulete (București); Asistenți: Vladimir Urzică
(Piatra Neamț) și Ovidiu Artene (Vaslui)
FC BIHOR ORADEA – ACU ARAD
Arbitru: Cornel Constantin Făniță (Timișoara); Asistenți: Joszef
Fodor (Odorheiu Secuiesc) și Monica Rigo (Cluj-Napoca)
CSM RÂMNICU VÂLCEA – VOINȚA SIBIU
Arbitru: Georgian Ionescu (Buzău); Asistenți: Adrian Popescu
(Craiova) și Iulian Szekely (Cluj-Napoca)
UTA ARAD – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Ștefan Erdei (Oradea); Asistenți: Marius Bălan (Dej) și
Carmen Neagu (Oradea)
FC ARGEȘ – ALRO SLATINA
Arbitru: Emil Voicu (Bacău); Asistenți: Ionuț Babadac (Alexandria)
și Bogdan Daniel Hârlab (Brașov)
UNIREA ALBA IULIA – PETROLUL PLOIEȘTI,
duminică, de la ora
12:00
DolceSport
Arbitru: Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin); Asistenți: Vasile
Marinescu (București) și Ferencz Tunyogi (Zalău)
FC SILVANIA – GAZ METAN CFR CRAIOVA 0-3
Silvania s-a retras în iarnă
și va pierde toate meciurile la masa verde

ARIEȘUL TURDA stă, deoarece MINERUL
LUPENI
s-a
retras

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 17 Mar. 2011, 13:34 Actualizat: 17 Mar. 2011, 13:50 Arbitri
Pe aceeași temă