Augustus Constantin va conduce meciul Dacia Mioveni – UTA

Publicat: 07 Apr. 2010, 16:00 Actualizat: 08 Apr. 2010, 10:24 Arbitri
Augustus Constantin va conduce meciul  Dacia Mioveni – UTA

Etapa a XXIII-a ne oferă câteva nume foarte cunoscute la centru.
Începând cu Augustus Constantin care a fost delegat la cel mai
important meci al etapei din Seria de Vest și continuând cu Teodor
Crăciunescu care va conduce jocul Gloria Buzău – Delta Tulcea.

Derby-ul etapei din Seria de Est va fi arbitrat de sătmăreanul
Istvan Kovacs, iar Adrian Comănescu va conduce meciul liderului din
seria a doua, FCM Târgu Mureș cu FC Bihor.

Iată lista completă a arbitrilor și a asistenților din acest
weekend:

Seria
I:

GLORIA BUZĂ‚U – DELTA TULCEA

Arbitru: Teodor Crăciunescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Ionel
Popa (Pașcani) și Florin Păunescu (Râmnicu Vâlcea)

TRICOLORUL BREAZA – SĂ‚GEATA STEJARU

Arbitru: Ionel Ivan (Brăila); Asistenți: Marius Nicoară (Băile
Herculane) și Marian Gaspar (Timișoara)

DUNĂ‚REA GIURGIU – DUNĂ‚REA GALAȚI

Arbitru: Cristina Dorcioman (Câmpia Turzii); Asistenți: Irina
Mîrț (București) și Monica Rigo (Cluj Napoca)

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – DINAMO II BUCUREȘTI

Arbitru: Gabriel Mocean (Câmpia Turzii); Asistenți: Tudorel
Potora (Turda) și Lucian Sârbu (Focșani)

CONCORDIA CHIAJNA – FCM BACĂ‚U

Arbitru: Eugen Roșu (Băbeni); Asistenți: Dan Popescu (Buzău) și
Liviu Guloiu (Tisău)

FC SNAGOV – FC BOTOȘANI

Arbitru: Mihai Ene (București); Asistenți: Joszef Fodor
(Odorheiu Secuiesc) și Joszef Peter (Sfântu Gheorghe)

STEAUA II BUCUREȘTI – CSM RÂMNICU
SĂ‚RAT
, ora 13.00

Arbitru: Valentin Iugulescu (Târgoviște); Asistenți: Gabriel
Stroe (Pitești) și Bogdan Dragoș (Făgăraș)

SPORTUL STUDENȚESC – FARUL
CONSTANȚA
,
duminică ora 13.00

Arbitru: Istvan Kovacs (Carei); Asistenți: Ovidiu Artene
(Vaslui) și Costin Florescu (Satu Mare)

PETROLUL PLOIEȘTI – CETATEA SUCEAVA, nu se
dispută.

Seria a
II-a:

DACIA MIOVENI – UTA ARAD, vineri ora 19.00

Arbitru: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea); Asistenți:
Valentin Avram și Mihai Gheorghe (ambii din București)

FC BAIA MARE – FC ARGEȘ

Arbitru: Florin Marcu (Bihor); Asistenți: Radu Iulius Timar
(Marghita) și Ciprian Danșa (Oradea)

GAZ METAN CFR CRAIOVA – CS OTOPENI

Arbitru: Cornel Făniță (Timișoara); Asistenți: Bogdan
Gheorghioiu (Timișoara) și Nicolae Dobrică (Râmnicu Vâlcea)

FC BIHOR – FCM TÂRGU MUREȘ

Arbitru: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Lucian
Dan Ilieș (Brașov) și Ferencz Tunyogi (Zalău)

FORTUNA COVACI – ARIEȘUL TURDA

Arbitru: Claudiu Ștefănuți (Bistrița); Asistenți: Bogdan Hârlab
(Brașov) și Emil Cristea (Arad)

FC SILVANIA – UNIVERSITATEA CLUJ

Arbitru: Claudiu Baboia; Asistenți: Andrei Constantinescu și
Andrei Simonis (toți din București)

MINERUL LUPENI – FC DROBETA, nu se dispută.

CSM RÂMNICU VÂLCEA – JIUL PETROȘANI,
nu se
dispută.

MUREȘUL DEVA stă.

Publicat: 07 Apr. 2010, 16:00 Actualizat: 08 Apr. 2010, 10:24 Arbitri
Pe aceeași temă