Augustus Constantin arbitrează Viitorul Constanța – Concordia Chiajna

Autor: Mihai Andries Publicat: 10 Nov. 2010, 18:19 Actualizat: 10 Nov. 2010, 18:27 Arbitri
Augustus Constantin arbitrează  Viitorul Constanța – Concordia Chiajna

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit brigăzile ce vor
conduce partidele etapei a 12-a din liga secundă. În Seria I,
derby-ul dintre Ceahlăul Piatra Neamț și Săgeata Năvodari va fi
arbitrat de la centru de Mihai Prodan din Cluj-Napoca. Celălalt
meci interesant al seriei, Viitorul Constanța – Concordia Chiajna,
va fi condus de Augustus Constantin din Râmnicu Vâlcea.

În Seria a II-a, Claudiu Baboia din București va arbitra Unirea
Alba Iulia – FC Silvania, în timp ce Dragoș Teodor din Constanța ca
conduce Petrolul – ACU Arad.

Iată arbitrii
desemnați la meciurile rundei 12:

Seria
I

CEAHLĂ‚UL PIATRA NEAMȚ – SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI,
vineri, ora 16:30
DolceSport
Arbitru: Gheorghe Mihai Prodan (Cluj-Napoca); Asistenți: Nicolae
Megheșan (Târnăveni) și Gero Szabo (Cluj-Napoca)
FC SNAGOV – DELTA TULCEA
Arbitru: Adrian Iliyeș (Ploiești); Asistenți: Lucian Sârbu și Dănuț
Dumitru (ambii din Focșani)
FARUL CONSTANȚA – STEAUA II
Arbitru: George Rădulescu (București); Asistenți: Joszef Fodor
(Odorheiu Secuiesc) și Joszef Peter (Sfântu Gheorghe)
FC BOTOȘANI – GLORIA BUZĂ‚U
Arbitru: Gabriel Calin Mocean (Câmpia Turzii); Asistenți: Ferencz
Tunyogi (Zalău) și Monica Rigo (Cluj-Napoca)
CS OTOPENI – DINAMO II
Arbitru: Floarea Cristina Babadac (Alexandria); Asistenți: Irina
Mîrț și Mihaela Gomoescu – Țepusă (ambii din București)
JUVENTUS BUCUREȘTI – CF BRĂ‚ILA
Arbitru: Cătălin Florescu (Techirghiol); Asistenți: Elena Mușetoiu
(Câmpulung Muscel) și Blîndu Mihaela Popescu (Târgu Jiu)
DUNĂ‚REA GALAȚI – ASTRA II GIUGIU
Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Gabriel Sabin
Stroe (Pitești) și Daniel Mitruți (Craiova)
VIITORUL CONSTANȚA – CONCORDIA CHIAJNA,
duminică, ora 12:00
DolceSport
Arbitru: Augustus Constantin (Râmnicu Vâlcea); Asistenți: Ovidiu
Artene și Daniel Hulubei (ambii din Vaslui)

Seria a
II-a

UNIREA ALBA IULIA – FC SILVANIA, vineri, ora 14:00
Arbitru: Claudiu Gabriel Baboia (București); Asistenți: Ciprian
Florin Danșa (Oradea) și Iulian Szekely (Cluj-Napoca)
FC ARGEȘ – CSM RÂMNICU VÂLCEA
Arbitru: Adrian Viorel Cojocaru (Galați); Asistenți: Vlad Bârleanu
(București) și George Marian Fridl (Comănești)
ALRO SLATINA – FC BIHOR ORADEA
Arbitru: Florin Miron (București); Asistenți: Liviu Ciubotariu
(Galați) și Cătălin Teodor (Brăila)
MUREȘUL DEVA – CS MIOVENI
Arbitru: Paul Unimatan (Zalău); Asistenți: Dorin Mudura (Oradea) și
Stelian Slabu (Brașov)
PETROLUL PLOIEȘTI – ACU ARAD
Arbitru: Dragoș Teodor (Constanța); Asistenți: Costin Florescu
(Clinceni) și Ioana Larisa Săvulea (Târgu Jiu)
GAZ METAN CFR CRAIOVA – VOINȚA SIBIU
Arbitru: Florin Ghimbășan (Brașov); Asistenți: Bogdan Gheorghioiu
(Timișoara) și Alina Mihoc (Arad)
ARIEȘUL TURDA – ACS MU POLITEHNICA IAȘI
Arbitru: Sorin Tarcea (Timișoara); Asistenți: Flavius Damaschin
(Timișoara) și Lorant Szanto (Târgu Mureș)
UTA ARAD stă, deoarece MINERUL
LUPENI
s-a
retras

Autor: Mihai Andries Publicat: 10 Nov. 2010, 18:19 Actualizat: 10 Nov. 2010, 18:27 Arbitri
Pe aceeași temă