Alexandru Deaconu, la derbyul seriei 1

Publicat: 12 Nov. 2009, 12:44 Actualizat: 12 Nov. 2009, 12:45 Arbitri
Alexandru Deaconu,  la derbyul seriei 1

Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit centrali și asistenții
ce vor oficia la meciurile etapei a 14-a din liga secundă. Derby-ul
seriei 1 va fi condus de Alexandru Diaconu, în timp ce în vest
Claudiu Baboia va împărți dreptatea pe teren în cel mai important
meci al rundei dintre FC Argeș și UTA.

Seria
I

CONCORDIA Chiajna – SĂ‚GEATA Stejaru
Arbitru: Comănescu Adrian (Râmnicu Valcea); Asistenți: Avram
Valentin (București) și Constantinescu Andrei (București)

DELTA Tulcea – FC Botoșani
Arbitru: Bocăneală Iuliu Marius (Galați); Asistenți: Szoke Bela
(Constanța) și Dimancea Paul (Constanța)

TRICOLORUL Breaza – SPORTUL STUDENȚESC
București

Arbitru: Roșu Ion Eugen (Băbeni); Asistenți: Udrea Lorin Adrian
(Târgu Jiu) și Popescu Blîndu Mihaela (Târgu Jiu)

CSM Râmnicu Sărat – FARUL Constanța
Arbitru: Vădan Mugurel (București); Asistenți: Fridl George Marian
(Comănești) și Ilieș Dan Lucian (Brașov)

FCM DUNĂ‚REA Galați – CETATEA Suceava

Arbitru: Stănescu Adrian (București); Asistenți: Simonis Andrei
(București) și Gomoescu – Tepusa Mihaela (București)

FCM Bacău – DINAMO II București

Arbitru: Amarandei Ciprian (Vaslui); Asistenți: Borcan Ionuț
(Ploiești) și Vlad Dragoș (Târgoviște)

STEAUA II București – FC Snagov
Arbitru: Albon Teodora (Cluj-Napoca – Cluj); Asistenți: Mîrț Irina
(București) și Iugulescu Petruța (Târgoviște)

GLORIA Buzău – PETROLUL Ploiești
Arbitru: Deaconu Alexandru (București): Asistenți: Dumitrescu
Eduard (Pitești) și Gheorghe Sebastian Eugen (Suceava)

DUNĂ‚REA Giurgiu – Victoria Brănești
Arbitru: Ene Mihai (București); Florea Claudiu (Pitești) și Teodor
Cătălin (Brăila)

Seria
II

MINERUL Lupeni – CSM Râmnicu Vâlcea
Arbitru: Constantin Florin Marius (Popești Leordeni); Asistenți:
Guloiu Cătălin Liviu (Tisău) și Bârjac Gabriel Ioan (Zalău)

CS Otopeni – JIUL Petroșani
Arbitru: Rusandu Lucian (Sfântu Gheorghe); Asistenți: Mitruți
Daniel (Craiova) și Dumitru Dănuț (Focșani)

GAZ METAN CFR Craiova – DACIA Mioveni
Arbitru: Chivulete Andrei Florin (București); Asistenți: Damaschin
Flaviu (Timișoara) și Timar Iulius-Radu (Marghita)

FC Baia Mare – FC SILVANIA Șimleu
Silvaniei

Arbitru: Erdei Ștefan (Oradea); Aisitenți: Dan Gabriel (Timișoara)
și Hanca Florin (Aiud)

FC BIHOR Oradea – FORTUNA Covaci
Arbitru: Ștefănuți Claudiu (Năsăud); Asistenți: Cristea Emil Ioan
(Arad) și Rigo Monica (Cluj-Napoca)

FCM Târgu Mureș – UNIVERSITATEA Cluj
Arbitru: Ghimbășan Florin (Brașov); Asistenți: Nicoară Marius
(Băile Herculane) și Sârbu Lucian (Focșani)

MUREȘUL Deva – ARIEȘUL Turda
Arbitru: Rădulescu George (București); Asistenți: Hârlab Bogdan
Daniel (Brașov) și Popescu Adrian (Craiova)

FC Argeș Pitești – UTA Arad
Arbitru: Baboia Claudiu Gabriel (București); Asistenți: Fodor
Joszef (Odorheiu Secuiesc) și Florescu Costin (Satu Mare)

Publicat: 12 Nov. 2009, 12:44 Actualizat: 12 Nov. 2009, 12:45 Arbitri
Pe aceeași temă