Alexandru Deaconu arbitrează Gloria Bistrița – FC Timișoara

Publicat: 08 Sep. 2011, 17:50 Actualizat: 08 Sep. 2011, 17:52 Arbitri
Alexandru Deaconu  arbitrează Gloria Bistrița – FC Timișoara

Comisia Centrală a Arbitrilor a publicat lista cuprinzând delegările la meciurile celei de-a patra etape al Ligii a II-a.

Vineri, Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel) arbitrează meciul din deschiderea rundei, Gloria Buzău – FCM Bacău, în timp ce Cătălin Popa (Pitești) conduce, sâmbătă, derby-ul Seriei I, Delta Tulcea – Viitorul Constanța.

În Seria a II-a, Claudiu Ștefănuți (Năsăud) arbitrează de la ora 13:00 meciul dintre FC Bihor Oradea – FC UTA Arad, iar Alexandru Deaconu (București) împarte dreptatea în ultimul meci al etapei, cel de luni, de la ora 19:00, între Gloria Bistrița și FC Timișoara.

Iată brigăzile de arbitri desemnate la meciurile etapei IV:

9 septembrie, ora 17:00
GLORIA BUZĂ‚U – FCM BACĂ‚U
Arbitru: Cristina Dorcioman (Câmpulung Muscel); Asistenți: Claudiu Florea (Pitești) și Florin Pucheanu (Ulmi)

10 septembrie, ora 11:00
SĂ‚GEATA NĂ‚VODARI – VICTORIA BRĂ‚NEȘTI
Arbitru: Cătălin Marian Pană (București); Asistenți: Vasile Dan Popescu (Buzău) și Cătălin Liviu Guloiu (Tisău)

FARUL CONSTANȚA – ASTRA II GIURGIU
Arbitru: Zoltan Iosif Erdei (Slatina); Asistenți: Marius Cristian Marchidanu și Cătălin Teodor (ambii din Brăila)

DINAMO II BUCUREȘTI – CS OTOPENI

Arbitru: Ciprian Amarandei (Vaslui); Asistenți: Dragoș Mihai Iliescu (Craiova) și Bogdan Ioan Dragoș (Făgăraș)

DELTA TULCEA – VIITORUL CONSTANȚA
Arbitru: Cătălin Popa (Pitești); Asistenți: Gabriel Sabin Stroe (Pitești) și Andrei Constantinescu (București)

FC SNAGOV – CS MUNICIPAL STUDENȚESC IAȘI

Arbitru: George Cătălin Găman (Craiova); Asistenți: Daniel Demetrescu și Marius Florin Badea (ambii din Râmnicu Vâlcea)

CF BRĂ‚ILA – CALLATIS MANGALIA
Arbitru: Adrian Illyeș (Ploiești); Asistenți: Ovidiu Artene (Vaslui) și Adrian Popescu (Craiova)

11 septembrie, ora 12:00
DUNĂ‚REA GALAȚI – FC BOTOȘANI
Arbitru: Cristian Georgescu; Asistenți: Bogdan Velicu și Andrei Simonis (toți din București)

Seria II

10 septembrie, ora 11:00
FC ARGEȘ PITEȘTI – MUREȘUL DEVA
Arbitru: Mugurel Vădan (București); Asistenți: Daniel Mitruți (Craiova) și Ionuț Marius Bobe (Videle)

JUVENTUS BUCUREȘTI – CHINDIA TÂRGOVIȘTE

Arbitru: Bogdan Ionuț Anghelinei; Asistenți: Liviu Ciubotariu și Florin Alexandru Vișan (toți din Galați)

ARIEȘUL TURDA – LUCEAFĂ‚RUL ORADEA
Arbitru: Marian Nicolae Bordean (Sibiu); Asistenți: Ioan Daniel Ciocănea (Sibiu) și Mihai Marius Marica (Bistrița)

ALRO SLATINA – GAZ METAN SEVERIN
Arbitru: Nicolae Cătălin Botaș (Timișoara); Asistenți: Raul Constantin Ghiciulescu (Lugoj) și Bogdan Gheorghioiu (Timișoara)

FC OLT – UNIREA ALBA IULIA

Arbitru: Ovidiu Petru Oprea (Ploiești); Asistenți: Iulian Szekely și Petrică Ionuț Cîmpeanu (ambii din Cluj-Napoca)

10 septembrie, ora 13:00
FC BIHOR ORADEA – FC UTA ARAD
Arbitru: Claudiu Ștefănuți (Năsăud); Asistenți: Nicolae Megheșan (Târnăveni) și Ferencz Tunyogi (Zalău)

10 septembrie, ora 15:00
CSM RÂMNICU VÂLCEA – FC MARAMUREȘ UNIVERSITAR BAIA MARE
Arbitru: Florin Costin Dan (Oltenița); Asistenți: Valentin Cristea (Călărași) și Lorin Adrian Udrea (Târgu Jiu)

12 septembrie, ora 19:00
GLORIA BISTRIȚA – FC TIMIȘOARA
Arbitru: Alexandru Deaconu (București); Asistenți: Ionel Popa (Pașcani) și Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava)

Publicat: 08 Sep. 2011, 17:50 Actualizat: 08 Sep. 2011, 17:52 Arbitri
Pe aceeași temă